projekt taneczny
FERIE przez PRYZMAT TAŃCA
2 – 7 lutego 2015

warsztaty artoffnia fotograf olsztyn 01.jpg

Stacjonarny projekt taneczny dla grup PRYZMATU
oraz chętnych tancerzy spoza zespołu podczas ferii

PROGRAM i GRAFIK
DO POBRANIA TUTAJ

PROWADZĄCY

 

MAŁGORZATA LUBIENIECKA - warsztaty modern jazz
Pedagog i choreograf grupy tańca współczesnego „ jaGUzz” obecnie w Warszawskiego Studia Tańca, od roku 2001 była pedagogiem tańca jazzowego w Studio Taneczno -Aktorskim Hanny kamińskiej przy Państwowej Szkole Baletowej w Warszawie; 
W latach 1980 – 1991 tańczyła w zespole tańca „Radość” w Olsztynie, oraz uczestniczyła w zajęciach gimnastyki sportowej w szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. 
W latach 1991 – 1995 w zespole tańca współczesnego „Paradox” w Olsztynie pod kierunkiem Jolanty Grabowskiej - zespół zdobywał nagrody w kategoriach formacji „Dance- Show”, w tym II miejsce na Mistrzostwa Europy w Bremen w Niemczech oraz V miejsce w Mistrzostwach Świata Dunejwarosz na Węgrzech, poza tym wielokrotnie I miejsce w mistrzostwach Polski Formacji Show – Dance. 
W latach 2001 – 2011 stworzyła choreografie do etiud tanecznych jazzowego i modern - jazz, których premiery odbyły się w Teatrze na Woli w Warszawie, między innymi : „Diabły i Anioły” muz. Carmina burana - Carl Orff, „Bitter Moon” do muz. Y. Tiersen ( choreografia została wyróżniona na przeglądzie tanecznym SPONTAN 2009 r. oraz Asteriada 2009 r.oraz otrzymała III miejsce na Mistrzostwach Świata produkcji tanecznych IDO, w Mikołajkach 2013 r. ) „Ulice Marakeszu” muz. Hans Zimmer , „Królestwo Niebieskie” do muz. Williams`a, „Sen Nocy letniej” do muz. Ludowico Einaudi 
Autorka brała udział w projektach choreograficznych pt. : „ Słuchając Gerswina”, którego premiera odbyła się w Teatrze na Woli w 2005 r., autorką spektaklu była Hanna Kosiewicz , pt. „Zagubione w tańcu”, którego premiera odbyła się w amfiteatrze Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie w 2004 r., tańczyła również w wielu choreografiach tańca współczesnego i jazzowego autorstwa min. Jolanty Grabowksiej, Alassana Watt`a , Hanny Kamińskiej, Henryka Jeża, Julii Matuszewskiej i Urszuli Skośkiewicz.


OLIWIA KUKUŁKA - warsztaty stretchingu flexiline
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku.Instruktorka tańca współczesnego i fitness.Trenerka stretchingu z Flexiline®.Zaprojektowała i  opatentowła  profesjonalny przyrząd do rozciągania i wzmacniania mięśni i ścięgien nóg Flexiline®.Tańczyła w wielu  spektaklach baletowych, musicalowych i operach  oraz  programach telewizyjnych w Polsce , Miami, Chinach, Meksyku i na Majorce.Uczestniczka  wielu konferencji i warsztatów tańca współczesnego w Polsce , Hiszpanii , Anglii i USA. Finalistka konkursu „Dansa  Contemporania” na Balearach . Przyrząd do rozciągania mięśni i ścięgien nóg – Flexiline®., który opracowała i opatentowała jest efektem jej 20 letniej pracy zawodowej. Stretching jest częścią jej codziennego życia


KATARZYNA ROZUMEK - 
warsztaty hip-hop
Tancerka, instruktorka, założycielka Flowin’ Style Dance Studio, trenerka grupy „Flowin’ Sistas” , z którą występuję na licznych imprezach hip hop’owych oraz turniejach ( m.in. półfinał „Rytm Ulicy” 2012, występ w II edycji programu telewizji Polsat „Got to dance” ). Specjalizuje się w stylach hip-hop, dancehall. Pochodzi z Mikołajek. Tańczy od dawna, jednak swoją  prawdziwą przygodę z tańcem rozpoczęła w 2006 roku w Gdańsku. Doświadczenie taneczne zdobywała tańcząc w grupie Cropp Dance Academy oraz D:ime (Dance : Improvization, Music, Emotions). Wraz z grupą uczestniczyła w wielu pokazach tanecznych w klubach, na koncertach, imprezach wyjazdowych . W 2007 roku rozpoczęła pracę w jednej z gdańskich szkół tańca. Jej doświadczenie potwierdza wieloletnia praca z dziećmi i młodzieżą  zarówno na sali tanecznej, jak również  jako wychowawca oraz instruktor tańca na wielu obozach i koloniach. Stale uczestniczy w imprezach i warsztatach tanecznych podnosząc swoje kwalifikacje, m.in. z: Henry Link (USA), Buddha Stretch (USA), Niako (Francja ), Loose Joint (USA), Pascal „P.Dee” (Niemcy), DRE10 (Białoruś),  Tony „Ynot” Denaro (USA), Ryfa , Ewulin,Pablo, Ania „YouYa” Jujka, Pitzo, Pollsky,Justyna Lichacy, Paulina Turska, Ula „Afro” Fryc.

Kasia prowadzi zajęcia Hip Hop, Dancehall, Sexy Dance. Zajęcia z nią to gwarancja dobrej nauki, a przy tym świetnej zabawy !


TATIANA ASMOŁKOVA - warsztaty z tańców narodowych, taniec klasyczny ze stretchingiem
Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Pochodzi z Rosji. W wieku 10 lat los sprawił, że trafiła do prężnie działającego zespołu tańca, korzystającego ze wszystkich istniejących na ten czas technik i współpracującego z wybitnymi rosyjskimi choreografami. Pozostała w zespole 15 lat. Juz tam rozpoczęła praktykę instruktora, studiując równocześnie w College Kultury i Sztuki na wydziałach pedagogiki tańca i reżyserii (dyplom pedagoga tańca). Przez 5 lat kierowała założonym przez siebie Teatrem Mody i Tańca.  Współpracowała jako tancerka również z grupą tańca estradowego „Wenecja"(Rosja) i CirkusKroneBalet (Niemcy).W międzyczasie ukończyła Sankt-Petersburską Państwowa Akademie Kultury (dyplom choreografa) i Katedrę Teorii i Historii Sztuki Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. J. Waganowoj (dyplom krytyka i historyka sztuki w zakresie choreografii). Obecnie jest doktorantką Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Od 10 lat jest choreografem w teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie i wykładowcą dyscyplin choreograficznych w Policealnym Studium aktorskim im. A. Sewruka. Robiła choreografie do spektakli w Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Słupsku. Prowadzi od lat zajęcia dla uczestników Studium Teatralnego przy Towarzystwie Kultury Teatralnej i Teatrze Jaracza i liczne warsztaty. Specjalizuje sie w rożnych technikach (taniec klasyczny, jazzowy, historyczny, narodowy).Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej Reebok University.Od 2011 r. współpracuje z Pracownią Tańca PRYZMAT w zakresie warsztatu tańca klasycznego, broadway jazzu, realizując również wspólne projekty min. cykliczne spotkania sztuki tanecznej - OWARTA SCENA TAŃCA oraz projektu LATO w TEATRZE - TANIEC.


KATARZYNA GRABIŃSKA -
technika i choreografia

prezes fundacji ARToffNIA, założyciel, choreograf i opiekun artystyczny Pracowni Tańca PRYZMAT.Z wykształcenia mgr Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, absolwentka Hogeschol AVANS w Holandii (International Business Studies),   absolwentka Szkoły Choreografii Scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie) oraz kitesurfingu (IKO II). Laureatka nagrody TALENT ROKU 2010 przyznaną przez kapitułę Fundacji Środowisk Twórczych oraz NAGRODY PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA 2011 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej czytaj więcej


SYLWIA KRAWIEC- 
warsztaty aktorskie

 Sylwię możecie podziwiać w najnowszej produkcji w Teatr Jaracza Olsztyn. Dokładnie za tydzień odbędzie druga tegoroczna premiera studencka. "ZABAWY Z OGNIEM wg Augusta Strindberga", w reżyserii Andrzeja Majczaka.
Sylwia jest studentką IV roku Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie działającego przy Teatr Jaracza Olsztyn. 
Sylwia aktualnie występuje na deskach teatru w spektaklach: „Stawiam na Tolka Banana” w reżyserii Piotra Ratajczaka, „Separatystach” Adama Sroki oraz „Zabawach z ogniem” Andrzeja Majczaka. Pasjonatka klasycznego teatru, malarstwa oraz dobrej literatury. Tytuł magistra filologii polskiej uzyskała na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, gdzie za swoje badania dyplomowe, dotyczące pracy aktora nad sobą, otrzymała nagrodę Dziekana. Autorka referatów i publikacji na temat efektywnych treningów aktorskich. Laureatka Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora oraz wielu konkursów recytatorskich, m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta. Prowadząca warsztaty aktorskie podczas projektu LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH. W teatrze wyznaje zasadę, że aktor przede wszystkim powinien być człowiekiem. Podczas zajęć stawiać będzie głównie na treningi rozwijające wyobraźnie oraz improwizacje słowno-ruchowe


PAULINA SPIEL -
technika i choreografia, taniec klasyczny ze stretchingiem
Jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Aktualnie studentka Diagnostyki pedagogicznej z edukacją miedzykulturową na UWM-ie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat, gdzie rozwija się pod okiem choreografa i opiekuna grupy Katarzyny Grabińskiej. Szczególnie bliskie są jej style tańca współczesnego, klasycznego, modern i jazz. W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczną, za spektakl "open/close". W 2014 roku wraz z Pracownią Tańca Pryzmat odbyła rezydencję w Barcelonie, gdzie został zrealizowany spektakl polsko-hiszpański. W listopadzie 2014 roku podczas XIV Ogólnopolskich  Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ dla choreografa.


MONIKA PARAFINIUK -
technika i choreografia, taniec klasyczny ze stretchingiem
Tancerka grupy repertuarowej Pracowni Tańca „Pryzmat” – grupy twórczej Fundacji Tańca i Sztuk „Artoffnia”. Urodziła się 6 lipca 1992 roku w Olsztynie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na kierunku pedagogika szkolna z animacją kulturalną. Obecnie studiuje choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej  im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Taneczną przygodę zaczęła w wieku 14 lat od tańca disco-dance. Od tego czasu miała kontakt również z innymi stylami takimi jak jazz, modern jazz, contemporary jazz. Od 2009 roku tańczy w Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat” pod okiem opiekuna artystycznego zespołu oraz prezesa Fundacji „Artoffnia” – Katarzyny Grabińskiej. Przez ten czas miała możliwość zgłębienia technik tańca współczesnego oraz improwizacji tanecznej.  Razem z grupą bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu oraz realizuje wiele projektów nawiązując współpracę z instytucjami tj. Olsztyńskie Plantetarium („Księżyc w poetyce Pink Floyd” 2013 r.), Filharmonią Warmińsko – Mazurską (spektakl taneczno – muzyczny „Dziadek do orzechów” 2012 r. oraz 2013 r., opera „Jaś i Małgosia”2014 r. , opera „Amahl i nocni goście” 2014 r. ) W 2014 wraz z Pracownią Tańca „Pryzmat” realizowała polsko – hiszpański spektakl „I see spider”, który powstał podczas rezydencji zespołu W Barcelonie. Do swoich osiągnięć zalicza otrzymanie nagrody indywidualnej dla tancerza za dojrzałość sceniczną podczas XII Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 roku. W 2013 roku wzięła udział w  międzynarodowym festiwalu DARC 37  Stage International Chateauroux we Francji. 


KOORDYNATOR PROJEKTU
Katarzyna Grabińska -tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl

ORGANIZATORZY
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Pracownia Tańca PRYZMAT

organizator zastrzega możliwość zmian w programie oraz zmianę grup wiekowych, w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych

WAŻNE
Podczas ferii szkolnych (od 26 stycznia do 6 lutego) grafik regularnych zajęć (dotyczy wszystkich grup) nie ulega zmianie.
Istnieje jednak możliwość, iż instruktor grup p3, p4, p5, mini, hip-hop, break dance, ceramika, gitara zdecyduje o odrabianiu zajęć w innym terminie (ustalenia w tej sprawie prowadzi instruktor bezpośrednio z grupą).