INKUBATOR TAŃCA to otwarta przestrzeń do działań twórczych dla młodych tancerzy i choreografów. Fundacja wspiera młodych twórców zarówno merytorycznie jak i infrastrukturalnie w zakresie konsultacji oraz udostępnienia przestrzeni do tworzenia.
W ramach INKUBATORA TAŃCA planowane są również regularne spotkania "jam session" tancerzy rożnych form oraz innych artystów.
Zapraszamy do kontaktu z nami. Czekamy na pomysły i otwarte głowy :)


Nasza pierwsza realizacja (prace nad spektaklem rozpoczynają się w październiku 2014)
"Oczyszczeni"
Spektakl realizowany w ramach projektów dyplomowych studiów magisterskich na kierunku Taniec, specjalności Choreografia i Teoria Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, inspirowany dramatem "Oczyszczeni" Sary Kane
Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem będzie umiejscowienie bohaterów dramatu Kane w przestrzeni doświadczenia ciała. Temat cielesności oraz ciało postawione w sytuacjach ekstremalnych będą środkiem do poszukiwań wyrazistego języka ruchowego oraz nowego sensu dramaturgicznego. W procesie twórczym wykorzystywane będą: techniki tańca współczesnego, techniki treningu aktora oraz praca z głosem i tekstem.


Spektakl powstaje we współpracy z Fundacją ARToffNIA, Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAToraz Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie

reżyseria i choreografia: Nela Mitukiewicz

obsada:
Katarzyna Rutkowska (Pracownia Tańca PRYZMAT)
oraz
studenci Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie:
Jędrzej Fulara
Katarzyna Jędrychowska
Mikołaj Kwiatkowski
Andrzej Popiel
Darian Wiesner