projekt taneczny
FERIE
przez PRYZMAT TAŃCA
28.01-2.02.2019

wiek: 6-18 lat

DzII073.jpg

Stacjonarny projekt taneczny dla grup PRYZMATU
oraz chętnych tancerzy spoza zespołu podczas ferii.

Projekt obejmuje sześciodniowe warsztaty taneczne, w godz. 9:00-16:00, z różnych form tańca, zakończone pokazem finałowym w ostatnim dniu projektu.
Podczas projektu zajęcia poprowadzą pedagodzy, między innymi: Ada Patłaszyńska (taniec modern), Izabela Orzełowska (taniec współczesny), Marta Czyż (taniec jazzowy), Katarzyna Grabińska, Patrycja Grzywińska, Marta Jakimicha, Paulina Spiel, Anna Janczarek, Anna Afeltowicz, Iwona Trznadel (fizjoterapia na wesoło), Joanna Łotysz (joga dla tancerzy) , Anna Maria Kosik (warsztaty aktorskie), Ewelina Bemnarek (warsztaty rytmiczno-ruchowe), Ola Kubiak (hip-hop)

*istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka od godz. 8:00 (prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszeniowym)

**Zajęcia będą odbywać się w podziale na grupy po względem wieku oraz zaawansowania.  
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie, zmianę grup wiekowych oraz kadry instruktorskiej w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych lub nagłych przypadków losowych. Organizator decyduje o podziale na grupy oraz o grafiku danej grupy, dostosowanym do poziomu i wieku grupy.


GRAFIK ZAJĘĆ DO POBRANIA

GRUPA A, B i C zajęcia odbywać będą się w AKCESIE ul. Pana Tadeusza 6,
GRUPA C i D zajęcia odbywać będą się w ARToffNI al. Sybiraków 2,


REKRUTACJA

Rekrutacja trwa do 14 stycznia 2019 r., na podstawie formularza elektronicznego (poniżej). Decyduje kolejność zgłoszeń, a także deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. Ilość miejsc jest bardzo ograniczona.  (do dnia 16 stycznia 2019 zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych osób do projektu drogą mailową).  UWAGA- bardzo WAŻNE - wysłanie formularza zgłoszeniowego oznacza akceptację niniejszego regulaminu. PO WYSŁANIU ZGŁOSZENIA nie ma możliwości REZYGNACJI z projektu, co oznacza, iż w przypadku zakwalifikowania uczestnika na projekt, prawny opiekun jest zobowiązany do uiszczenia PEŁNEJ OPŁATY. PROSIMY o przemyślenie decyzji o zgłoszeniu przed wysłaniem FORMULARZA. 




ORGANIZATORZY:
Pracownia Tańca PRYZMAT
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn

KOORDYNATOR projektu:
Agnieszka Tomczyk tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl


OPIS PEDAGOGÓW


Ada Patłaszyńska (taniec modern )

Kariera Adrianny Patłaszyńskiej rozpoczęła się w wieku 7 lat w Studiu Tańca Duet. Pierwszy indywidualny tytuł Mistrza Polski Ada zdobyła w 2004 roku we Wrocławiu wygrywając w kategorii solistek Disco Dance do lat 11. W tym samym roku Adrianna zdobyła drugie miejsce na Mistrzostwach Europy w Słowacji, w którym rok później zajęła już miejsce pierwsze.
W 2005 roku Ada została wybrana na polska ambasadorkę londyńskiej firmy SUPADANCE.
W 2006 roku Tancerka zdecydowała się rozpocząć taniec w stylach Jazz, Contemporary oraz Modern.
Od 2006 roku do końca jej amatorskiej kariery w roku 2013 Ada była Mistrzem Polski w stylach Jazz i Modern.
W 2007 roku, w wieku 13 lat wystąpiła w głównym składzie formacji Caro Dance na Mistrzostwach Świata w Nowym Jorku, gdzie zdobyła z grupą dwa złote medale, zarówno w kategorii Jazz, jak i Modern. Jako solistka na tym samych mistrzostwach zdobyła miejsce 3 w kategorii solistek Modern.

W 2008 roku w Oslo w Norwegii zdobyła dwa indywidualne tytuły Mistrza Świata, a z formacją Caro Dance powtórzyła sukcesy z 2007 roku.

Adrianna Patłaszyńska w 2009 roku została okrzyknięta najlepszą polska tancerką lat 2006-2009 według Polskiej Federacji Tańca.
W latach 2010 oraz 2011 Ada wygrała podwójne Mistrzostwo Świata w stylach Modern i Jazz.
W roku 2013 wystąpiła w telewizyjnym programie Gat To Dance, emitowanym przez telewizję POLSAT, gdzie doszła do finału


Izabela Orzełowska (taniec współczesny)

Izabela Orzełowska urodziła się i wychowała w Siedlcach, gdzie rozpoczęła edukację taneczną w zespole Caro Dance, kierowanym przez jej mamę Iwonę Orzełowską. W 2014 roku ukończyła CODARTS - University of the Arts w Rotterdamie. W latach 2013 – 2015 dołączyła do zespołu KONZERT THEATER BERN w Szwajcarii pod kierownictwem Estefanii Mirandy, gdzie pracowała z takimi choreografamii jak: Koen Augustijnen, Lisi Estaras, Marion Zurbach, Felix Landerer, Marcel Lemann, Estefania Miranda, Naninne Linning. 

Współpracowała tam również z interdyscyplinarnymi artystami takimi jak Maricel Álvarez i Emilio Garcia Wehbi. Czynnie uczestniczyła także w procesie badawczo - twórczym dla LSD: Laboratoire Suisse de la danse.. 

Obecnie współpracuje ze szwajcarskim PINK MAMA THEATRE i siedleckim TEATREM TAŃCA CARO w roli tancerki oraz korepetytora.

Przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery scenicznej Izabela odbyła kompleksowy trening w wielu dyscyplinach tańca : jazz, hip hop, taniec współczesny. Tańcząc razem z Caro Dance w Siedlcach Izabela startowała w ogólnopolskich, europejskich i światowych zawodach tanecznych (International Dance Organization) zdobywając złote, srebrne i brązowe medale w jazzie, modernie i dance show. Jest także finalistką programu You Can Dance. Iza regularnie uczy tańca współczesnego w Polsce, Szwajcarii, Niemczech I Norwegii.

Izabela czerpie inspiracje i pomysły ze swojego bogatego i różnorodnego doświadczenia w tańcu , jodze i innych formach sztuki. Podejmuje śmiałe ryzyko łączenia tych dyscyplin odnajdując w tym balans. Korzysta z techniki tańca współczesnego, jazzu i hip hopu do stworzenia bazy do dalszej eksploracji podczas zajęć, które składają się z fraz choreograficznych, kreacji i improwizacji.

Przekraczanie granic gatunkowych w sztuce ruchu jest tym co interesuje Izę najbardziej. Stale zajęta jest kwestionowaniem własnego Ja oraz przekraczaniem Jego granic.


Marta Czyż (taniec jazzowy)

Magister sztuki, absolwentka Choreografii i Teorii Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, dyplomowany pedagog tańca jazzowego, choreograf 5. i 6. edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" dla telewizji Polsat, solistka widowiska muzyki i tańca "Usłyszeć Taniec".

Marta studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu oraz otrzymała stypendium w duńskim collegeu Oure Sport & Performing Arts na linii Modern& Ballet.  

Obecnie współpracuje ze szkołą Egurrola Dance Studio Warszawa, gdzie prowadzi zajęcia z tańca jazzowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jest trenerką juniorskiego zespołu tanecznego "Imagine". Marta jest również pedagogiem w Chadek Musical Academy w Chełmskim Domu Kultury.


Katarzyna Grabińska (technika i repertuar)


Prezes i założyciel Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA, choreograf i opiekun artystyczny Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Hogeschool AVANS w Bredzie, w Holandii, szkoły choreografii scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie oraz licznych konferencji, warsztatów w Polsce i zagranicą. Pasjonatka kitesurfingu. Niejednokrotnie nagradzana przez PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA, MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA oraz FUNDACJĘ ŚRODOWISK TWÓRCZYCH. Wraz z zespołem bierze udział w realizacjach, stale współpracując z instytucjami kultury; Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium czy Teatrem im.S.Jaracza w Olsztynie. Jest pomysłodawcą projektów międzynarodowych: w lipcu 2013 r zespół przebywał na warsztatach w Paryżu, w sierpniu 2014 roku na rezydencji artystycznej w Barcelonie, w lipcu 2015 r w Izraelu współpracując z światowej sławy teatrami tańca BASTHEVA DANCE COMPANYYASMEEN GODDER COMPANY czy VERTIGO DANCE COMPANY. W 2016 zespół przebywał na Sycylii. 
Spektakle PRYZMATU w choreografii Katarzyny były prezentowane na festiwalach w kraju oraz zagranicą, między innymi w Paryżu, Barcelonie, a ostatnio w Sankt Petersburgu podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Rożdestwenski parad".



Paulina Spiel (technika i repertuar)


Jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Oligofrenopedagogika na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Absolwentka diagnostyki pedagogicznej z edukacją miedzykulturową na UWM-ie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat, gdzie rozwija się pod okiem choreografa i opiekuna grupy Katarzyny Grabińskiej. Szczególnie bliskie są jej style tańca współczesnego, klasycznego, modern i jazz. W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczną, za spektakl "open/close". W 2014 roku wraz z Pracownią Tańca Pryzmat odbyła rezydencję w Barcelonie, gdzie został zrealizowany spektakl polsko-hiszpański, a w 2015 r. przebywała wraz z zespołem na dwutygodniowych warsztatach w Izraelu. W listopadzie 2014 roku podczas XIV Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ dla choreografa. W 2015 roku otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna na realizację projektu misja IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN.



Marta Jakimicha (technika i repertuar)

Z tańcem przygodę zaczęła w roku 2012 .W 2014 roku dołączyła do Pracowni Tańca Pryzmat, jako tancerz oraz instruktor grup młodzieżowych.  Brała udział w różnych spektaklach i projektach. Uczęszczała na liczne warsztaty taneczne z tańca współczesnego m.in. Letnia Szkoła Artystyczna w Koszęcinie, jak również bruk festiwal związany z różnymi stylami ulicznymi. Od niedawna zajmuje się akrobatyką powietrzną aerial hoop, brała udział w festiwau Variete Fundacja Sztukmistrzów w Lublinie.  W 2017 roku przebywała na festiwalu DELTEBRE DANZA w Hiszpanii, a w 2018 szkoliła swój warsztat podczas SUMMER INTENSIVE w Portugalii.
Spektakl "zeSTROjeNIE / harMOnizaTION" w wykonaniu i choreografii Marty Jakimicha i Pauliny Spiel otrzymał tytuł NAJLEPSZEGO DUETU / BEST DUO DANCE PERFORMANCE 2018 podczas finału Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo Dance Festival organizowanego przez Orkesztika Foundation w Budapeszcie.  Na  Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym 3…2…1…TANIEC! 2018 w Krakowie (24-25.03.2018) spektakl "zeSTROjeNIE" otrzymał pierwszą nagrodę indywidualną przyznaną przez Jacka Przybyłowicza.



Patrycja Grzywińska (technika i repertuar)

Patrycja Grzywińska -  Swoje pierwsze taneczne kroki stawiała w Zespole Pieśni i Tańca Warmia, mając 4 lata. Kolejne lata spędziła na poznawaniu  innych stylów, jednak taniec współczesny okazał się jej najbliższy. W latach 2011-2016 związana była z Pracownią Tańca Współczesnego Pryzmat w Olsztynie. Brała udział w wielu warsztatach w Polsce jaki i za granicą, które pozwalały jej poszerzyć swoje umiejętności. Od 2016 roku jest studentką Akademii Teatralnej w Warszawie na kierunku aktorstwo teatru muzycznego. Od kwietnia 2017 roku można ją zobaczyć na scenie Teatru Collegium Nobilium w spektaklu „WITZELSUCHT” w reżyserii i choreografii Liwii Bargieł.



Anna Janczarek (technika i repertuar)

Z wykształcenia pedagog, animator kultury. Swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku 6 lat w Szkole Mistrzostwa Sportowego na zajęciach gimnastyki. Przez 12 lat związana była z olsztyńskim Zespołem Pieśni i Tańca Radość, najpierw jako tancerka, później jako instruktor i choreograf. Uczestniczyła w wielu projektach tanecznych opartych na tańcu klasycznym, tańcach narodowych a także folklorze warmińskim. W tym czasie nabyła wiele umiejętności związanych z pracą w zespole tanecznym. Brała udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą (Francja, Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy). W trakcie studiów na UWM była zaangażowana w działa teatru studenckiego. W międzyczasie nabyła uprawnienia wychowawcy i kilkakrotnie opiekowała się grupami dziecięcymi na koloniach. W trakcie 5-letniego pobytu w Irlandii zainteresowała się tańcem irlandzkim – Set Dancing, co zaowocowało licznymi występami scenicznymi. Ukończyła również 2-stoponiowy kurs Salsy. Obecnie tancerka Grupy Pryzmat 30+ (Dinozaury) z którymi zdobyła I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie zespołów Tanecznych Karnawał Dance Fest w Białymstoku . Uczestniczyła w wielu warsztatach m.in. z Anią Piotrowską organizowanych przez Fundację Tańca i Sztuki Artoffnia. Taniec jest dla niej pasja, ale też ciężka i regularna praca oraz samodyscyplina.


Anna Afeltowicz (technika i repertuar)

Ania Afeltowicz od niemal 10 lat związana z Pracownią Tańca PRYZMAT, gdzie jest tancerką i instruktorką. Oprócz tańca jej drugą pasją jest fizjoterapia. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej. Posiada też duże doświadczenie w terapii zaburzeń postawy ciała u dzieci i młodzieży. Wiedzę i umiejętności z zakresu fizjoterapii wykorzystuje w pracy instruktora tańca i trenera.

Iwona Trznadel (fizjoterapia na wesoło)

Fizjoterapeutka, instruktor pilates, masażystka, terapeuta NST z holistycznym spojrzeniem na człowieka. Pasjonuje się pracą z ludźmi:uwielbia uczyć miłości do ruchu i ciała.Z ogromną przyjemnością przekazuje wiedzę fizjoterapeutyczną na swoich zajęciach, dostosowuje techniki działania do uczestników. Ma przekonanie że każdy człowiek ma w sobie potencjał do bycia zdrowym i szczęśliwym.Na co dzień prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne fizjoterapii z dziećmi i młodzieżą oraz terapie indywidualne z dorosłymi. Córka Iwony tańczy w Pryzmacie w grupie reprezentacyjnej, a Iwona angażuje się jako fizjoterapeutka i instruktor w różne pryzmatowe projekty.

Joanna Łotysz (joga dla tancerzy)

Z ruchem związana niemalże od zawsze, instruktorka ruchu, miłośniczka tańca, od którego wszystko się zaczęło, certyfikowana instruktorka Vinyasa Power Jogi (Dyplom Master IFAA), instruktor Aerial Jogi. Ciągle poszerza swój warsztat uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach (Vinyasa Power Joga, Vinyasa Krama Joga, Hatha Joga, Aerial Joga, Kemetic Joga) W swojej drodze do jogi przeszła przez wiele form ruchu, aby w końcu stwierdzić, że … joga jest tym czego szukała. Uważa, że w jodze przede wszystkim należy słuchać własnego ciała, ufać mu i podążać za jego wskazówkami. Prywatnie żona i mama czwórki dzieci, które dają jej ogromną siłę i chęć do działania. ...Chciałabym, aby w trakcie zajęć ze mną każdy odnalazł radość i siłę jogi, odkrył moc ciała i umysłu … bo w jodze zawsze jest coś do zrobienia .

Anna Maria Kosik (warsztaty aktorskie)

Aktorka, absolwentka Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Szerszej publiczności znana z ról w "M jak miłość", "Na Wspolnej", "Bodo" oraz Damy z łasiczką. Niedługo będzie można oglądać ją w nowym serialu "Zawsze warto" oraz "Mowie ptaków" X. Żuławskiego. W trakcie zajęć łączy elementy ruchu, teatru, kształtowania wyobraźni i zespołowości. W formę zabawy zamyka ćwiczenia dykcyjne, emisyjne i improwizacje. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w wieku 8 lat i od tamtej pory z uporem kroczy tą ścieżką. Techniki tańca poznawała pod czujnym okiem Tatiany Asmołkowej.

Ewelina Bemnarek (warsztaty ruchowo-rytmiczne)

Studentka trzeciego roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu – I stopień w klasie fortepianu, II stopień w klasie rytmiki. Studentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyna w roku 2018. Uczestniczyła w licznych warsztatach rytmiczno – tanecznych w Polsce i za granicą m.im. warsztaty GAGA w Suzanne Dellal Centre w Tel Awiwie. Obecnie swoje umiejętności taneczne rozwija pod okiem Tatiany Asmołkowej. Jej zamiłowanie do muzyki wiąże się także ze śpiewem. Przez 3 lata należała do zespołu wokalnego „Szalone” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, z którym występowała na licznych scenach m.in. na XX Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie. Obecnie członek zespołu wokalnego “ProForma” W Olsztynie.

Ola Kubiak (hip-hop)

Dyplomowana instruktorka tańca. Wicemistrzyni i wielokrotna finalistka ogólnopolskich solowych konfrontacji tanecznych. Wraz ze swoją grupą „Dynastia Rytmu” w Szkole Tańca MONSTARS w Olsztynie zajmuje czołowe miejsca w zawodach na terenie całego kraju. Od 8 lat rozwija swoja pasje i szkoli się pod okiem instruktorów z całego świata na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Tancerka spektaklu tanecznego “Dziadek do orzechów”, który był grany na deskach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Wielokrotnie wyróżniania i doceniana przez choreografów podczas warsztatów. Grupy, które trenuje zajmują czołowe miejsca na wojewódzkich oraz ogólnopolskich konfrontacjach tanecznych. Trapy i gangsterki to coś w czym czuję się najlepiej. Nieprzeciętna muzykalność i mocne ruchy w klimacie gangsta to jedne z wielu elementów, których nauczysz się od Oli na zajęciach!


ORGANIZATORZY:
Pracownia Tańca PRYZMAT
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn

KOORDYNATOR projektu:
Agnieszka Tomczyk tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl