projekt taneczny
FERIE przez PRYZMAT TAŃCA
31 stycznia-5 lutego 2016


WIEK: 6-18 LAT

Stacjonarny projekt taneczny dla grup PRYZMATU
oraz chętnych tancerzy spoza zespołu podczas ferii.

Zajęcia poprowadzą zaproszeni Goście-instruktorzy oraz instruktorzy PRYZMATU. Celem projektu jest wszechstronny rozwój tancerzy poprzez warsztaty między innymi z klasyki, modern jazzu, hip-hopu/dancehallu, tańca współczesnego, stretchingu, treningu ogólnorozwojowego oraz pracę nad repertuarem.


PROGRAM i GRAFIK
DO POBRANIA TUTAJ


KOORDYNATOR PROJEKTU:
Katarzyna Grabińska tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl

ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, Pracownia Tańca PRYZMAT

PARTNERZY:
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie


reportaż Telewizji Kopernik o naszych projektach

PRZEZ PRYZMAT TAŃCA

Mogłoby się wydawać, że w ciągu dwóch tygodni dzieci niewiele mogą się nauczyć, ale odpowiednio przygotowane zajęcia pozwalają maksymalnie wykorzystać ten czas. Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie wspiera projekty, dzięki którym młodzi ludzie mogą wziąć udział w zajęciach na które na co dzień nie mogą sobie pozwolić.#TelewizjaKopernik #MZPiTU #Olsztyn

Posted by Telewizja Kopernik on 30 sierpnia 2015

Hello, World!


GOŚĆ SPECJALNY 
Audrey Ksena

Audrey Ksena - francuska, artystka, nietuzinkowa tancerka, choreograf oraz dyplomowany pedagog tańca. Specjalizuje się w technikach Jazz, Modern Jazz.
Swój warsztat doskonaliła przez wiele lat w paryskim studio tańca Harmonic, równocześnie kończąc dwuletnią szkołe w
"Institut de Formation Pedagogique Kim Kan". Jest absolwentką szkoły " Choreia, Le Centre des Arts Vivants " na trzyletnim kierunku pedagogiki tańca jazzowego. Pracowała z wieloma choreografami min.: Thierry Verger, Jean Claude Marginale, Luciana Di Natale, Pascal Beugre Tellier. Choreograf 7 edycji You Can Dance.
Ostatnie dwa lata spędziła w Polsce pracując nad wieloma projektami, niejednokrotnie odnosząc sukcesy.
Jej styl jest niezwykle zmysłowy a zarazem dziki.
Bazuje na dynamicznych zmianach energii i jakości ruchu oraz poruszaniu się na krawędzi równowagi. Ksena jako pedagog skupia się przede wszystkim na technice, niemniej jednak zwraca wielką uwagę na interpretacje tańca oraz łączenie ruchu z towarzyszącymi każdemu emocjami.


TATIANA ASMOLKOVA (taniec klasyczny ze stretchingiem)

Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Pochodzi z Rosji. W wieku 10 lat los sprawił, że trafiła do prężnie działającego zespołu tańca, korzystającego ze wszystkich istniejących na ten czas technik i współpracującego z wybitnymi rosyjskimi choreografami. Pozostała w zespole 15 lat. Juz tam rozpoczęła praktykę instruktora, studiując równocześnie w College Kultury i Sztuki na wydziałach pedagogiki tańca i reżyserii (dyplom pedagoga tańca). Przez 5 lat kierowała założonym przez siebie Teatrem Mody i Tańca. Współpracowała jako tancerka również z grupą tańca estradowego „Wenecja"(Rosja) i CirkusKroneBalet (Niemcy).
W międzyczasie ukończyła Sankt-Petersburską Państwowa Akademie Kultury (dyplom choreografa) i Katedrę Teorii i Historii Sztuki Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. J. Waganowoj (dyplom krytyka i historyka sztuki w zakresie choreografii). Ukończyła Studia doktoranckie Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. 
Od 13 lat jest choreografem w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie i wykładowcą dyscyplin choreograficznych w Policealnym Studium aktorskim im. A. Sewruka. Robiła choreografie do spektakli w Olsztynie, Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Słupsku. Prowadzi od lat zajęcia dla uczestników Studium Teatralnego przy Towarzystwie Kultury Teatralnej i Teatrze Jaracza i liczne warsztaty. Specjalizuje sie w rożnych technikach (taniec klasyczny, jazzowy, historyczny, narodowy).
Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej Reebok University.
Od 2011 r. współpracuje z Pracownią Tańca PRYZMAT (grupa twórcza Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA) w zakresie warsztatu tańca klasycznego, realizując również wspólne projekty min. cykliczne spotkania sztuki tanecznej - OWARTA SCENA TAŃCA oraz projektu LATO w TEATRZE - TANIEC.


KATARZYNA GRABIŃSKA (technika tańca modern jazz i współczesnego oraz repertuar) 

Prezes i założyciel Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA, choreograf i opiekun artystyczny Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Hogeschool AVANS w Bredzie, w Holandii, szkoły choreografii scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie oraz licznych konferencji, warsztatów w Polsce i zagranicą. Pasjonatka kitesurfingu. Organizator i koordynator projektów edukacyjnych: LATO w TEATRZE- TANIEC 2012, LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH 2013,2014, MOVE DANCE PROJECT 2010 oraz OTWARTEJ SCENY TAŃCA (spotkania środowiska sztuki tanecznej). W ramach fundacji ARToffNIA i zespołu Pracowni Tańca PRYZMAT prowadzi regularną działalność́ repertuarową i edukacji artystycznej dzieci i młodzieży. Niejednokrotnie nagradzana przez PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA, MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA oraz FUNDACJĘ ŚRODOWISK TWÓRCZYCH. Wraz z zespołem bierze udział w realizacjach, stale współpracując z instytucjami kultury; Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium czy Teatrem im.S.Jaracza w Olsztynie (realizacja choreografii między innymi oper: „Jaś i Małgosia” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, „Amahl i nocni Goście” w reżyserii Janusza Kijowskiego, projektu Księżyc w Poetyce Pink Floyd, czy premiery autorskiego spektaklu „The Selfies” w Teatrze im.S.Jaracza). Jest pomysłodawcą projektów międzynarodowych: w lipcu 2013 r zespół przebywał na warsztatach w Paryżu, w sierpniu 2014 roku na rezydencji artystycznej w Barcelonie, w lipcu 2015 r. zrealizował dwutygodniowy projekt w Izraelu. Spektakle PRYZMATU w choreografii Katarzyny były prezentowane na festiwalach w kraju oraz zagranicą, między innymi w Paryżu, Barcelonie, a ostatnio w Sankt Petersburgu podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Rożdestwenski parad".
Dziś eksperymentuje, stawia na fuzje różnych form, skupiając się na doświadczaniu oraz poszukiwaniu własnego wyrazu scenicznego Pracowni Tańca PRYZMAT.


*organizator zastrzega możliwość zmian w programie oraz zmianę grup wiekowych, w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych


RAFAŁ MILCEWICZ (warsztaty HIP HOP)

Tancerz i choreograf z wieloletnim stażem. Dyplomowany instruktor tańca. Uczestnik warsztatów w Izraelu w ramach V edycji programu You Can Dance. Doświadczenia medialnego nabrał również na planie polskiej wersji amerykańskiego programu rozrywkowego Battle Of The Bods. Wraz z trenowaną przez siebie grupą Furiaci pomyślnie przeszedł castingi II i III edycji Got To Dance. W latach 2007-2012 roku tancerz zespołu DamnDancers – jednej z czołowych formacji tanecznych w kraju. Odtwórca głównej roli w spektaklu „Dziadek do Orzechów” wystawianym przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Czołowy tancerz i współtwórca choreografii do spektaklu „Burleska”, który swoją premierę miał w Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Regularnie bierze udział w warsztatach tanecznych w kraju i za granicą. Ma za sobą szkolenia m.in. u takich sław jak Tony Czar (tancerz Britney Spears), Tricia Miranda (choreograf Beyonce), Jian Pierre-Louis (tancerz Pussycat Dolls) i Anthony Kaye (tancerz Sugababes). Uczestniczył również w wielkim DARC Festivalu w Chateauroux we Francji. W latach 2007-2012 pracował jako instruktor w Szkole Tańca Pavlović, gdzie organizował wiele eventów tanecznych i zajmował się choreografią corocznych gali artystycznych Supadance Polish Open Championship. Zna wiele technik tanecznych, dzięki czemu jego choreografie są różnorodne i oryginalne. Wykorzystuje elementy takich stylów jak hip hop, newstyle, house, waacking, locking, contemporary i wiele innych. Jego zajęcia cieszą się dużą popularnością ze względu na profesjonalne podejście i przyjazną atmosferę. Jego podopieczni z roku na rok odnoszą coraz większe sukcesy! Od września 2012 właściciel szkoły tańca RaveDanceStudio w Olsztynie.


PAULINA SPIEL (technika tańca modern jazz i współczesnego, repertuar oraz zajęcia z tańca klasycznego) 

Jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Aktualnie studentka Diagnostyki pedagogicznej z edukacją miedzykulturową na UWM-ie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat, gdzie rozwija się pod okiem choreografa i opiekuna grupy Katarzyny Grabińskiej. Szczególnie bliskie są jej style tańca współczesnego, klasycznego, modern i jazz. W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczną, za spektakl "open/close". W 2014 roku wraz z Pracownią Tańca Pryzmat odbyła rezydencję w Barcelonie, gdzie został zrealizowany spektakl polsko-hiszpański, a w 2015 r. przebywała wraz z zespołem na dwutygodniowych warsztatach w Izraelu. W listopadzie 2014 roku podczas XIV Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ dla choreografa. W 2015 roku otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna na realizację projektu misja IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN.


fot. Jakub Obarek

fot. Jakub Obarek

MONIKA PARAFINIUK  (poranny rozruch)

Tancerka grupy repertuarowej Pracowni Tańca „Pryzmat” – grupy twórczej Fundacji Tańca i Sztuk „Artoffnia”. Urodziła się 6 lipca 1992 roku w Olsztynie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na kierunku pedagogika szkolna z animacją kulturalną. Obecnie studiuje choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznejim. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Taneczną przygodę zaczęła w wieku 14 lat od tańca disco-dance. Od tego czasu miała kontakt również z innymi stylami takimi jak jazz, modern jazz, contemporary jazz. Od 2009 roku tańczy w Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat” pod okiem opiekuna artystycznego zespołu oraz prezesa Fundacji „Artoffnia” – Katarzyny Grabińskiej. Przez ten czas miała możliwość zgłębienia technik tańca współczesnego oraz improwizacji tanecznej.  Razem z grupą bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu oraz realizuje wiele projektów nawiązując współpracę z instytucjami tj. Olsztyńskie Plantetarium („Księżyc w poetyce Pink Floyd” 2013 r.), Filharmonią Warmińsko – Mazurską (spektakl taneczno – muzyczny „Dziadek do orzechów” 2012 r. oraz 2013 r., opera „Jaś i Małgosia”2014 r. , opera „Amahl i nocni goście” 2014 r. ) W 2014 wraz z Pracownią Tańca „Pryzmat” realizowała polsko – hiszpański spektakl „I see spider”, który powstał podczas rezydencji zespołu w Barcelonie. a w 2015 r. przebywała wraz z zespołem na dwutygodniowych warsztatach w Izraelu. Do swoich osiągnięć zalicza otrzymanie nagrody indywidualnej dla tancerza za dojrzałość sceniczną podczas XII Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 roku. W 2013 roku wzięła udział wmiędzynarodowym festiwalu DARC 37Stage International Chateauroux we Francji. 
W 2015 roku otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna na realizację projektu misja IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN.


TOMASZ CZAPLARSKI (warsztaty aktorskie dla tancerzy)

Tomasz o sobie:
"Zawsze byłem blisko sceny i od wczesnych lat podpatrywałem zza kulis pracę aktorów.Praca aktorska w czasie studiów i późniejsze doświadczenia pomogły zrozumieć wiele rzeczy związanych ze słowem, gestem a także rozumieniem teatru, ale wciąż czuję jak wiele jest do zrobienia, wypracowania, poznania. Uwielbiam gdy godziny spędzone w pracy stają się nie tylko procesem twórczym, lecz również doskonałą zabawą. Czas wtedy przestaje dla mnie istnieć. Na pierwszym miejscu stawiam wszystko to co odrywa mnie choć na krótki moment od świata rzeczywistego. Przechodzenie na „drugą stronę lustra” jest wspaniałym doświadczeniem. Wyobraźnia jest darem, o którym trzeba pamiętać. Doceniam kreatywność i twórczość, lubię pokazywać innym jak piękne potrafi być świadome zanurzenie się we własną wyobraźnię. Spektakle(m.in) Wszystkie myszy lubią ser /Gyula Urbán /reż. András Veres Pinokio /Carlo Collodi /reż. Zbigniew Głowacki Opowieść wigilijna /Charles Dickens /reż. Krystyna Jakóbczyk Mały Książę /Antoine de Saint-Exupéry /reż. Jacek Czerski Chłopcy z Placu Broni /Ferenc Molnar /reż. Marek Ciunel"


JOANNA WOŹNA (technika i choreografia dla najmłodszych)


ASIA jest tancerka grupy repertuarowej i instruktorem w Pracowni Tańca Pryzmat. Pochodzi z Pieniężna , gdzie rozpoczęła swoją drogę taneczną w szkolnym zespole hip-hopowym. Z czasem wybrała drogę kierunku teatru tańca. Nabiera doświadczenia dzięki licznym warsztatom oraz regularnym zajęciom w zespole tańca Pryzmat.
Razem z grupą bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu oraz realizuje wiele projektów nawiązując współpracę z instytucjami tj. Olsztyńskim Planetarium ("The best of Queen Show"), Filharmonią Warmińsko – Mazurską (opera „Jaś i Małgosia”2014, 2015 r. , opera „Amahl i nocni goście” 2014, 2015 r. ) W 2015 r. przebywała wraz z zespołem na dwutygodniowej rezydencji artystycznej w Izraelu. 


WAŻNE
Podczas ferii grafik regularnych zajęć nie ulega zmianie.Zobacz jak wyglądał projekt w zeszłym roku
https://www.facebook.com/events/824287640964355/