nagroda dla grupy PRYZMAT P7 podczas Turnieju Tańca WARMIA POWER w Stawigudzie

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż podczas Turnieju Tańca WARMIA POWER w Stawigudzie zaprezentowały się nasze dwie grupy PRYZMAT MINI 2, w kategorii do 11 lat (choreografia: Paulina Spiel, przygotowanie: Anna Janczarek) oraz grupa PRYZMAT P7, w kategorii powyżej 16 lat (choreografia: Paulina Spiel, przygotowanie: Tatiana Asmolkova, Anna Afeltowicz). Grupa PRYZMAT P7 zdobyła I miejsce w składzie: Kasia Strzelec, Dina Szmidt, Daria Korzeniewska, Agnieszka Szymańska, Wiktoria Waloszek, Oliwia Radek, Lidka Zygadło, Laura Wójcik, Julia Zabolewicz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim tancerzom i pedagogom.

Turniej odbył się 17 listopada w Stawigudzie, a organizatorem wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, Gmina Stawiguda oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stawigudzie.                                                                                                                                                           

46408497_2357340327671693_3884295184720068608_n.jpg

„DUCHY, DUSZKI I UPIORY!!!” tydzień straszaków w PRYZMACIE i ARToffNI

„DUCHY, DUSZKI I UPIORY!!!”

OGŁASZAMY TYDZIEŃ STRASZAKÓW w Pracowni Tańca PRYZMAT i ARToffNI 

od 29 do 31 października

Lubisz upiorne przebieranki? Masz ochotę nastraszyć instruktorów, koleżanki i kolegów? Zapraszamy do wspólnej zabawy.  Zachęcamy WSZYSTKICH uczestników i instruktorów zajęć, do przebierania się w „duszkowo-upiorne” kostiumy lub elementy kostiumów, fryzury oraz makijaże (w takich kreacjach uczestniczymy w zajęciach).

Tak poprzebierani normalnie uczestniczymy w zajęciach :)

Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność! Niech wszystkie nasze sale zaroją się od małych i dużych “straszycieli”.

Pamiętajcie, akcja nie jest obowiązkowa!!

26.10-11.11.2018 rezydencja artystyczna w Tenuta Dello Scompiglio w Vorno (Lucca) w Toskanii

Katarzyna Grabińska wraz z zespołem Pracownia Tańca Pryzmat Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA, w wyniku otwartego, wieloetapowego międzynarodowego konkursu "Of Death and Dying", otrzymała nagrodę w postaci zaproszenia na rezydencję artystyczną w Tenuta Dello Scompiglio w Vorno (Lucca) w Toskanii, we Włoszech. Zespół będzie przebywał dwa tygodnie we Włoszech od 26 października do 11 listopada 2018.

Program rezydencyjny obejmuje pracę nad dalszym procesem choreografii „OVER GROUND” (wielokrotnie nagradzanej na festiwalach), która stanowić będzie bazę wyjściową do powstania nowego projektu odnoszącego się do tematyki śmierci i umierania. W procesie wezmą udział tancerze: Katarzyna RutkowskaMarta JakimichaPaulina SpielMonika ParafiniukŁukasz Szleszynski oraz gościnnie VJ Tonda Kinoko, współpracujący z zespołem nad stroną wizualną spektaklu. Choreografię i koncepcję spektaklu przygotuje Katarzyna Grabinska.
10 listopada odbędzie się pokaz pracy podsumowujący rezydencję w Tenuta Dello Scompiglio w Vorno , przed włoską publicznością."

Organizatorem projektu jest włoskie stowarzyszenie Associazione Culturale Dello Scompiglio. Projekt skierowany jest do artystów z różnych dziedzin sztuki (wizualnej, teatralnej, muzycznej itp.) z całego świata.

18058001_10210259038365293_2013269454309043030_n.jpg


11-13 października Festival of Choreographic Miniatures w Serbii


Jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym sukcesie zespołu, który godnie reprezentuje Miasto Olsztyn, a także nasz region. Spektakl „zeSTROjeNIE” Pracownia Tańca Pryzmat (wykonanie i choreografia: Marta Jakimicha i Paulina Spiel, produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska) został zakwalifikowany do konkursu na 22nd Festival koreografskih minijatura/Festival of Choreographic Miniatures w Belgradzie/ Serbia. Prezentacje konkursowe odbędą się w Narodno pozorište u Beogradu / National Theatre Belgrade Teatrze Narodowym w Belgradzie w dniach 11-13 października 2018. Organizatorem tego międzynarodowego festiwalu jest the Association of Ballet Artists of Serbia, festiwal organizowany jest od 1997 roku. Spektakl „zeSTROjeNIE” będzie prezentowany również 12 listopada w ramach SCENA TAŃCA STUDIO w Warszawie oraz 25 listopada w ramach cyklu Młoda Polska podczas 22. MIĘDZYNARODOWYCH SPOTKAŃ TEATRÓW TAŃCA w Lublinie.

fot. Arek Stankiewicz (3).jpg


22 września - Audycja dla solistów do widowiska taneczno-muzycznego "PRYZMAT vs. BROADWAY"

AUDYCJA DLA SOLISTÓW
22 września 2018 godz. 12:00 w ARToffNI, Al.Sybiraków 2

do
widowiska taneczno-muzycznego
"PRYZMAT vs. BROADWAY"

7,8,9 czerwca 2019 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie
 

 Zapraszamy wszystkich ADEPTÓW sztuki, uzdolnionych muzycznie, wokalnie, aktorsko i tanecznie na audycję dla SOLISTÓW do widowiska taneczno-muzycznego "PRYZMAT vs. BROADWAY", które odbędzie się 7,8,9 czerwca 2019 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Organizatorem projektu jest Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA oraz Pracownia Tańca PRYZMAT, przy współpracy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. 

Jeżeli jesteś ADEPTEM- wokalistą, aktorem, tancerzem, grasz na dowolnym instrumencie, ćwiczysz swoje umiejętności regularnie pod okiem profesjonalnych nauczycieli, reprezentujesz wysoki poziom techniczny i artystyczny– czekamy właśnie na Ciebie!!!

Audycja ma charakter otwarty co oznacza, że jest skierowana zarówno dla adeptów działających w ramach zespołu PRYZMAT i fundacji ARToffNIA oraz adeptów sztuki, którzy na co dzień nie są  związani z zespołem i fundacją !!

Poszukujemy talentów gotowych do solowych występów na profesjonalnej scenie.

Audycja polegać będzie na prezentacji umiejętności uczestników (prezentacja nie może przekroczyć 3 min.). Wokalistów, aktorów, tancerzy prosimy o zabranie ze sobą podkładów muzycznych (jeśli tylko są potrzebne), muzyków – swoich instrumentów.

Aby uczestniczyć w audycji, należy wypełnić formularz poniżej do 20 września 2018 r.
UWAGA- tylko osoby, które wysłały formularz zgłoszeniowy będą mogły uczestniczyć w AUDYCJI ! 


widowisko taneczno- muzyczne
„PRYZMAT vs. BROADWAY”
7,8,9 czerwca 2019
w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie

 

Taneczna podróż przez najpiękniejsze musicale światowych scen. Widowisko przełamujące tradycyjne konwencje, wprowadzające widzów w zaczarowany świat muzyki, tańca i scenicznego blichtru. 

Jak co roku Pracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA przygotowują wspólne widowisko będące podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze – profesjonaliści jak i amatorzy, artyści, pedagodzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. Podczas tanecznego koncertu będzie można zobaczyć między innymi choreografie grup reprezentacyjnych licznie nagradzanych na  ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach oraz choreografie grup, których tancerze dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem. W tym roku na scenie zaprezentują się również artyści wyłonieni podczas otwartej audycji dla solistów.

* projekt non-profit


Opiekun artystyczny: Katarzyna Grabińska
Choreografie: Tatiana Asmolkova, Ewelina Bemnarek,  Magdalena Ziółkowska, Marta Jakimicha, Anna Janczarek, Kamila Olszewska, Izabela Noskiewicz, Anna Kosik, Anna Afeltowicz, Maciej Milczarek , Bartosz Pawlicki, Katarzyna Grabińska
Tańczą:  tancerze grup dziecięcych, młodzieżowych, dorosłych PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT oraz soliści
Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Partnerzy:  Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.F.Nowowiejskiego w Olsztynie, Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa,

Pryzmat_2_06_2018_064.jpg

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Prosimy o wpisanie formy sztuki, którą zaprezentuje uczestnik: TEATR/TANIEC/WOKAL/INSTRUMENT (prosimy w wpisać jaki)
osoby pełnoletnie prosimy o podanie danych osoby do kontaktu- w razie wypadku osoby niepełnoletnie prosimy o podanie danych rodzica lub prawnego opiekuna
osoby pełnoletnie prosimy o podanie danych osoby do kontaktu- w razie wypadku osoby niepełnoletnie prosimy o podanie danych rodzica lub prawnego opiekuna
osoby pełnoletnie prosimy o podanie danych osoby do kontaktu- w razie wypadku osoby niepełnoletnie prosimy o podanie danych rodzica lub prawnego opiekuna
Czy uczestnik posiada jakiekolwiek przeciwwskazania (zdrowotne lub inne) wyłączające lub ograniczające jego zdolność do udziału w audycji, w szczególności natury zdrowotnej. Uczestnik, który zatai informacje o w/w przeciwwskazaniach, w szczególności je przemilczy lub poda je niezgodnie z rzeczywistym stanem rzeczy ponosi z tego tytułu pełną odpowiedzialność.
prosimy o zaznaczenie ( w przypadku osób niepełnoletnich formularz wypełnia rodzic lub opiekun) *

REGULAMIN

 • ORGANIZATOREM audycji jest Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA (aleja Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn, NIP: 7393869128, KRS 0000518782). Kontakt tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl. 
 • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany w programie audycji.
 • Projekt - widowisko taneczno-muzyczne "PRYZMAT vs. BROADWAY" 
  jest projektem non profit.
 • Każdy uczestnik oświadcza, że posiada ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i OC
 • Na salę taneczną można wejść tylko w czystym obuwiu zmiennym, które nie zniszczy podłogi ( nie posiada metalowych elementów, mogących mieć kontakt z podłożem oraz nie pozostawiania innych śladów)
 • Każdy uczestnik audycji powinien zgłosić się na miejsce minimum 15 minut przed rozpoczęciem.
 • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom.
 • Organizator ma prawo do wykluczenia z udziału w audycji osób, które, zakłócają przebieg zajęć. W szczególności niedozwolone jest palenie tytoniu, spożywanie alkoholu oraz wnoszenie i zażywanie narkotyków.
 • Z uwagi na komfort organizator  ma prawo do nie wpuszczenia na salę osób spóźniających się.
 • Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów.
 • Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
 • Uczestnik warsztatów wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
 • Zgłoszenie udziału w projekcie jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

RODO

Udział w audycji jest równoznaczny z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych.

Dbając o dane osobowe i w oparciu o wewnętrzne procedury w związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 r. RODO – Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), pragniemy spełnić względem Państwa obowiązek informacyjny dotyczący  nowej ochrony  danych  osobowych.

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. w imieniu administratora, Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA z siedzibą w Olsztynie (10-257) przy al.Sybiraków 2, NIP 7393869128, informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest  Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA z siedzibą w Olsztynie (10-257) przy al.Sybiraków 2, NIP 7393869128, wpisana do KRS pod numerem 0000518782, tel. +48 604110894, e-mail: biuro@artoffnia.pl
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
 • zawarcia, wykonania i kontynuacji formalności związanych z uczestnictwem w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Administratora
 • wykonania ciążących na administratorze obowiązków prawnych (w szczególności: wystawianie i przechowywanie faktur/dokumentów i innych dokumentów związanych z uczestnictwem)
 • marketingu bezpośredniego
 • tworzenia zestawień analiz i statystyk (na potrzeby wewnętrzne administratora)
 • weryfikacji wiarygodności płatniczej 

3. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres adekwatny i nie dłuższy od okresów zgodnych z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w poszczególnych obszarach przetwarzania danych osobowych.
4. Posiada Pani/Pan prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych; sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych; wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych lub cofnięcia zgody w dowolnym momencie.
5. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Wyróżnienie dla PRYZMAT JUNIOR 2 podczas PREZENTACJI TAŃCA LABIRYNT

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iz podczas Prezentacji Tańca LABIRYNT w Złocieńcu PRYZMAT JUNIOR 2 otrzymal wyróżnienie za choreografię „re(we)lacje” Pauliny Spiel- za umiejętne operowanie przestrzenią w budowaniu kompozycji scenicznej - nagroda przyznana przez jury w składzie: Aleksandra Dziurosz, Karolina Garbacik, Bernadetta Magdalena Cich. 

Festiwal odbył się w dniach 26-29 lipca w Złocieńcu a organizatorem wydarzenia byl
ZŁOCIENIECKI OŚRODEK KULTURY oraz „ALTER” TANIEC TEATR.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za piękny czas!

"Olsztyński Teatr Tańca.PROLOG" głosowanie 10-23 września 2018.

Wynik weryfikacji formalnej i merytorycznej naszego projektu "OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA.PROLOG" w ramach Olsztyński Budżet Obywatelski jest…….P-O-Z-Y-T-Y-W-N-Y. Jesteśmy o krok bliżej do spełnienia naszych marzeń o ZAWODOWYM TEATRZE TAŃCA w Olsztynie. Przed nami ostatni etap, w którym ważne będzie zaangażowanie Was wszystkich - GŁOSOWANIE, które rozpocznie się 10 września, a zakończy 23 września - w tym czasie ogłaszamy pełną MOBILIZACJĘ. Głosować mogą tylko osoby, które mieszkają w Olsztynie i ukończyły 15 rok życia !!! Głosujący mieszkaniec Olsztyna może zagłosować jeden raz na jeden projekt zintegrowany i na jeden projekt osiedlowy. KOCHANI... nadal trzymajcie kciuki, nadal lajkujcie, udostępniajcie, mówcie o naszym projekcie, niech będzie głośno o "OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA.Prolog" niech Miasto Olsztyn odzyska miano STOLICY TAŃCA, a OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA niech będzie artystyczną wizytówką miasta i regionu zarówno w kraju jak i za granicą. 
Szczegółowy opis naszego pomysłu na:
https://glosujobo.olsztyn.eu/…/110-olsztynski-teatr-tanca-p…


Projekt "OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA. PROLOG” zakłada roczne działania mające na celu pokazanie mieszkańcom Olsztyna sposób funkcjonowania zawodowego teatru tańca - poprzez realizację programu artystycznego zakładającego powstanie w 2019 roku: 3 spektakli realizowanych przez profesjonalnych twórców, skierowanych do mieszkańców Olsztyna i regionu – zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Projekt zakłada budowanie stałego, profesjonalnego repertuaru tanecznego, który mógłby się stać artystyczną wizytówką Miasto Olsztyn i regionu.

P KEJK_060.jpg

WAKACYJNY GRAFIK w ARToffNI (start 26.06, koniec 31.08) UWAGA !!! w dniach 14 i 21.08 zajęcia UWOLNIJ CIAŁO odwołane !!

UWOLNIJ CIAŁO (młodzież, dorośli) 

wtorek: 18:30-19:30 (1h), sala TANIEC
prowadzenie: Iwona Trznadel

UWOLNIJ CIAŁO - autorskie zajęcia Iwony Trznadel, to holistyczne zajęcia z fizjoterapeutą mające na celu redukcję stresogennych napięć ciała z elementami jogi, pilates, stretching, automasażu, relaksacji, nauki masażu, ćwiczeń Trauma Releasing Exercises TRE®. 

Zapisy i płatność prowadzone są bezpośrednio u instruktora tel. 693177343 (cennik: 5 zajęć 110 zł- w ciągu 1 miesiąca, 1 zajęcia 25 zł)


LETNIA ROZTAŃCÓWKA  (młodzież, dorośli) 

piątek: 18:30-20:30 (2h), sala TANIEC - UWAGA w dniu 10 sierpnia wyjątkowo zajęcia rozpoczną się o 19:30-21:30
prowadzenie: pedagodzy PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT

OTWARTE, KREATYWNE zajęcia z tańca "BLIŻEJ NIEOKREŚLONEGO", czyli mikstura technik: modern, klasyczny, współczesny, jazzowy, formy tańca nowoczesnego, latino,  z elementami pilatesu, jogi, stretchingu, improwizacji ruchowej oraz innych doświadczeń prowadzących. Za każdym razem zajęcia mają nieco inny charakter i prowadzone są przez innego pedagoga PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT

Zajęcia dedykowane są dla młodzieży i dorosłych, z różnym doświadczeniem tanecznym i ruchowym, od początkujących do zaawansowanych.

Zapisy i płatność - prosimy o kontakt z biurem Fundacji ARToffNIA  tel. 604110894, email: biuro@artoffnia.pl  (cennik: 5 zajęć 120 zł- w ciągu 1 miesiąca, 1 zajęcia 30 zł)


INKUBATOR TAŃCA

to otwarta przestrzeń do działań twórczych dla młodych tancerzy i choreografów. Fundacja wspiera młodych twórców zarówno merytorycznie jak i infrastrukturalnie w zakresie konsultacji oraz udostępnienia przestrzeni do tworzenia. W szczególności w okresie wakacji zachęcamy  tancerzy do korzystania z naszej przestrzeni (bezpłatnie)- w celu rezerwacji przestrzeni prosimy o kontakt: z biurem Fundacji ARToffNIA  tel. 604110894, email: biuro@artoffnia.pl

Zrzut ekranu 2018-06-21 o 22.39.38.png