Wyróżnienie dla PRYZMAT JUNIOR 2 podczas PREZENTACJI TAŃCA LABIRYNT

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iz podczas Prezentacji Tańca LABIRYNT w Złocieńcu PRYZMAT JUNIOR 2 otrzymal wyróżnienie za choreografię „re(we)lacje” Pauliny Spiel- za umiejętne operowanie przestrzenią w budowaniu kompozycji scenicznej - nagroda przyznana przez jury w składzie: Aleksandra Dziurosz, Karolina Garbacik, Bernadetta Magdalena Cich. 

Festiwal odbył się w dniach 26-29 lipca w Złocieńcu a organizatorem wydarzenia byl
ZŁOCIENIECKI OŚRODEK KULTURY oraz „ALTER” TANIEC TEATR.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za piękny czas!

"Olsztyński Teatr Tańca.PROLOG" głosowanie 10-23 września 2018.

Wynik weryfikacji formalnej i merytorycznej naszego projektu "OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA.PROLOG" w ramach Olsztyński Budżet Obywatelski jest…….P-O-Z-Y-T-Y-W-N-Y. Jesteśmy o krok bliżej do spełnienia naszych marzeń o ZAWODOWYM TEATRZE TAŃCA w Olsztynie. Przed nami ostatni etap, w którym ważne będzie zaangażowanie Was wszystkich - GŁOSOWANIE, które rozpocznie się 10 września, a zakończy 23 września - w tym czasie ogłaszamy pełną MOBILIZACJĘ. Głosować mogą tylko osoby, które mieszkają w Olsztynie i ukończyły 15 rok życia !!! Głosujący mieszkaniec Olsztyna może zagłosować jeden raz na jeden projekt zintegrowany i na jeden projekt osiedlowy. KOCHANI... nadal trzymajcie kciuki, nadal lajkujcie, udostępniajcie, mówcie o naszym projekcie, niech będzie głośno o "OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA.Prolog" niech Miasto Olsztyn odzyska miano STOLICY TAŃCA, a OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA niech będzie artystyczną wizytówką miasta i regionu zarówno w kraju jak i za granicą. 
Szczegółowy opis naszego pomysłu na:
https://glosujobo.olsztyn.eu/…/110-olsztynski-teatr-tanca-p…


Projekt "OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA. PROLOG” zakłada roczne działania mające na celu pokazanie mieszkańcom Olsztyna sposób funkcjonowania zawodowego teatru tańca - poprzez realizację programu artystycznego zakładającego powstanie w 2019 roku: 3 spektakli realizowanych przez profesjonalnych twórców, skierowanych do mieszkańców Olsztyna i regionu – zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Projekt zakłada budowanie stałego, profesjonalnego repertuaru tanecznego, który mógłby się stać artystyczną wizytówką Miasto Olsztyn i regionu.

P KEJK_060.jpg

WAKACYJNY GRAFIK w ARToffNI (start 26.06, koniec 31.08) UWAGA !!! w dniach 14 i 21.08 zajęcia UWOLNIJ CIAŁO odwołane !!

UWOLNIJ CIAŁO (młodzież, dorośli) 

wtorek: 18:30-19:30 (1h), sala TANIEC
prowadzenie: Iwona Trznadel

UWOLNIJ CIAŁO - autorskie zajęcia Iwony Trznadel, to holistyczne zajęcia z fizjoterapeutą mające na celu redukcję stresogennych napięć ciała z elementami jogi, pilates, stretching, automasażu, relaksacji, nauki masażu, ćwiczeń Trauma Releasing Exercises TRE®. 

Zapisy i płatność prowadzone są bezpośrednio u instruktora tel. 693177343 (cennik: 5 zajęć 110 zł- w ciągu 1 miesiąca, 1 zajęcia 25 zł)


LETNIA ROZTAŃCÓWKA  (młodzież, dorośli) 

piątek: 18:30-20:30 (2h), sala TANIEC - UWAGA w dniu 10 sierpnia wyjątkowo zajęcia rozpoczną się o 19:30-21:30
prowadzenie: pedagodzy PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT

OTWARTE, KREATYWNE zajęcia z tańca "BLIŻEJ NIEOKREŚLONEGO", czyli mikstura technik: modern, klasyczny, współczesny, jazzowy, formy tańca nowoczesnego, latino,  z elementami pilatesu, jogi, stretchingu, improwizacji ruchowej oraz innych doświadczeń prowadzących. Za każdym razem zajęcia mają nieco inny charakter i prowadzone są przez innego pedagoga PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT

Zajęcia dedykowane są dla młodzieży i dorosłych, z różnym doświadczeniem tanecznym i ruchowym, od początkujących do zaawansowanych.

Zapisy i płatność - prosimy o kontakt z biurem Fundacji ARToffNIA  tel. 604110894, email: biuro@artoffnia.pl  (cennik: 5 zajęć 120 zł- w ciągu 1 miesiąca, 1 zajęcia 30 zł)


INKUBATOR TAŃCA

to otwarta przestrzeń do działań twórczych dla młodych tancerzy i choreografów. Fundacja wspiera młodych twórców zarówno merytorycznie jak i infrastrukturalnie w zakresie konsultacji oraz udostępnienia przestrzeni do tworzenia. W szczególności w okresie wakacji zachęcamy  tancerzy do korzystania z naszej przestrzeni (bezpłatnie)- w celu rezerwacji przestrzeni prosimy o kontakt: z biurem Fundacji ARToffNIA  tel. 604110894, email: biuro@artoffnia.pl

Zrzut ekranu 2018-06-21 o 22.39.38.png

Pracownia Tańca PRYZMAT podczas podczas 1000 LAKES DANCE CUP - Ogólnopolskiego Turnieju Tańca

Ten tydzień był wyjątkowy...Sukcesów ciąg dalszy...dziś podczas 1000 LAKES DANCE CUP - Ogólnopolski Turniej Tańca w kategorii jazz, modern, formy tańca współczesnego grupa PRYZMAT MIKRO zdobyła II miejsce w kategorii do 11lat w choreografii Pauliny Spiel,
dumni jesteśmy z pięknego debiutu grupy PRYZMAT P7 dla której był to pierwszy konkurs, rownież w choreografii Pauliny Spiel, zdobyła IV miejsce w kategorii powyżej 16 lat,
I miejsce duet NINA RADEK i MATYLDA RYBAK w kategorii do 11lat,
I miejsce solo KORNELIA HAŁUSZKA w kategorii do 11lat,
V miejsce duet MAJA GRYCIUK I JULIA SZMIGIEL w kategorii do 11lat,
VI miejsce duet NATALIA REZMEROWSKA i NADIA BRUNER w kategorii 12-15 lat,
pięknie reprezentowała nas rownież PATRYCJA LUBIENIECKA w kategorii solo 12-15 lat.
Gratulujemy serdecznie!

Nagroda Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza dla zespołu Pracowni Tańca PRYZMAT

Zespół Pracownia Tańca Pryzmat otrzymał nagrodę Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w 2017 roku, w związku z Jubileuszem 10-lecia zespołu. 
Bardzo dziękujemy za uznanie i gratulujemy serdecznie wszystkim, którzy tworzą ten piękny zespół!

nagrody podczas IV Konkursu Teatrów Tańca w Kielcach

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż  grupy PRYZMAT REPERTUAR i PRYZMAT JUNIOR 1 odniosły kolejny sukces – spektakl „Pan Kejk” w choreografii Katarzyny Grabińskiej zajął III miejsce w IV Konkursie Teatrów Tańca w Kieleckim Teatrze Tańca (jury w składzie Aleksandra Dziurosz, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Witold Jurewicz). Zespół otrzymał również nagrodę specjalną w postaci stypendium artystycznego za profesjonalną pracę choreograficzną, w imieniu Instytutu Muzyki i Tańca, przyznaną przez z-cę Dyrektora IMIT Aleksandra Dziurosz. Festiwal odbył się w dniach 14-15 kwietnia w Kielcach, a organizatorem wydarzenia był Kielecki Teatr Tańca. 

Grupa usłyszała wiele pozytywnych słów i ciepłe przyjęcie. Jesteśmy dumni, że postawiliśmy sobie tak trudne wyzwania tworząc ten spektakl, wciąż szukając własnego, świeżego, nowego języka przekazu. 

Więcej o IV Konkursie Teatrów Tańca http://www.ktt.pl

fot. Bartosz Kruk

IV Konkurs Teatrów Tańca fot. Bartosz Kruk (59).jpg

PRYZMAT MINI Mistrzem Polski federacji WADF oraz zwycięski duet na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Krakowie

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż  tancerze PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT (działającej w ramach Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA) odnieśli kolejne sukcesy rangi krajowej jaki i międzynarodowej.

W miniony weekend nasi młodzi tancerze po raz pierwszy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Federacji World Artistic Dance Federation Poland w Białych Błotach WADF Poland. Turniej trwał przez 4 dni od 22 do 25 marca 2018, odbywał się jednocześnie na dwóch scenach, a w tym roku ok 2000 tancerzy wzięło w nim udział. 

Formacja PRYZMAT MINI została Mistrzem Polski w kategorii Contemporary Ballet Showcases 12-15 lat w choreografii "Potęga Słów” Katarzyny Grabińskiej.

Pięknie zaprezentowali się rownież nasi tancerze indywidualnie: Natalia Antolak zdobyła 3 miejsce w kat. Solo Contemporary Ballet 12-13 lat, Nina Radek i Matylda Rybak miejsce 6 w kat. Duet Contemporary Ballet 8-11 lat, Pola i Lena Gregorowicz miejsce 7 w kat. Duet Contemporary Ballet 12-15 lat, a Kornelia Hałuszka miejsce 8 w kat. Solo Contemporary Ballet 8-11 lat. 

Ponadto podczas Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! 2018 w Krakowie (24-25.03.2018) spektakl "zeSTROjeNIE" w wykonaniu i choreografii Marty Jakimicha i Pauliny Spiel (dorosłe, zawodowe tancerki PRYZMATU) otrzymał pierwszą nagrodę indywidualną przyznaną przez Jacka Przybyłowicza w wysokości 500 euro za "oryginalną i dojrzałą formę scenicznej wypowiedzi oraz konsekwentną konstrukcję dramaturgiczną". Ponadto praca otrzymała nagrodę indywidualną od Agaty Moląg w postaci udziału w warsztatach podczas festiwalu SPACER, "za młodzieńczą energię, świeżość i odwagę w podejmowaniu wyzwań ruchowych na wysokim poziomie technicznym” . 

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! (którego organizatorem jest Krakowskie Centrum Choreograficzne) to impreza o charakterze międzynarodowym, prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, służąca również edukacji widowni tańca. Do VIII edycji Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! w Krakowie zostało zgłoszonych 35 choreografii z Polski, Kanady, Japonii, Niemiec, Izraela, USA, Austrii, Portugalii i Słowenii. Konkurs odbywa się od 2011 roku

Więcej o WADF Poland na http://wadf.pl/

Więcej o Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym 3…2…1…TANIEC! 2018 na https://www.facebook.com/kcc.nck/

przerwa świąteczna

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, chcielibyśmy poinformować o przerwie świątecznej dla grup zespołu PRYZMAT (od 29 marca do 3 kwietnia) czyli dla grup: P1 gr 1 i 2, P2 gr 1 i 2, Pryzmat Jaroty dzieci, P3 gr 1 i 2, P4, Pryzmat Jaroty młodzież, P5, P6 gr 1 i 2, P7, Studio P6 i P7 oraz grup reprezentacyjnych: MINI, MIKRO, JUNIOR 1 i JUNIOR 2.

Po Świętach, na zajęcia zapraszamy od środy (4 kwietnia) wg stałego grafiku.

UWAGA!!!

Grupy:  Hip-Hop, BreakDance, Fit Mix, Body Balet, Uwolnij Ciało, Joga zajęcia w obecnym tygodniu (26-30 marca) odbywają się wg grafiku do piątku włącznie.

Dla tych grup przerwa świąteczna jest od 31 marca do 2 kwietnia.

Po Świętach, na zajęcia zapraszamy od wtorku (3 kwietnia) wg stałego grafiku.

widowisko taneczne Akademia Pana B. 1,2,3 czerwca w Filharmonii

widowisko taneczne "AKADEMIA PANA B."
inspirowane twórczością Jana Brzechwy
1,2,3 czerwca Filharmonia Warmińsko-Mazurska1 czerwca godz. 17:00
• część I (pokaz przedpremierowy) spektakl „Pan Kejk”, 
reżyseria i choreografia: Katarzyna Grabinska i zespół, 
kostiumy: Adriana Jędrych, 
tańczy: dorosła grupa repertuarowa Pracowni Tańca PRYZMAT
• część II koncert letni PRYZMATU i ARToffNI, 
reżyseria: Tatiana Asmolkova, 
opiekun artystyczny: Katarzyna Grabińska, 
choreografie: Ewelina Bemnarek, Magdalena Z-a Magdalena Ziółkowska,Marta Jakimicha, Paulina Spiel, Ania Janczarek, Kamila Olszewska, Izabela Noskiewicz, Anna Maria Kosik, Anna Afeltowicz, Maciej Milczarek Maciej Wieliczko, Bartosz - Pawlik - Pawlicki, Katarzyna Grabinska, Tatiana Asmolkova, 
tańczą: grupy dziecięce, młodzieżowe, dorosłe PRYZMATU

2 czerwca godz. 16:00
• część I (pokaz przedpremierowy) spektakl „Pan Kejk”, 
reżyseria i choreografia: Katarzyna Grabińska i zespół, 
kostiumy: Adriana Jędrych, 
tańczy: dorosła grupa repertuarowa Pracowni Tańca PRYZMAT
• część II koncert letni PRYZMATU i ARToffNI, 
reżyseria: Tatiana Asmolkova, 
opiekun artystyczny: Katarzyna Grabińska, 
choreografie: Ewelina Bemnarek, Magdalena Ziółkowska, Marta Jakimicha Paulina Spiel, Anna Janczarek, Kamila Olszewska, Izabela Noskiewicz, Anna Maria Kosik, Anna Afeltowicz, Maciej Milczarek, Bartosz Pawlicki, Katarzyna Grabińska, Tatiana Asmolkova, 
tańczą: grupy dziecięce, młodzieżowe, dorosłe PRYZMATU

3 czerwca godz. 11:00
PREMIERA spektakl „Pan Kejk”, 
reżyseria i choreografia: Katarzyna Grabińska i zespół, 
kostiumy: Adriana Jędrych, 
tańczy: dorosła grupa repertuarowa Pracowni Tańca PRYZMAT


KOORDYNATOR: 
Agnieszka Tomczyk
PRODUKCJA:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Pracownia Tańca Pryzmat
PARTNERZY:
Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Miejski Związek Profilaktyki i Terapii Uzależnień

BILETY od 1 kwietnia do nabycia w Kasie Filharmonii. 

_______________________________________________________________________________

Jak co roku Pracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA pod kierownictwem artystycznym Katarzyny Grabińskiej. przygotowują wspólne widowisko będące podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze – profesjonaliści jak i amatorzy, artyści, pedagodzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. 

Nowe widowisko taneczne pt. "AKADEMIA PANA B.” inspirowane twórczością Jana Brzechwy zostanie zaprezentowane w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej 1,2,3 czerwca 2018. 
Tegoroczne spotkanie będzie podzielone na dwie części. 

PIERWSZA CZĘŚĆ widowiska to spektakl pt. „Pan Kejk”, w którym zapraszamy do świata absurdu, kwadratowych kół, dziurawych parasoli, zwariowanych postaci i kompletnie nielogicznych zdarzeń. Jajo czy kura - my już wiemy kto jest mądrzejszy. Spektakl skierowany jest zarówno do młodego jak i dorosłego widza.

W DRUGIEJ CZĘŚCI widowiska zapraszamy widzów na koncert, podczas którego wszystkie grupy zespołu PRYZMAT zaprezentują własne układy choreograficzne, inspirowane twórczością Jana Brzechwy, nad którymi pracowały podczas tego roku artystycznego. Będzie można zobaczyć między innymi choreografie grup reprezentacyjnych licznie nagradzanych na konkursach ogólnopolskich oraz choreografie grup naborowych, których tancerze dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem.