projekt artystyczny
FERIE przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH
26 stycznia-1 lutego 2015

Projekt obejmuje tygodniowe warsztaty artystyczne z różnych form sztuki (m.in. teatr, muzyka, astronomia, rękodzieło, taniec, inne) wraz z towarzyszącym integracyjnym programem kulturalnym, efektem czego będzie realizacja pokazu finałowego.

Tegorocznym tematem zimowego projektu jest: „Aleja gwiazd nad Zatorzem”.

Tym razem zabierzemy uczestników w niesamowitą podróż po gwiazdozbiorach i galaktykach. Będziemy poruszać się wspólnie z planetami. W trakcie zajęć obserwować będziemy niebo oraz układ gwiazdozbiorów widocznych nad Zatorzem a także, każdy z uczestników zaprojektuje i wykona własny gwiazdozbiór.

Do realizacji projektu posłużą nam nasze ciało, głos, zdolności manualne oraz wyobraźnia.

PROGRAM i GRAFIK
DO POBRANIA TUTAJ

 

PROWADZĄCY

AGNIESZKA ZBANYSZEK -
WARSZTATY ASTRONOMICZNE

Fizyk z doświadczeniem pedagogicznym. Od kilku lat związana jest z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, gdzie prowadziła na żywo pokazy astronomiczne, koło astronomiczne dla młodych miłośników astronomii oraz organizowała Warsztaty Astronomiczne, a obecnie dba o repertuar i promocję Olsztyńskiego Planetarium oraz współorganizuje imprezy, które odbywają się w Planetarium pod kopułą.


Sylwia Krawiec.jpg

SYLWIA KRAWIEC- 
WARSZTATY AKTORSKIE

 Sylwię możecie podziwiać w najnowszej produkcji w Teatr Jaracza Olsztyn. Dokładnie za tydzień odbędzie druga tegoroczna premiera studencka. "ZABAWY Z OGNIEM wg Augusta Strindberga", w reżyserii Andrzeja Majczaka.
Sylwia jest studentką IV roku Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie działającego przy Teatr Jaracza Olsztyn. 
Sylwia aktualnie występuje na deskach teatru w spektaklach: „Stawiam na Tolka Banana” w reżyserii Piotra Ratajczaka, „Separatystach” Adama Sroki oraz „Zabawach z ogniem” Andrzeja Majczaka. Pasjonatka klasycznego teatru, malarstwa oraz dobrej literatury. Tytuł magistra filologii polskiej uzyskała na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, gdzie za swoje badania dyplomowe, dotyczące pracy aktora nad sobą, otrzymała nagrodę Dziekana. Autorka referatów i publikacji na temat efektywnych treningów aktorskich. Laureatka Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora oraz wielu konkursów recytatorskich, m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta. Prowadząca warsztaty aktorskie podczas projektu LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH. W teatrze wyznaje zasadę, że aktor przede wszystkim powinien być człowiekiem. Podczas zajęć stawiać będzie głównie na treningi rozwijające wyobraźnie oraz improwizacje słowno-ruchowe.


lato pryzmat 04a.jpg

RAFAŁ GAJEWSKI - 
WARSZTATY MUZYCZNE

Wokalista, klawiszowiec, kompozytor muzyki rozrywkowej oraz teatralnej, muzyk sesyjny, sideman, założyciel szkoły muzyki rozrywkowej feelHARMONIA, w której uczy gry na instrumentach klawiszowych oraz śpiewu, akompaniator oraz wykładowca sztuki wokalnej w Studium Aktorskim im. A. Sewruka działającym przy Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie.
Autorskie pomysły realizuje jako iNKAS
Założyciel, wokalista i klawiszowiec cover band dePOLIS wykonującego z szerokim powodzeniem po części na nowo zaaranżowane utwory światowego super tria The Police oraz jego lidera Stinga
W niedalekiej przeszłości klawiszowiec w zespołach: KOFEiNA, Enej, Shannon, Babsztyl.
Członek olsztyńskiego zespołu wokalnego muzyki wschodniej i popołudniowej Pro Forma prowadzonym przez Marcina Wawruka. Wraz z Pro Forma koncertował w prestiżowych salach w kraju i za granicą. Nagrał płytę „Pro Forma a capella NIEMEN” Koncerty z programem Czesława Niemena, trzykrotne zdobycie Złotej Lutni podczas turnieju Legnica Cantat, koncert wraz z Leszkiem Możdżerem w studio PR II czy wspólny występ z Bobby McFerrinem (!) i Rogerem Treece w ramach światowej trasy VOCabuLarieS, etc


JAKUB OBAREK - WARSZTATY FOTO-PLASTYCZNE
fotograf.  Absolwent Wydziału Sztuki UWM. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Graficznego. Stypendysta Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Laureat nagrody internautów w ogólnopolskim konkursie fotograficznym: "Świat w dłoniach-niezapomniane pasje". Laureat dwóch nagród w Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych. Zajmuje się fotografią portretową, reportażową, ślubną, dzieci, wnętrz, mody, produktów… Sportretował Bożenę Dykiel, Jerzego Skolimowskiego, Jerzego Bończaka, Wojciecha Malajkata, Wojtka „Wozzo” Łozowskiego. Tworzył kreacje fotograficzne dla Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat. W Nowym Jorku fotografował tancerki Burlesque. Jak mówi: „Tworzyć sztukę na temat sztuki, to najbardziej inspirujące wyzwanie”. Realizował sesje zdjęciowe dla zespołów muzycznych, wśród nich: „Enej”, „The Lollipops”, grupa „Ejtobangla”. Jest autorem reportażu „Za blisko, za daleko”, poświęconego autyzmowi. Jego zdjęcia oddziałują jak plakaty, zapadają w pamięć, szukając z widzem porozumienia.


MICHAŁ PISKORZ -
WARSZTATY BREAK DANCE

Mc Piskorz / Meerkats Crew / Olsztyn. Piskorskee zajmuje się kulturą hip hop nieprzerwanie od 2008 roku. Od samego początku powiązany z Break'ingiem, reprezentował ekipę Fresh łii! Obecnie jest Reprezentantem ekipy Meerkats Crew. Wygrywał zawody 1vs1, 2vs 2 oraz 3vs3, brał udział w spektaklach teatralnych. Od 2 lat próbuje swoich sił w Mc'ingu.

 

 

 

 

 


SYLWIA STANKIEWICZ -
WARSZTATY HIP-HOP
 
Sylwia o sobie:Tańczę od 7 roku życia. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiałam w Domu Kultury Agora w Olsztynie, gdzie najpierw przez 6 lat tańczyłam disco dance a potem taniec nowoczesny. W wieku 17 lat przeniosłam się do Szkoły Mistrzów Tańca Pavlovic gdzie najpierw szkoliłam się pod okiem Rafała Milcewicza, a następnie dołączyłam do ekipy Progress Banda, której trenerem był Rafał Kabu Kabungwe. Brałam udział w wielu turniejach lokalnych i ogólnopolskich zarówno solo, jak i w duecie z moją przyjaciółką Mileną Gołaś, a także z zespołami, z którymi w danej chwili trenowałam. Największe doświadczenie taneczne zyskałam na warsztatach. Miałam okazję uczyć się od najlepszych choreografów z Polski ale również z zagranicy (m.in. Mariusz Maniek Kotarski, Sandra Sandy Rzeźniczak, Adrianna Piechówka, Kasia Jukowska,  Radosław Maurer, Artur Kuriata, Piotr Simba Abramowicz, Marcin Rębilas,  Rafał Roofi Kamiński, Ania YouYa Jujka, Tony Tzar, Erica Sobol, Christian Owens, Candace Brown, Jian Pierre Louis, George Jones Tricia Miranda, Luther Brown, Lee Daniels, Nico O’Connor, Leroy Curwood, Miguel Antonio, Laura Edwards i wiele innych). Jestem zdania, że dobry tancerz powinien być też dobrym aktorem, powinien przekazywać emocje i różne historie nie tylko poprzez swój ruch, ale także mimikę twarzy. Miałam okazję brać udział w wielu tanecznych projektach, jak choćby pokazy otwierające turniej tańca towarzyskiego Polish Open, czy też udział w spektaklu tanecznym „Dziadek do orzechów” realizowany przy współpracy z Filharmonią Warmińsko-Mazurską. W 2012 roku dostałam możliwość prowadzenia zajęć tanecznych z dziećmi w Szkole Tańca Monstars. Początki nie były łatwe ale szybko się okazało, że nauka maluchów to coś co sprawia mi przeogromną radość i każdy sukces dzieci (jak choćby nauczenie ich jednego nowego kroku) jest moim motorem napędowym do dalszej pracy. W 2012 roku prowadziłam również zajęcia taneczne w Pile i Chodzieży. Aktualnie prowadzę zajęcia w Artoffni, gdyż Szkoła Tańca Monstars ma tam swój oddział. Na zajęciach tanecznych stawiam na dobrą zabawę, ale też ciężką pracę, także dzieciaki nie mają u mnie taryfy ulgowej ;) Staram się podchodzić do każdego indywidualnie, tak żeby z każdymi zajęciami było widać u niego postępy, jednak zawsze powtarzam, że zgrana grupa to największa siła! Poza prowadzeniem zajęć tanecznych studiuje bezpieczeństwo narodowe – studia magisterskie (licencjat zrobiłam z dziennikarstwa i komunikacji społecznej), a także szkole się na przyszłą księgową na kierunku rachunkowość .


PAULINA SPIEL -
WARSZTATY MODERN JAZZ

Jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Aktualnie studentka Diagnostyki pedagogicznej z edukacją miedzykulturową na UWM-ie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat, gdzie rozwija się pod okiem choreografa i opiekuna grupy Katarzyny Grabińskiej. Szczególnie bliskie są jej style tańca współczesnego, klasycznego, modern i jazz. W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczną, za spektakl "open/close". W 2014 roku wraz z Pracownią Tańca Pryzmat odbyła rezydencję w Barcelonie, gdzie został zrealizowany spektakl polsko-hiszpański. W listopadzie 2014 roku podczas XIV Ogólnopolskich  Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ dla choreografa.


MONIKA PARAFINIUK -
WARSZTATY MODERN JAZZ

Tancerka grupy repertuarowej Pracowni Tańca „Pryzmat” – grupy twórczej Fundacji Tańca i Sztuk „Artoffnia”. Urodziła się 6 lipca 1992 roku w Olsztynie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na kierunku pedagogika szkolna z animacją kulturalną. Obecnie studiuje choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej  im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Taneczną przygodę zaczęła w wieku 14 lat od tańca disco-dance. Od tego czasu miała kontakt również z innymi stylami takimi jak jazz, modern jazz, contemporary jazz. Od 2009 roku tańczy w Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat” pod okiem opiekuna artystycznego zespołu oraz prezesa Fundacji „Artoffnia” – Katarzyny Grabińskiej. Przez ten czas miała możliwość zgłębienia technik tańca współczesnego oraz improwizacji tanecznej.  Razem z grupą bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu oraz realizuje wiele projektów nawiązując współpracę z instytucjami tj. Olsztyńskie Plantetarium („Księżyc w poetyce Pink Floyd” 2013 r.), Filharmonią Warmińsko – Mazurską (spektakl taneczno – muzyczny „Dziadek do orzechów” 2012 r. oraz 2013 r., opera „Jaś i Małgosia”2014 r. , opera „Amahl i nocni goście” 2014 r. ) W 2014 wraz z Pracownią Tańca „Pryzmat” realizowała polsko – hiszpański spektakl „I see spider”, który powstał podczas rezydencji zespołu W Barcelonie. Do swoich osiągnięć zalicza otrzymanie nagrody indywidualnej dla tancerza za dojrzałość sceniczną podczas XII Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 roku. W 2013 roku wzięła udział w  międzynarodowym festiwalu DARC 37  Stage International Chateauroux we Francji. 


KOORDYNATOR PROJEKTU
Katarzyna Grabińska -tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl
ORGANIZATORZY
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Pracownia Tańca PRYZMAT
PARTNERZY

Muzeum Warmii i Mazur

organizator zastrzega możliwość zmian w programie oraz zmianę grup wiekowych, w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych


Poprzednie (letnie) edycje CZYTAJ WIĘCEJ