projekt artystyczny

LATO przez 
PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH 

20-26 lipca 2015
wiek: 6-14 lat (2 grupy wiekowe)

Projekt obejmuje tygodniowe warsztaty artystyczne z różnych form sztuki (m.in. kuglarstwo, teatr/praca z rekwizytami, muzyka, taniec/ruch, inne) wraz z towarzyszącym integracyjnym programem kulturalnym, efektem czego będzie realizacja pokazu finałowego, w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Tegorocznym tematem projektu będzie cyrkowe szaleństwo. Zagłębimy się w techniki kuglarskie, aktorskie, żonglerki, zamienimy się w najbardziej absurdalne klauny oraz mimy. To nie my przyjdziemy do cyrku - to my stworzymy własną arenę cyrkową.

Do zobaczenia na arenie !

 

PROGRAM i GRAFIK
DO POBRANIA TUTAJ

 

PROWADZĄCY:


MATEUSZ SZTURMA -
warsztaty KUGLARSKIE

Szturma - kuglarz, performer, animator kultury, aktor działający od 8 lat w teatrach amatorskich, od 5 lat zajmuje się prowadzeniem animacji oraz warsztatów kuglarskich i teatralnych dla dzieci i młodzieży, biorący udział w kilkudziesięciu spektaklach kuglarskich oraz pokazach fireshow na terenie całej polski, na imprezach takich jak Coolturalne Ferie w amfiteatrze w Ostródzie, Ostróda Reggae Festiwal, Kortowiada, Cyrkowe Lato w Galerii Wzorcownia we Włocławku, Light Move Festival w Łodzi, Bella Skyway Festiwal w Toruniu oraz w największych pokazach fireshow w Polsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia w Ostródzie, którego jest organizatorem.


TOMASZ CZAPLARSKI - warsztaty TEATRALNE/PRACA z REKWIZYTEM 

Tomasz o sobie:
"Zawsze byłem blisko sceny i od wczesnych lat podpatrywałem zza kulis pracę aktorów.Praca aktorska w czasie studiów i późniejsze doświadczenia pomogły zrozumieć wiele rzeczy związanych ze słowem, gestem a także rozumieniem teatru, ale wciąż czuję jak wiele jest do zrobienia, wypracowania, poznania. Uwielbiam gdy godziny spędzone w pracy stają się nie tylko procesem twórczym, lecz również doskonałą zabawą. Czas wtedy przestaje dla mnie istnieć. Na pierwszym miejscu stawiam wszystko to co odrywa mnie choć na krótki moment od świata rzeczywistego. Przechodzenie na „drugą stronę lustra” jest wspaniałym doświadczeniem. Wyobraźnia jest darem, o którym trzeba pamiętać. Doceniam kreatywność i twórczość, lubię pokazywać innym jak piękne potrafi być świadome zanurzenie się we własną wyobraźnię. Spektakle(m.in) Wszystkie myszy lubią ser /Gyula Urbán /reż. András Veres Pinokio /Carlo Collodi /reż. Zbigniew Głowacki Opowieść wigilijna /Charles Dickens /reż. Krystyna Jakóbczyk Mały Książę /Antoine de Saint-Exupéry /reż. Jacek Czerski Chłopcy z Placu Broni /Ferenc Molnar /reż. Marek Ciunel"


SZYMON KOŁODZIEJCZYK -
warsztaty RUCHOWE

Szymon o sobie:
"Nazywam się Szymon Kołodziejczyk. Jestem aktorem. Ukończyłem Studium Aktorskie im.Aleksandra Sewruka, przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od wielu lat interesuję się ruchem, fizycznością i akrobatyką. Sześć lat ćwiczyłem Capoeirę. Ostatnio zająłem się śpiewem. Zdobyłem II miejsce na międzynarodowym festiwalu piosenki 'Śpiewająca Maska" w Skt. Petersburgu. Obecnie staram się rozwijać posiadane umiejętności i zarażać innych swoim światopoglądem"


RAFAŁ GAJEWSKI -
warsztaty MUZYCZNE

Kilka słów o Rafale:
Wokalista, klawiszowiec, kompozytor muzyki rozrywkowej oraz teatralnej, muzyk sesyjny, sideman, założyciel szkoły muzyki rozrywkowej feelHARMONIA, w której uczy gry na instrumentach klawiszowych oraz śpiewu, akompaniator oraz wykładowca sztuki wokalnej w Studium Aktorskim im. A. Sewruka działającym przy Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie.
Autorskie pomysły realizuje jako iNKAS
Założyciel, wokalista i klawiszowiec cover band dePOLIS wykonującego z szerokim powodzeniem po części na nowo zaaranżowane utwory światowego super tria The Police oraz jego lidera Stinga
W niedalekiej przeszłości klawiszowiec w zespołach: KOFEiNA, Enej, Shannon, Babsztyl.
Członek olsztyńskiego zespołu wokalnego muzyki wschodniej i popołudniowej Pro Forma prowadzonym przez Marcina Wawruka. Wraz z Pro Forma koncertował w prestiżowych salach w kraju i za granicą. Nagrał płytę „Pro Forma a capella NIEMEN” Koncerty z programem Czesława Niemena, trzykrotne zdobycie Złotej Lutni podczas turnieju Legnica Cantat, koncert wraz z Leszkiem Możdżerem w studio PR II czy wspólny występ z Bobby McFerrinem (!) i Rogerem Treece w ramach światowej trasy VOCabuLarieS, etc.


JAKUB OBAREK -
warsztaty FOTO-PLASTYCZNE

fotograf.  Absolwent Wydziału Sztuki UWM. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Graficznego. Stypendysta Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Laureat nagrody internautów w ogólnopolskim konkursie fotograficznym: "Świat w dłoniach-niezapomniane pasje". Laureat dwóch nagród w Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych. Zajmuje się fotografią portretową, reportażową, ślubną, dzieci, wnętrz, mody, produktów… Sportretował Bożenę Dykiel, Jerzego Skolimowskiego, Jerzego Bończaka, Wojciecha Malajkata, Wojtka „Wozzo” Łozowskiego. Tworzył kreacje fotograficzne dla Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat. W Nowym Jorku fotografował tancerki Burlesque. Jak mówi: „Tworzyć sztukę na temat sztuki, to najbardziej inspirujące wyzwanie”. Realizował sesje zdjęciowe dla zespołów muzycznych, wśród nich: „Enej”, „The Lollipops”, grupa „Ejtobangla”. Jest autorem reportażu „Za blisko, za daleko”, poświęconego autyzmowi. Jego zdjęcia oddziałują jak plakaty, zapadają w pamięć, szukając z widzem porozumienia.


PAULINA SPIEL - warsztaty RUCHOWE
Jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Aktualnie studentka Diagnostyki pedagogicznej z edukacją miedzykulturową na UWM-ie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat, gdzie rozwija się pod okiem choreografa i opiekuna grupy Katarzyny Grabińskiej. Szczególnie bliskie są jej style tańca współczesnego, klasycznego, modern i jazz. W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczną, za spektakl "open/close". W 2014 roku wraz z Pracownią Tańca Pryzmat odbyła rezydencję w Barcelonie, gdzie został zrealizowany spektakl polsko-hiszpański. W listopadzie 2014 roku podczas XIV Ogólnopolskich  Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ dla choreografa.


MONIKA PARAFINIUK -
warsztaty RUCHOWE

Tancerka grupy repertuarowej Pracowni Tańca „Pryzmat” – grupy twórczej Fundacji Tańca i Sztuk „Artoffnia”. Urodziła się 6 lipca 1992 roku w Olsztynie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na kierunku pedagogika szkolna z animacją kulturalną. Obecnie studiuje choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej  im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Taneczną przygodę zaczęła w wieku 14 lat od tańca disco-dance. Od tego czasu miała kontakt również z innymi stylami takimi jak jazz, modern jazz, contemporary jazz. Od 2009 roku tańczy w Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat” pod okiem opiekuna artystycznego zespołu oraz prezesa Fundacji „Artoffnia” – Katarzyny Grabińskiej. Przez ten czas miała możliwość zgłębienia technik tańca współczesnego oraz improwizacji tanecznej.  Razem z grupą bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu oraz realizuje wiele projektów nawiązując współpracę z instytucjami tj. Olsztyńskie Plantetarium („Księżyc w poetyce Pink Floyd” 2013 r.), Filharmonią Warmińsko – Mazurską (spektakl taneczno – muzyczny „Dziadek do orzechów” 2012 r. oraz 2013 r., opera „Jaś i Małgosia”2014 r. , opera „Amahl i nocni goście” 2014 r. ) W 2014 wraz z Pracownią Tańca „Pryzmat” realizowała polsko – hiszpański spektakl „I see spider”, który powstał podczas rezydencji zespołu W Barcelonie. Do swoich osiągnięć zalicza otrzymanie nagrody indywidualnej dla tancerza za dojrzałość sceniczną podczas XII Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 roku. W 2013 roku wzięła udział w  międzynarodowym festiwalu DARC 37  Stage International Chateauroux we Francji. 


KATARZYNA GRABIŃSKA - koordynator

Prezes fundacji ARToffNIA, założyciel, choreograf i opiekun artystyczny Pracowni Tańca PRYZMAT.Z wykształcenia mgr Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, absolwentka Hogeschol AVANS w Holandii (International Business Studies),   absolwentka Szkoły Choreografii Scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie) oraz kitesurfingu (IKO II). Laureatka nagrody TALENT ROKU 2010 przyznaną przez kapitułę Fundacji Środowisk Twórczych oraz NAGRODY PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA 2011 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej czytaj więcej


KOORDYNATOR PROJEKTU
Katarzyna Grabińska  tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl

ORGANIZATORZY
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Pracownia Tańca PRYZMAT

PARTNERZY
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Kraina Zabaw WARMIOLANDIA

 

 

REKRUTACJA - ZAKOŃCZONA

Rekrutacja trwa do 31 maja 2015 r., na podstawie przesłanych formularzy zgłoszeniowych na adres biuro@artoffnia.pl.
Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem do pobrania TUTAJ.
Decyduje kolejność zgłoszeń, deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. 
Ilość miejsc jest ograniczona. 
15 czerwca 2015 zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych osób do projektu.

*projekt zakłada zwolnienia i zniżki w opłatach ze względu na trudną i wyjątkową sytuację rodzinną
*istnieje możliwość wykupienia obiadów w Barze Słoneczko (w tym samym budynku)ok 10 zł/dobę
*zajęcia odbywają się w siedzibie fundacji tańca i sztuki ARToffNIA al.Sybiraków 2

 

organizator zastrzega możliwość zmian w programie oraz zmianę grup wiekowych, w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych


CZYTAJ WIĘCEJ o edycjach projektu w poprzednich latach

ZOBACZ ANIMACJĘ, którą stworzyli uczestnicy projektu w zeszłym roku