Jak narodził się pomysł naszej misji?

Autor: Katarzyna Grabińska

...styczeń 2014 pojechałam do Krakowa... 3 dni GAGA INTENSIVE w Krakowskim Centrum Choreograficznym... dużo słyszałam o GAGA, bardzo chciałam spróbować i "zakosztować" tego nowatorskiego ruchu.  Przeczytałam o warsztatach GAGA z Natalią Iwaniec (certyfikowany nauczyciel GAGA w Polsce, fantastyczna osobowość) i tak się zaczęła cała nasza przygoda...to była miłość od pierwszego spotkania...tak rozpoczęła się moja fascynacja tym co dzieje się w Izraelu tanecznie i marzenie aby doświadczać ich wiedzy, metod ruchu jak najwięcej.

Zapewne wielu z Was zadaje sobie to pytanie, czym jest GAGA i czy ma coś wspólnego z LADY GAGA :) nie.... :)


GAGA to język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie(Izrael). Jest to metoda pracy z ciałem pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać.
Jest to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywności. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas trwania zajęć, co pozwala się uczniom inspirować tym, jak porusza się nauczyciel i spotykać się w podobnym punkcie pracy w ruchu.
Obecnie Gaga jest jedną z najbardziej wpływowych metod pracy w Izraelu. Tancerze korzystają z Gaga, by rozwijać swoje ciało na wielu płaszczyznach i wykorzystywać jego możliwości natomiast wszyscy ludzie, którzy po prostu potrzebują wysiłku fizycznego, chętnie uczestniczą zajęciach Gaga people, które w Tel Avivie i w wielu innych miejscach na świecie odbywają się codziennie.
Gaga jest codziennym treningiem dla tancerzy zespołu Batsheva Dance Company w Tel Avivie, Izraelu.
Gaga jest punktem wyjściowym dla Ohada w tworzeniu materiału choreograficznego. Jest to metoda, która ciągle się rozwija dzięki pracy Ohada i wszystkich nauczycieli gaga na świecie.


Więcej informacji na temat Gaga: http://gagapeople.com/english/