projekt artystyczny

LATO przez PRYZMAT
TAŃCA i SZTUK RÓŻNYCH


27 czerwca- 8 lipca 2016 (bez weekendu)
wiek: 6-18 lat


Projekt obejmuje dwutygodniowe warsztaty artystyczne z różnych form sztuki (m.in. muzyczne, teatr, ruchowe, inne) wraz z towarzyszącym integracyjnym programem kulturalnym, efektem czego będzie realizacja pokazu finałowego.
Tegorocznym tematem letniego projektu będzie MUSICAL. Nowością w tym roku jest podział na grupy taneczną (warsztaty z różnych form tańca) i sztuk różnych (warsztaty muzyczne, aktorskie, ruchu scenicznego itp.). Efektem będzie realizacja wspólnego spektaklu musicalowego.
Tym razem zabierzemy uczestników w niesamowitą podróż po świecie musicalu, krok po kroku stworzymy własny spektakl, w którym będziemy zarówno muzykami, aktorami, scenarzystami, reżyserami jak i tancerzami. 
Do realizacji projektu posłużą nam nasze ciało, głos, zdolności manualne, a przede wszystkim nasza wyobraźnia.

 

GRAFIK do PORBANIA


Film z zimowej edycji projektu Ferie przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH 2016


KOORDYNATOR PROJEKTU:
Katarzyna Grabińska -tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl


ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA,
Pracownia Tańca PRYZMAT


WSPÓŁORGANIZATORZY:
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie


PROWADZĄCY

MAJA BRATUS  -warsztaty lyrical jazz

Finalistka 9 edycji programu telewizyjnego "You Can Dance -  Po Prostu Tańcz", dyplomowany choreograf tańca, wyróżniona stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Szkoliła się w technice tańca towarzyskiego w formacji "Szantaż" zdobywając m.in IV miejsce na Mistrzostwa Polski. Rozwijała się również w stylach disco-dance oraz jazz, contemporary. Wiele lat reprezentowała zespół "Contra" i "Jazz One Grawitacja". Doświadczenie zdobywała na deskach Teatru Tańca V6 w Łodzi występując w takich spektaklach jak "Wielka Rewia Sylwestrowa", "Imibala", "Barwy Natury". Obecnie jest tancerką Teatru Tańca AOIA w Łodzi, ma za sobą udział w sztukach "Kochaj mnie, ale nie za bardzo", "Musicalowe wspomnienia", "Human production-czyli jak stworzyć człowieka idealnego" i w roli głównej "Demon-Stróż". Półfinalistka Krajowych Mistrzostw Polski IDO, zwycieżczyni konkursu "Łódż Łowi Talenty i Szlifuje Diamenty", dwukrotna zdobywczyni tytułu "Talent Małopolski". W 2015 roku miała przyjemność zostać zastępcą choreograf na Miss Polski Ziemi Łódzkiej. Kształciła się pod okiem wybitnych tancerzy, pedagogów takich jak Brian Friedman, Diana Matos, Julia Spiesser, Stephan Reynolds, Kasia Kizior, Alexandr Azarkevitch, Paulina Sałek, Anatoliy Ivanov, Genadii Rybalchenko, Amelia Koziara, Beata Brożek-Grabarczyk, Adam Grabarczyk, Zuzanna Dinter-Markowska, Grzegorz Pańtak, Paweł Michno, Jacek Wazelin, Paweł Kaźnica, Patrycja Keller, Luciano di Natale, Richard Shusterman. 

MAŁGORZATA LUBIENIECKA - warsztaty modern jazz


Pedagog i choreograf grupy tańca współczesnego „ jaGUzz” obecnie w Warszawskiego Studia Tańca, od roku 2001 była pedagogiem tańca jazzowego w Studio Taneczno -Aktorskim Hanny kamińskiej przy Państwowej Szkole Baletowej w Warszawie; 
W latach 1980 – 1991 tańczyła w zespole tańca „Radość” w Olsztynie, oraz uczestniczyła w zajęciach gimnastyki sportowej w szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. 
W latach 1991 – 1995 w zespole tańca współczesnego „Paradox” w Olsztynie pod kierunkiem Jolanty Grabowskiej - zespół zdobywał nagrody w kategoriach formacji „Dance- Show”, w tym II miejsce na Mistrzostwa Europy w Bremen w Niemczech oraz V miejsce w Mistrzostwach Świata Dunejwarosz na Węgrzech, poza tym wielokrotnie I miejsce w mistrzostwach Polski Formacji Show – Dance. 
W latach 2001 – 2011 stworzyła choreografie do etiud tanecznych jazzowego i modern - jazz, których premiery odbyły się w Teatrze na Woli w Warszawie, między innymi : „Diabły i Anioły” muz. Carmina burana - Carl Orff, „Bitter Moon” do muz. Y. Tiersen ( choreografia została wyróżniona na przeglądzie tanecznym SPONTAN 2009 r. oraz Asteriada 2009 r.oraz otrzymała III miejsce na Mistrzostwach Świata produkcji tanecznych IDO, w Mikołajkach 2013 r. ) „Ulice Marakeszu” muz. Hans Zimmer , „Królestwo Niebieskie” do muz. Williams`a, „Sen Nocy letniej” do muz. Ludowico Einaudi
Autorka brała udział w projektach choreograficznych pt. : „ Słuchając Gerswina”, którego premiera odbyła się w Teatrze na Woli w 2005 r., autorką spektaklu była Hanna Kosiewicz , pt. „Zagubione w tańcu”, którego premiera odbyła się w amfiteatrze Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie w 2004 r., tańczyła również w wielu choreografiach tańca współczesnego i jazzowego autorstwa min. Jolanty Grabowksiej, Alassana Watt`a , Hanny Kamińskiej, Henryka Jeża, Julii Matuszewskiej i Urszuli Skośkiewicz.


JAKUB PTAK - warsztaty muzyczne

Jakub Ptak,aktywny muzyk i nauczyciel olsztyńskiego środowiska muzycznego. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, Student II stopnia Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej. Członek Chóru przy Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej w Olsztynie. Moją pasją są gitary, każdego rodzaju, od klasycznej poprzez elektryczną oraz akustyczną, ulubione style to klasyka oraz fingerstyle.


DOMINIKA RADASZEWSKA- warsztaty teatralne

Dominika jest absolwentką Studium Reżyserii Teatru dla Dzieci i Młodzieży, Filologii Polskiej, uczennicą Krystyny Spikert, byłą aktorką Olsztyńskiej Pantomimy Głuchych, stażystką Wrocławskiego Teatru Pantomimy, pedagogiem, nauczycielką tańca najmłodszych dzieci, wielbicielką pięknych książek i syna Filipa. Lubi marzyć, tańczyć i śmiać się. 
Urodziła się 9 grudnia 1978 r. w Olsztynie. Dzieciństwo spędziła w Bartągu i tam też ukończyła szkołę podstawową. W roku 1997, po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Olsztynie, rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warmińsko–Mazurskim, które ukończyła w 2003 r. z tytułem magistra filologii polskiej o specjalności teatralnej i nauczycielskiej. Swoje zainteresowania teatralne kontynuowała na studiach podyplomowych, w Podyplomowym Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, które ukończyła w 2007 r. z tytułem reżysera teatru dzieci i młodzieży. Studia podyplomowe nie przeszkodziły jej w pracy w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, gdzie – w latach 2003 – 2006 - została zatrudniona jako instruktor tańca i teatru. Dodatkowo także, przez dwa lata (2004 –2005), współpracowała z olsztyńskim Teatrem im. Stefana Jaracza. Po uzyskaniu dyplomu reżysera (2007 r.) wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie pracowała jako prywatny nauczyciel języka polskiego. Po powrocie do kraju rozpoczęła pracę w przedszkolu „Nad Jeziorem” w Łupstychu k/Olsztyna, kontynuując jednocześnie zajęcia taneczne z dziećmi w wieku 1- 6 lat w Centrum Tańca Wasilewski – Felska. Od 2012 r. prowadzi w Olsztynie Latające Studio Zabawy i Kreatywnego Rozwoju Dziecka czyli projekt: Domifika oraz Księgarnię dla dzieci ”Za Rogiem” pełną niezwykłych książek i spotkań dla dzieci.
Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła w 1998 r. od udziału w spektaklach olsztyńskiej Pantomimy Głuchych, była tam aktorką oraz tłumaczką języka migowego. Niezwykle ważnym doświadczeniem był wolontariat w Fundacji „Pantomima Olsztyńska” przy organizacji, pod okiem Krystyny Spikert„Nocy Teatralnych”. W roku 2001 pracowała jako wolontariuszka w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego oraz odbyła staż aktorski we Współczesnym Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu. W 2002 r. założyła w Bartągu dziecięcy teatr ruchu „Kapagama”. Od roku 2005 grała i realizowała spektakle Teatru Prawie Dorosłego oraz współorganizowała aż po dzisiaj Letni Festiwal Teatrów Wiejskich „Pod Brzozą” w Bartągu. W ramach działalności Teatru Prawie Dorosłego wyreżyserowała siedem spektakli („Igraszki z Diabłem”, „Jasełka rodzinne”, „Wariacje na temat zielonego Gila”, „U nas w Betlejemkach”, „Kolędowanie po warmińsku”, „Bajka o szarym Pajączku i Świętej Rodzinie” oraz „Kopciuszek”).


ALEKSANDRA DUSZA - warsztaty modern jazz


OLA podczas obozu poprowadzi zajęcia z tańca lyrical jazz, współczesnego oraz klasyki. Od 2015 roku studiuje na kierunku taniec w kulturze fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. 
Tancerka grupy repertuarowej i instruktor tańca Pracowni Tańca Pryzmat.Taniec od najmłodszych lat jest niezwykle ważną częścią jej życia. Swoją przygodę taneczną rozpoczęła w wieku 6 lat rozpoczynając od Centrum Tańca Wasilewski-Felska, po czym w Szkole Mistrzów tańca Pavlovic poznając nowe style takie jak: jazz i modern jazz, które stały się dla niej bardzo bliskie. Od 2009 roku tancerka Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT. Bierze udział w wielu spektaklach oraz projektach. Uczęszcza na liczne warsztaty taneczne, dzięki którym nabywa doświadczeniem.in. w 2015 roku brała udział w DARC 39 Stage International Chateauroux we Francji.


RAFAŁ GAJEWSKI - warsztaty wokalne

Wokalista, klawiszowiec, kompozytor muzyki rozrywkowej oraz teatralnej, muzyk sesyjny, sideman, założyciel szkoły muzyki rozrywkowej feelHARMONIA, w której uczy gry na instrumentach klawiszowych oraz śpiewu, akompaniator oraz wykładowca sztuki wokalnej w Studium Aktorskim im. A. Sewruka działającym przy Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie.
Autorskie pomysły realizuje jako iNKAS
Założyciel, wokalista i klawiszowiec cover band dePOLIS wykonującego z szerokim powodzeniem po części na nowo zaaranżowane utwory światowego super tria The Police oraz jego lidera Stinga
W niedalekiej przeszłości klawiszowiec w zespołach: KOFEiNA, Enej, Shannon, Babsztyl.
Członek olsztyńskiego zespołu wokalnego muzyki wschodniej i popołudniowej Pro Forma prowadzonym przez Marcina Wawruka. Wraz z Pro Forma koncertował w prestiżowych salach w kraju i za granicą. Nagrał płytę „Pro Forma a capella NIEMEN” Koncerty z programem Czesława Niemena, trzykrotne zdobycie Złotej Lutni podczas turnieju Legnica Cantat, koncert wraz z Leszkiem Możdżerem w studio PR II czy wspólny występ z Bobby McFerrinem (!) i Rogerem Treece w ramach światowej trasy VOCabuLarieS, etc.


MONIKA PARAFINIUK  - warsztaty taneczne


Tancerka grupy repertuarowej Pracowni Tańca „Pryzmat” – grupy twórczej Fundacji Tańca i Sztuk „Artoffnia”. Urodziła się 6 lipca 1992 roku w Olsztynie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na kierunku pedagogika szkolna z animacją kulturalną. Obecnie studiuje choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznejim. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Taneczną przygodę zaczęła w wieku 14 lat od tańca disco-dance. Od tego czasu miała kontakt również z innymi stylami takimi jak jazz, modern jazz, contemporary jazz. Od 2009 roku tańczy w Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat” pod okiem opiekuna artystycznego zespołu oraz prezesa Fundacji „Artoffnia” – Katarzyny Grabińskiej. Przez ten czas miała możliwość zgłębienia technik tańca współczesnego oraz improwizacji tanecznej.  Razem z grupą bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu oraz realizuje wiele projektów nawiązując współpracę z instytucjami tj. Olsztyńskie Plantetarium („Księżyc w poetyce Pink Floyd” 2013 r.), Filharmonią Warmińsko – Mazurską (spektakl taneczno – muzyczny „Dziadek do orzechów” 2012 r. oraz 2013 r., opera „Jaś i Małgosia”2014 r. , opera „Amahl i nocni goście” 2014 r. ) W 2014 wraz z Pracownią Tańca „Pryzmat” realizowała polsko – hiszpański spektakl „I see spider”, który powstał podczas rezydencji zespołu w Barcelonie. a w 2015 r. przebywała wraz z zespołem na dwutygodniowych warsztatach w Izraelu. Do swoich osiągnięć zalicza otrzymanie nagrody indywidualnej dla tancerza za dojrzałość sceniczną podczas XII Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 roku. W 2013 roku wzięła udział wmiędzynarodowym festiwalu DARC 37Stage International Chateauroux we Francji. 
W 2015 roku otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna na realizację projektu misja IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN.


PAULINA SPIEL - warsztaty taneczne

Jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Aktualnie studentka Diagnostyki pedagogicznej z edukacją miedzykulturową na UWM-ie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat, gdzie rozwija się pod okiem choreografa i opiekuna grupy Katarzyny Grabińskiej. Szczególnie bliskie są jej style tańca współczesnego, klasycznego, modern i jazz. W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczną, za spektakl "open/close". W 2014 roku wraz z Pracownią Tańca Pryzmat odbyła rezydencję w Barcelonie, gdzie został zrealizowany spektakl polsko-hiszpański, a w 2015 r. przebywała wraz z zespołem na dwutygodniowych warsztatach w Izraelu. W listopadzie 2014 roku podczas XIV Ogólnopolskich  Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ dla choreografa.


JOANNA WOŹNA - warsztaty taneczne

ASIA jest tancerka grupy repertuarowej i instruktorem w Pracowni Tańca Pryzmat. Pochodzi z Pieniężna , gdzie rozpoczęła swoją drogę taneczną w szkolnym zespole hip-hopowym. Z czasem wybrała drogę kierunku teatru tańca. Nabiera doświadczenia dzięki licznym warsztatom oraz regularnym zajęciom w zespole tańca Pryzmat.
Razem z grupą bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu oraz realizuje wiele projektów nawiązując współpracę z instytucjami tj. Olsztyńskim Planetarium ("The best of Queen Show"), Filharmonią Warmińsko – Mazurską (opera „Jaś i Małgosia”2014, 2015 r. , opera „Amahl i nocni goście” 2014, 2015 r. ) W 2015 r. przebywała wraz z zespołem na dwutygodniowej rezydencji artystycznej w Izraelu. 


ALDONA WITKOWSKA - wykład o historii musicalu

Aldona Witkowska- dr nauk społecznych, socjolog kultury, absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz kulturoznawstwa USA Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca w Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka. 


RAFAŁ POŁUBIEJKO - warsztaty break dance


Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w 1996 roku, pierwsze kroki taneczne stawiał na chodniku za blokiem, wraz z przyjaciółmi. Reprezentant legendarnej ekipy Break Body Crew, oraz Knockout Gang. Doświadczenie i wiedzę czerpał od światowej klasy B-Boys i B-girls, m.in. BBoy Roxrite, BBoy Moy, BBoy Olsześ, Bboy Bruce Alminghty, BBoy Leaget. Od 1999 roku czynnie bierze udział w światowej scenie bboyingowej. Do jego największych osiągnięć można zaliczyć między innymi: Top 16 schwitzerland "BreakTrough", 1 miejsce pierwszych zawodach regionu warmińsko-mazurskiego w 2002 roku. Rafał może także poszczycić się udziałem w projekcie taneczno-teatralnym „Jaś i Małgosia” w Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.Feliksa Nowowiejskiego w... oraz od tego roku w spektaklu "Notre Dame de Paris" w Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej.
 


MARCIN TYRLIK - warsztaty walk scenicznych

Zrzut ekranu 2016-06-21 o 16.20.39.png

Urodził się w Łodzi, jak twierdzi - trzynastego w niedzielę. Przez wiele lat związany był ze Studiem Teatralnym SŁUP - alternatywnym zespołem aktorskim. W 2001 r. ukończył Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Współpracował z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Olsztyńskim Teatrem Lalek. Od 2006 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza. Zwycięzca plebiscytu na Teatralną Kreację Roku 2014. Zainteresowania: Elektro-akustyka i jej osiągnięcia, słucha wielu gatunków muzycznych. Miłośnik produkcji George’a Lucasa. Grywa na trąbce, gotuje, po trudach prób na scenie odpoczywa oglądając Gwiezdne wojny. Należy do artystów poszukujących, niezwykle twórczych, łaknących wciąż nowych wyzwań i dających się im porwać. W Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie naucza m.in. ruchu scenicznego, walk scenicznych, rytmiki, scen dialogowych prozą.