ŁĄCZYMY CAŁY ŚWIAT w JEGO RÓŻNORODNOŚCI

Projekt obejmuje dwutygodniowe warsztaty artystyczne (bez weekendu) z różnych form sztuki (m.in. muzyczne, ruchowe, kulinarne i inne) wraz z towarzyszącym integracyjnym programem edukacyjno-kulturalnym.
Tegorocznym tematem letniego projektu będzie kultura i tradycje różnych państw i narodów. Tym razem zabierzemy uczestników w niesamowitą podróż po świecie, poznamy tradycje różnych krajów, nauczymy się tańców, rytmów i piosenek ze wszystkich stron świata,  poznamy kulinarne specjały i rzemiosła.  
Do realizacji projektu posłużą nam nasze ciało, głos, zdolności manualne, a przede wszystkim nasza wyobraźnia. Nasze artystyczne działania łączymy w finale w jeden korowód, łączymy cały świat w jego różnorodności.

W programie między innymi:

  • warsztaty artystyczne od godz. 9:00-16:00 (istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka od godz.8:00 po wcześniejszym uzgodnieniu z Organizatorem).Tegorocznym tematem letniego projektu będzie kultura i tradycje różnych państw i narodów. Przykładowa tematyka:
    (DZIEŃ HISZPAŃSKI, UKRAIŃSKI, ROSYJSKI, JAPOŃSKI, IZRAELSKI, IRLANDZKI etc.: warsztaty ze śpiewu,  rytmiki, muzyki, różnych form tańca z różnych stron świata, warsztaty językowe, warsztaty kulinarne, rękodzieła, sztuk walki) - szczegółowy program w trakcie ustalania
  • podział na grupy wiekowe
  • finałowy dzień (7.07.2017) zakończony pokazem w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku (Skansen w Olsztynku). 
    *pokaz finałowy dla widzów biletowany

KOORDYNATOR PROJEKTU:
Agnieszka Tomczyk -tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl


ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA,
Pracownia Tańca PRYZMAT


WSPÓŁORGANIZATORZY:
Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku


PROWADZĄCY WARSZTATY

GOŚĆ SPECJALNY

Gieorgij Grzegorz Puchalski 

Pochodzi z Gruzji, obecnie mieszka w Rotterdamie. Studiował „Dance Research” na prestiżowej uczelni   P.A.R.T.S w Brukseli i „Bodywork” na Codarts w Rotterdamie. Tancerz europejskich oper takich jak: Deutsche Oper Berlin, Opernhaus Zurich, De Nationale Opera - Dutch National Opera, a także w teatrach takich jak: Theater BielefeldT.r.a.s.h. dance/performance group

 

 

Tak o swoim warsztacie pisze Greg: muzykalność, zmiany dynamiki, kreatywność i bycie w momentum cechują dobrego tancerza. Poruszamy się efektywnie, uczymy się analizować możliwości, jakie oferuje nam czas i przestrzeń. Na tych zajęciach momentum, grawitacja i oddech są przewodnikiem i pomogą nam podczas zabawy z nasza fizycznością. Korzystając z rożnych technik floorworku, skoków, kontroli wysokości, kierunków, elementów akrobatycznych, relise i kontrakcji uczymy się cieszyć się energią i komunikować ruchem. Pracujemy nad narzędziami do improwizacji jak również nad choreografią. Otwieramy umysł na ekspresyjny, efektywny i odważny ruch.W tym fizycznym świecie rozwijamy umiejętności poznawania siebie samego, a poruszając się poznajemy nowe sposoby pracy z otoczeniem. W naszym dynamicznym świecie, wszystko jest narzędziem, gdy patrzymy poza kształty tego, co jest dobre lub złe. Podczas warsztatów poznamy również elementy tańca gruzińskiego.

 

 

 


19401515_10155233580430792_2145635674_o.jpg

Paula Garcia Ascanio

 

 

 

 

 

 

 

Paulowicz García Ascanio, urodzona na Teneryfie, podczas projektu zabierze nas w podróż po zakamarkach Hiszpanii, aby razem odkrywać ciekawostki związane z jej krajem i jego mieszkańcami. Umieścimy Hiszpanię na mapie i poznamy słynnych Hiszpanów, tradycyjne potrawy, dziwne zwyczaje i ciekawe wynalazki.


Patrycja Grzywińska

Patrycja Grzywińska jest studentką pierwszego roku Akademii Teatralnej w Warszawie na kierunku aktorstwo teatru muzycznego.  Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w Zespole Pieśni i Tańca Warmia, mając 4 lata. Kolejne lata spędziła na poznawaniu  innych stylów, jednak taniec współczesny okazał się jej najbliższy.W latach 2011-2016 związana była z Pracownią Tańca Współczesnego Pryzmat w Olsztynie. Brała udział w wielu warsztatach w Polsce jaki i za granicą, które pozwalały jej poszerzyć swoje umiejętności.


Marta Jakimicha

 

 

 

 

Z tańcem przygodę zaczęła w roku 2012 .W 2014 roku dołączyła do Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat. Brała udział w różnych spektaklach i projektach. Uczęszczała na liczne warsztaty taneczne z tańca współczesnego m.in. Letnia Szkoła Artystyczna w Koszęcinie, jak również bruk festiwal związany z różnymi stylami ulicznymi. Od niedawna zajmuje się akrobatyką powietrzną aerial hoop, brała udział w festiwau Variete Fundacja Sztukmistrzów w Lublinie.

 


Kamila Michalska

Kamila Michalska założycielka Tygla Warmińskiego

Od 2 lat związana z Artoffnią pasją do tańca.

Na wsi mieszka od urodzenia, bezwarunkową miłość do gotowania odziedziczyła po Babci. W jej kuchni mieszają się rodzinne smaki kuchni ukraińskiej, śląskiej, małopolskiej i kujawskiej. Sama zgłębia tajniki kuchni warmińskiej

Orędowniczka zdrowego, nieprzetworzonego i sezonowego jedzenia.

 Na jej stole często goszczą przepyszne jadalne rośliny dzikie z warmińskich łąk- podagrycznik, pokrzywa, krwawnik,jasnota,  listki lipy czy stokrotki.

Poza gotowaniem dla najbliższych Kama prowadzi warsztaty kulinarne w wiosce tematycznej - Bukwałd Wioska Gręplarska Pachnąca Ziołami.

Jest również założycielką niewielkiej manufaktury produkującej ekologiczne naturalne kosmetyki, ręcznie robione mydła oraz aromatoterapeutyczne świece zdobione warmińskimi kwiatami.

Rozsmakuj się w naturze!


Magdalena Faszcza

Tancerka, choreograf z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, teatrolog.

Od 2005 roku prowadzi olsztyńskie Studio Animacji Ruchowej „RYTM”, od 3 lat także zajęcia w Pałacu Młodzieży.

Od ponad 30 lat nieprzerwanie występuje na scenach polskich i europejskich. Zaczynała w dziecięcym zespole „Radość”, po latach kontynuuje tradycję zespołu tworząc dziecięce, młodzieżowe oraz dorosłe grupy: „Celticdance”( 2005-2010), „Ritmo Flamenco”(2008-do dziś) oraz „Las aficionadas”( od 2015).

Występowała w spektaklach „Carmen Concierto”(Warszawa, Poznan,Lublin),"Zarzuela" (Opera Wrocław). Współtworzyła autorski projekt” Dar Królowej Róż”, "Płomienie nad Pasłęką", "Rewia Magdalena y amigos" oraz "Oblicza Rytmu". Tańczyła własne choreografie w audycjach flamenco stworzonych dla Filharmonii Narodowej oraz w 2 edycjach „Dziadka do orzechów”( Filharmonia w Olsztynie). Od 2015 jako pedagog bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju.

Organizuje i uczestniczy artystycznie w koncertach polskich i zagranicznych artystów flamenco: Magda Navarrete, Sandra Cisneros,Alejandro Silva, Mateo el Gallito,Nadia Mazur, Andrzej Lewocki.

Doskonali swój warsztat taneczny biorąc udział w warsztatach i lekcjach indywidualnych u najlepszych polskich i zagranicznych specjalistów flamenco i tańca irlandzkiego. Wspiera swój taneczny rozwój udziałem w warsztatach z zakresu Bellydance, Bollywood, balet, modern jazz i taniec współczesny.

Na scenie łączy pasję, kobiecą delikatność z siłą i humorem.

Więcej informacji na: www.studiorytm.com.pl/ https://www.facebook.com/pages/Studio-Animacji-Ruchowej-RYTM-Magdalena-Faszcza/101570729911051


Karolina Spiel

 

 

 

 

 

 

Tańczę od 6 roku życia. Przygodę z tańcemrozpoczęłamw Zespole Pieśni i Tańca „Warmia” gdzie przez 10 lat trenowałam choreografie z różnych regionów Polski, a dzięki wyjazdom zagranicznym i uczestnictwie w światowych przeglądach tanecznych poznałam kulturę i tańce innych krajów. Przez 2 lata brałam udział w turniejach Tańców Polskich w formie towarzyskiej, które były okazją do tworzenia własnych niepowtarzalnych choreografii. Na studiach dołączyłam do Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo” - przez 4 lata doszkalałam tu swój warsztat taneczny. Wraz z Grupą Estradową FLAME zdobywałam doświadczenie taneczne w innych stylach tanecznych tj. Broadway Jazz, Afro, Bollywood, samba i wiele innych. Jako instruktor pracowałam w Szkółce Baletowej FitDance przez 3 lata przekazując swoją wiedzę dzieciom z Olsztyna,  Dywit oraz Barczewa.  


Monika Paśnik-Petryczenko i Serhij Petryczenko

Monika Paśnik-Petryczenko i Serhij Petryczenko - muzycy, aktorzy, animatorzy, od wielu lat związani z Ośrodkiem Teatralnym Węgajty. Jako członkowie zespołu Schola Węgajty realizowali wiele projektów artystyczno-badawczych poświęconych muzyce średniowiecznej i tradycyjnej oraz tradycyjnym obrzędom teatralnym, największe z nich to: Międzynarodowe Spotkania Dramat i Liturgia, Kanty i psalmy -�� polsko-ukraińskie spotkania artystyczne, Festiwal Atlantyda Północy, Laboratorium Tradycji. Od 20 lat mieszkają na stałe na kolonii wsi Nowe Kawkowo na Warmii.

Monika Paśnik-Petryczenko - absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1990 -92 staż w Ośrodku poszukiwań Teatralnych Gardzienice. Od 1992 aktorka teatru Węgajty (spektakle Gospoda ku Wiecznemu Pokojowi, Opowieści Kanterberyjskie) oraz aktorka i śpiewaczka Scholi Teatru Węgajty. Współtworzyła międzynarodowe projekty artystyczno-badawcze poświęcone muzyce średniowiecznej i tradycyjnej oraz tradycyjnym obrzędom teatralnym m.in. Międzynarodowe Spotkania Dramat i Liturgia, Kanty i psalmy âpolsko - ukraińskie spotkania artystyczne, Festiwal Atlantyda Północy, Laboratorium Tradycji -warsztaty muzyczne i teatralne europejskiego dziedzictwa kulturowego, Dom Tańca. W latach 1999 - 2003 prowadziła dziecięcy zespół muzyczny Mała Schola. Solistka w dramatach liturgicznych Scholi Teatru Węgajty: Ordo Stellae, Ludus Paschalis, Planctus Mariae, Ordo Annutiatione, Ludus Danielis, Ludus Passionis, Miracula Sancti Nicolae oraz w programach koncertowych: Zamek Warmia, Kanty i Psalmy, Theotokos. 
Od wielu lat zajmuje sie rękodziełem, współpracuje z warmińskim Stowarzyszeniem Ręką Dzieło. Od 2008 roku prowadzi pracownię „Koronczarnia”, w której za pomocą techniki koronki czółenkowej tworzona jest unikalna biżuteria. Prace można zobaczyć na www.koronczarnia.pl

Serhij Petryczenko  pochodzi z Kijowa, gdzie przez 14 lat śpiewał w chórach amatorskich i profesjonalnych, m. in. Państwowym Męskim Chórze Ukrainy. W latach 1988 - 91 aktor kijowskiego Teatru Studio „Wydybaj” i uczestnik polsko - ukraińskich wypraw etnomuzykologicznych na Huculszczyznę, Pokucie i Bukowinę. Od 1992 jest aktorem Teatru Węgajty i śpiewakiem Scholi Teatru Węgajty. Współpracował z ukraińską redakcją Radia Olsztyn oraz tygodnika ukraińskiego Nasze Słowo. Śpiewa w zespole muzyki cerkiewnej Kliros. 
Od 2001 roku prowadzi w ramach Scholi program autorski „Kanty i psalmy” poświęcony polsko âukraińskim związkom kulturowym XVII w. Zajmuje się ukraińską tradycją lirniczą


Piotr Kubarewicz

 

 

 

 

 

Pasjonat wielu form aktywności kulturalnej. Założyciel grupy „Teatr Dźwięku”, złożonej między innymi z osób niepełnosprawnych grających na instrumentach etnicznych. Wieloletni prezes Stowarzyszenia Pro Cutura. Od lat inicjuje działania integrujące osoby z niepełnosprawnościami z osobami „pełnosprawnymi” poprzez teatr i muzykę etniczną (Projekty: „Wspólny rytm”, czy „Przegląd Alternatywnych Form Teatralnych”).

Współautor trzech małych arcydzieł: Marysi, Szymona i Jasia;)