projekt taneczny

LATO przez
PRYZMAT TAŃCA „Have a dance”

10-23 sierpnia 2015
wiek: 6-17 lat (2 grupy wiekowe)

Stacjonarny projekt taneczny, obejmujący dwutygodniowe warsztaty taneczne z różnych form tańca, połączone z warsztatami z języka angielskiego aktywizującymi uczestników projektu. 
Efektem projektu będzie powstanie spektaklu tanecznego w języku angielskim, który zostanie zaprezentowany w ramach Dobromiejskich Wakacji Artystycznych

PROGRAM i GRAFIK
DO POBRANIA TUTAJPROWADZĄCY:


NATALIA MADEJCZYK -
warsztaty modern jazz

Profesjonalna tancerka, choreograf, instruktor. Posiada wszechstronne wykształcenie oraz doświadczenie pedagogiczne, sceniczne oraz choreograficzne. Swoje umiejętności nabyła rozpoczynając swój „romans z ruchem” od gimnastyki artystycznej. 

„Dyscyplina, osiąganie celów, sukcesy i porażki, determinacja, tego właśnie nauczyłam się trenując”.

Po karierze gimnastyczki niespodziewanie pojawił się taniec. Natalia szkoliła się w najlepszych szkołach tańca na świecie m.in. Hubbard Street Dance Chicago, Joell Hall Dance Center w Chicago, Pineaple Dance Studio w Londynie, Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Była główną tancerką oraz choreografem „Teatru V6” w Łodzi. Zwyciężczyni konkursu tanecznego „Selections The Carefree Dance Academy”, nadawany na VIVA POLSKA., którego pomysłodawcą i realizatorem był Jay – Windsor Robinson. Uczestniczka oraz choreograf programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” realizowanego przez TVN. Po programie Natalia przez pół roku mieszkała w Nowym Jorku szkoląc się i zdobywając doświadczenie u jednych z najlepszych pedagogów tańca na świecie. Przez kilka lat koncentrowała się na wyrażaniu siebie na scenie biorąc udział w musicalach i projektach tanecznych: „Metropolish”, „Strajk-21”. 

Od stycznia 2011 do grudnia 2014 roku. Natalia pracowała w Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku jako solistka, tańcząc przedstawienia, które stworzyli jedni z najznakomitszych choreografów Europy: Izadora Weiss, Wojciech Misiuro, Patrick Delcroix, Jiri Kylian.


SZYMON KOŁODZIEJCZYK -
warsztaty capoeira

Szymon o sobie:
"Nazywam się Szymon Kołodziejczyk. Jestem aktorem. Ukończyłem Studium Aktorskie im.Aleksandra Sewruka, przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od wielu lat interesuję się ruchem, fizycznością i akrobatyką. Sześć lat ćwiczyłem Capoeirę. Ostatnio zająłem się śpiewem. Zdobyłem II miejsce na międzynarodowym festiwalu piosenki 'Śpiewająca Maska" w Skt. Petersburgu. Obecnie staram się rozwijać posiadane umiejętności i zarażać innych swoim światopoglądem"


KATARZYNA ROZUMEK - 
warsztaty hip-hop
Tancerka, instruktorka, założycielka Flowin’ Style Dance Studio, trenerka grupy „Flowin’ Sistas” , z którą występuję na licznych imprezach hip hop’owych oraz turniejach ( m.in. półfinał „Rytm Ulicy” 2012, występ w II edycji programu telewizji Polsat „Got to dance” ). Specjalizuje się w stylach hip-hop, dancehall. Pochodzi z Mikołajek. Tańczy od dawna, jednak swoją  prawdziwą przygodę z tańcem rozpoczęła w 2006 roku w Gdańsku. Doświadczenie taneczne zdobywała tańcząc w grupie Cropp Dance Academy oraz D:ime (Dance : Improvization, Music, Emotions). Wraz z grupą uczestniczyła w wielu pokazach tanecznych w klubach, na koncertach, imprezach wyjazdowych . W 2007 roku rozpoczęła pracę w jednej z gdańskich szkół tańca. Jej doświadczenie potwierdza wieloletnia praca z dziećmi i młodzieżą  zarówno na sali tanecznej, jak również  jako wychowawca oraz instruktor tańca na wielu obozach i koloniach. Stale uczestniczy w imprezach i warsztatach tanecznych podnosząc swoje kwalifikacje, m.in. z: Henry Link (USA), Buddha Stretch (USA), Niako (Francja ), Loose Joint (USA), Pascal „P.Dee” (Niemcy), DRE10 (Białoruś),  Tony „Ynot” Denaro (USA), Ryfa , Ewulin,Pablo, Ania „YouYa” Jujka, Pitzo, Pollsky,Justyna Lichacy, Paulina Turska, Ula „Afro” Fryc.

Kasia prowadzi zajęcia Hip Hop, Dancehall, Sexy Dance. Zajęcia z nią to gwarancja dobrej nauki, a przy tym świetnej zabawy !


MAGDA FASZCZA - 
warsztaty "rytmy świata" (mix: latino, flamenco, irlandzki)

Tancerka, choreograf z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, teatrolog.
Od 10 lat z powodzeniem prowadzi olsztyńskie Studio Animacji Ruchowej „RYTM” a od 2 lat zajęcia w olsztyńskim Pałacu Młodzieży. Od 30 lat nieprzerwanie występuje na scenach polskich i europejskich. Zaczynała w dziecięcym zespole „Radość”, po latach kontynuuje tradycję zespołu tworząc dziecięce, młodzieżowe oraz dorosłe grupy: „Celticdance”( 2005-2010), „Ritmo Flamenco”(2008-do dziś) oraz „Las aficionadas”( od 2015).
Występowała w spektaklach „Carmen Concierto”(Warszawa, Poznan,Lublin), współtworzyła autorski projekt” Dar Królowej Róż” oraz "Płomienie nad Pasłęką". Tańczy w audycjach flamenco stworzonych dla Filharmonii Narodowej wraz z grupą „Contratiempo”, stworzyła choreografie i tańczyła  w 2 edycjach „Dziadka do orzechów”( Filharmonia w Olsztynie).
Organizuje i uczestniczy w koncertach polskich i zagranicznych artystów flamenco: Magda Navarrete, Sandra Cisneros, Mateo el Gallito,Nadia Mazur, Andrzej Lewocki, Punto Latino, Magda Lechowska.
Doskonali swój warsztat flamenco u takich sław jak Andres Pena, Mercedes Ruiz, Manuel Betanzos, Milagros Menjibar, Juan Paredes i inni...
Ponadto wielokrotnie szkoliła się m.in. z technik tańca irlandzkiego i latino u najlepszych polskich i zagranicznych nauczycieli. Brała udział w warsztacie GaGa z Natalią Iwaniec oraz w warsztatch z zakresu Bellydance, Bollywood, balet, modern jazz i taniec współczesny.
Na scenie łączy pasję, kobiecą delikatność z siłą i humorem.
Od 2008 roku współtworzy taneczno-satyryczne oblicze Teatrzyku Piosenki Satyrycznej „Czyści jak łza”


SYLWIA KRAWIEC- 
warsztaty aktorskie

 Sylwię możecie podziwiać w najnowszej produkcji w Teatr Jaracza Olsztyn. Dokładnie za tydzień odbędzie druga tegoroczna premiera studencka. "ZABAWY Z OGNIEM wg Augusta Strindberga", w reżyserii Andrzeja Majczaka.
Sylwia jest studentką IV roku Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie działającego przy Teatr Jaracza Olsztyn. 
Sylwia aktualnie występuje na deskach teatru w spektaklach: „Stawiam na Tolka Banana” w reżyserii Piotra Ratajczaka, „Separatystach” Adama Sroki oraz „Zabawach z ogniem” Andrzeja Majczaka. Pasjonatka klasycznego teatru, malarstwa oraz dobrej literatury. Tytuł magistra filologii polskiej uzyskała na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, gdzie za swoje badania dyplomowe, dotyczące pracy aktora nad sobą, otrzymała nagrodę Dziekana. Autorka referatów i publikacji na temat efektywnych treningów aktorskich. Laureatka Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora oraz wielu konkursów recytatorskich, m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta. Prowadząca warsztaty aktorskie podczas projektu LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH. W teatrze wyznaje zasadę, że aktor przede wszystkim powinien być człowiekiem. Podczas zajęć stawiać będzie głównie na treningi rozwijające wyobraźnie oraz improwizacje słowno-ruchowe


KATARZYNA GRABIŃSKA - koordynator, technika i choreografia
Prezes fundacji ARToffNIA, założyciel, choreograf i opiekun artystyczny Pracowni Tańca PRYZMAT. Z wykształcenia mgr Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, absolwentka Hogeschol AVANS w Holandii (International Business Studies),   absolwentka Szkoły Choreografii Scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie) oraz kitesurfingu (IKO II). Laureatka nagrody TALENT ROKU 2010 przyznaną przez kapitułę Fundacji Środowisk Twórczych oraz NAGRODY PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA 2011 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej czytaj więcej


PAULINA SPIEL - klasyka i stretching oraz technika i choreografia
Jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Aktualnie studentka Diagnostyki pedagogicznej z edukacją miedzykulturową na UWM-ie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat, gdzie rozwija się pod okiem choreografa i opiekuna grupy Katarzyny Grabińskiej. Szczególnie bliskie są jej style tańca współczesnego, klasycznego, modern i jazz. W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczną, za spektakl "open/close". W 2014 roku wraz z Pracownią Tańca Pryzmat odbyła rezydencję w Barcelonie, gdzie został zrealizowany spektakl polsko-hiszpański. W listopadzie 2014 roku podczas XIV Ogólnopolskich  Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ dla choreografa.


MONIKA PARAFINIUK -
klasyka i stretching oraz technika i choreografia
Tancerka grupy repertuarowej Pracowni Tańca „Pryzmat” – grupy twórczej Fundacji Tańca i Sztuk „Artoffnia”. Urodziła się 6 lipca 1992 roku w Olsztynie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na kierunku pedagogika szkolna z animacją kulturalną. Obecnie studiuje choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej  im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Taneczną przygodę zaczęła w wieku 14 lat od tańca disco-dance. Od tego czasu miała kontakt również z innymi stylami takimi jak jazz, modern jazz, contemporary jazz. Od 2009 roku tańczy w Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat” pod okiem opiekuna artystycznego zespołu oraz prezesa Fundacji „Artoffnia” – Katarzyny Grabińskiej. Przez ten czas miała możliwość zgłębienia technik tańca współczesnego oraz improwizacji tanecznej.  Razem z grupą bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu oraz realizuje wiele projektów nawiązując współpracę z instytucjami tj. Olsztyńskie Plantetarium („Księżyc w poetyce Pink Floyd” 2013 r.), Filharmonią Warmińsko – Mazurską (spektakl taneczno – muzyczny „Dziadek do orzechów” 2012 r. oraz 2013 r., opera „Jaś i Małgosia”2014 r. , opera „Amahl i nocni goście” 2014 r. ) W 2014 wraz z Pracownią Tańca „Pryzmat” realizowała polsko – hiszpański spektakl „I see spider”, który powstał podczas rezydencji zespołu W Barcelonie. Do swoich osiągnięć zalicza otrzymanie nagrody indywidualnej dla tancerza za dojrzałość sceniczną podczas XII Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 roku. W 2013 roku wzięła udział w  międzynarodowym festiwalu DARC 37  Stage International Chateauroux we Francji. 


Warsztaty z angielskiego poprowadzą lektorzy SZKOŁY JĘZYKOWEJ ONE SCHOOL


 

KOORDYNATOR PROJEKTU
Katarzyna Grabińska  tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl

ORGANIZATORZY
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Pracownia Tańca PRYZMAT

PARTNERZY
Szkoła Językowa One School
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście

 


REKRUTACJA

Rekrutacja trwa do 31 maja 2015 r., na podstawie przesłanych formularzy zgłoszeniowych na adres biuro@artoffnia.pl.
Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem do pobrania TUTAJ.
Decyduje kolejność zgłoszeń, deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. 
Ilość miejsc jest ograniczona. 
15 czerwca 2015 zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych osób do projektu.

*projekt zakłada zwolnienia i zniżki w opłatach ze względu na trudną i wyjątkową sytuację rodzinną
*istnieje możliwość wykupienia obiadów w Barze Słoneczko (w tym samym budynku)ok 10 zł/dobę
*zajęcia odbywają się w siedzibie fundacji tańca i sztuki ARToffNIA al.Sybiraków 2

 

organizator zastrzega możliwość zmian w programie oraz zmianę grup wiekowych, w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych


CZYTAJ WIĘCEJ o edycjach projektu w poprzednich latach

ZOBACZ film prezentujący Pracownię Tańca PRYZMAT