nagrody podczas IV Konkursu Teatrów Tańca w Kielcach

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż  grupy PRYZMAT REPERTUAR i PRYZMAT JUNIOR 1 odniosły kolejny sukces – spektakl „Pan Kejk” w choreografii Katarzyny Grabińskiej zajął III miejsce w IV Konkursie Teatrów Tańca w Kieleckim Teatrze Tańca (jury w składzie Aleksandra Dziurosz, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Witold Jurewicz). Zespół otrzymał również nagrodę specjalną w postaci stypendium artystycznego za profesjonalną pracę choreograficzną, w imieniu Instytutu Muzyki i Tańca, przyznaną przez z-cę Dyrektora IMIT Aleksandra Dziurosz. Festiwal odbył się w dniach 14-15 kwietnia w Kielcach, a organizatorem wydarzenia był Kielecki Teatr Tańca. 

Grupa usłyszała wiele pozytywnych słów i ciepłe przyjęcie. Jesteśmy dumni, że postawiliśmy sobie tak trudne wyzwania tworząc ten spektakl, wciąż szukając własnego, świeżego, nowego języka przekazu. 

Więcej o IV Konkursie Teatrów Tańca http://www.ktt.pl

fot. Bartosz Kruk

IV Konkurs Teatrów Tańca fot. Bartosz Kruk (59).jpg

PRYZMAT MINI Mistrzem Polski federacji WADF oraz zwycięski duet na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Krakowie

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż  tancerze PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT (działającej w ramach Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA) odnieśli kolejne sukcesy rangi krajowej jaki i międzynarodowej.

W miniony weekend nasi młodzi tancerze po raz pierwszy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Federacji World Artistic Dance Federation Poland w Białych Błotach WADF Poland. Turniej trwał przez 4 dni od 22 do 25 marca 2018, odbywał się jednocześnie na dwóch scenach, a w tym roku ok 2000 tancerzy wzięło w nim udział. 

Formacja PRYZMAT MINI została Mistrzem Polski w kategorii Contemporary Ballet Showcases 12-15 lat w choreografii "Potęga Słów” Katarzyny Grabińskiej.

Pięknie zaprezentowali się rownież nasi tancerze indywidualnie: Natalia Antolak zdobyła 3 miejsce w kat. Solo Contemporary Ballet 12-13 lat, Nina Radek i Matylda Rybak miejsce 6 w kat. Duet Contemporary Ballet 8-11 lat, Pola i Lena Gregorowicz miejsce 7 w kat. Duet Contemporary Ballet 12-15 lat, a Kornelia Hałuszka miejsce 8 w kat. Solo Contemporary Ballet 8-11 lat. 

Ponadto podczas Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! 2018 w Krakowie (24-25.03.2018) spektakl "zeSTROjeNIE" w wykonaniu i choreografii Marty Jakimicha i Pauliny Spiel (dorosłe, zawodowe tancerki PRYZMATU) otrzymał pierwszą nagrodę indywidualną przyznaną przez Jacka Przybyłowicza w wysokości 500 euro za "oryginalną i dojrzałą formę scenicznej wypowiedzi oraz konsekwentną konstrukcję dramaturgiczną". Ponadto praca otrzymała nagrodę indywidualną od Agaty Moląg w postaci udziału w warsztatach podczas festiwalu SPACER, "za młodzieńczą energię, świeżość i odwagę w podejmowaniu wyzwań ruchowych na wysokim poziomie technicznym” . 

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! (którego organizatorem jest Krakowskie Centrum Choreograficzne) to impreza o charakterze międzynarodowym, prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, służąca również edukacji widowni tańca. Do VIII edycji Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! w Krakowie zostało zgłoszonych 35 choreografii z Polski, Kanady, Japonii, Niemiec, Izraela, USA, Austrii, Portugalii i Słowenii. Konkurs odbywa się od 2011 roku

Więcej o WADF Poland na http://wadf.pl/

Więcej o Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym 3…2…1…TANIEC! 2018 na https://www.facebook.com/kcc.nck/

przerwa świąteczna

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, chcielibyśmy poinformować o przerwie świątecznej dla grup zespołu PRYZMAT (od 29 marca do 3 kwietnia) czyli dla grup: P1 gr 1 i 2, P2 gr 1 i 2, Pryzmat Jaroty dzieci, P3 gr 1 i 2, P4, Pryzmat Jaroty młodzież, P5, P6 gr 1 i 2, P7, Studio P6 i P7 oraz grup reprezentacyjnych: MINI, MIKRO, JUNIOR 1 i JUNIOR 2.

Po Świętach, na zajęcia zapraszamy od środy (4 kwietnia) wg stałego grafiku.

UWAGA!!!

Grupy:  Hip-Hop, BreakDance, Fit Mix, Body Balet, Uwolnij Ciało, Joga zajęcia w obecnym tygodniu (26-30 marca) odbywają się wg grafiku do piątku włącznie.

Dla tych grup przerwa świąteczna jest od 31 marca do 2 kwietnia.

Po Świętach, na zajęcia zapraszamy od wtorku (3 kwietnia) wg stałego grafiku.

widowisko taneczne Akademia Pana B. 1,2,3 czerwca w Filharmonii

widowisko taneczne "AKADEMIA PANA B."
inspirowane twórczością Jana Brzechwy
1,2,3 czerwca Filharmonia Warmińsko-Mazurska



1 czerwca godz. 17:00
• część I (pokaz przedpremierowy) spektakl „Pan Kejk”, 
reżyseria i choreografia: Katarzyna Grabinska i zespół, 
kostiumy: Adriana Jędrych, 
tańczy: dorosła grupa repertuarowa Pracowni Tańca PRYZMAT
• część II koncert letni PRYZMATU i ARToffNI, 
reżyseria: Tatiana Asmolkova, 
opiekun artystyczny: Katarzyna Grabińska, 
choreografie: Ewelina Bemnarek, Magdalena Z-a Magdalena Ziółkowska,Marta Jakimicha, Paulina Spiel, Ania Janczarek, Kamila Olszewska, Izabela Noskiewicz, Anna Maria Kosik, Anna Afeltowicz, Maciej Milczarek Maciej Wieliczko, Bartosz - Pawlik - Pawlicki, Katarzyna Grabinska, Tatiana Asmolkova, 
tańczą: grupy dziecięce, młodzieżowe, dorosłe PRYZMATU

2 czerwca godz. 16:00
• część I (pokaz przedpremierowy) spektakl „Pan Kejk”, 
reżyseria i choreografia: Katarzyna Grabińska i zespół, 
kostiumy: Adriana Jędrych, 
tańczy: dorosła grupa repertuarowa Pracowni Tańca PRYZMAT
• część II koncert letni PRYZMATU i ARToffNI, 
reżyseria: Tatiana Asmolkova, 
opiekun artystyczny: Katarzyna Grabińska, 
choreografie: Ewelina Bemnarek, Magdalena Ziółkowska, Marta Jakimicha Paulina Spiel, Anna Janczarek, Kamila Olszewska, Izabela Noskiewicz, Anna Maria Kosik, Anna Afeltowicz, Maciej Milczarek, Bartosz Pawlicki, Katarzyna Grabińska, Tatiana Asmolkova, 
tańczą: grupy dziecięce, młodzieżowe, dorosłe PRYZMATU

3 czerwca godz. 11:00
PREMIERA spektakl „Pan Kejk”, 
reżyseria i choreografia: Katarzyna Grabińska i zespół, 
kostiumy: Adriana Jędrych, 
tańczy: dorosła grupa repertuarowa Pracowni Tańca PRYZMAT


KOORDYNATOR: 
Agnieszka Tomczyk
PRODUKCJA:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Pracownia Tańca Pryzmat
PARTNERZY:
Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Miejski Związek Profilaktyki i Terapii Uzależnień

BILETY od 1 kwietnia do nabycia w Kasie Filharmonii. 

_______________________________________________________________________________

Jak co roku Pracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA pod kierownictwem artystycznym Katarzyny Grabińskiej. przygotowują wspólne widowisko będące podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze – profesjonaliści jak i amatorzy, artyści, pedagodzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. 

Nowe widowisko taneczne pt. "AKADEMIA PANA B.” inspirowane twórczością Jana Brzechwy zostanie zaprezentowane w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej 1,2,3 czerwca 2018. 
Tegoroczne spotkanie będzie podzielone na dwie części. 

PIERWSZA CZĘŚĆ widowiska to spektakl pt. „Pan Kejk”, w którym zapraszamy do świata absurdu, kwadratowych kół, dziurawych parasoli, zwariowanych postaci i kompletnie nielogicznych zdarzeń. Jajo czy kura - my już wiemy kto jest mądrzejszy. Spektakl skierowany jest zarówno do młodego jak i dorosłego widza.

W DRUGIEJ CZĘŚCI widowiska zapraszamy widzów na koncert, podczas którego wszystkie grupy zespołu PRYZMAT zaprezentują własne układy choreograficzne, inspirowane twórczością Jana Brzechwy, nad którymi pracowały podczas tego roku artystycznego. Będzie można zobaczyć między innymi choreografie grup reprezentacyjnych licznie nagradzanych na konkursach ogólnopolskich oraz choreografie grup naborowych, których tancerze dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem.

Katarzyna Grabińska nominowana na Kobietę Sukcesu Warmii i Mazur 2018

20841068_10211273689050926_3026869578748966749_n.jpg

Niezmiernie miło nam Państwa poinformować, iż Katarzyna Grabińska została nominowana na Kobietę Sukcesu Warmii i Mazur 2018.  

 http://kobietysukcesu.eu/laureatki/zlota-10-wim-2018/katarzyna-grabinska.html

Już po raz dwudziesty honorowane będą wyjątkowe kobiety z Warmii i Mazur z okazji Międzynarodowego Święta Kobiet. Uroczystość odbędzie się 7 marca o godz. 17.00 w Hotelu Park przy ul. Warszawskiej 119 w Olsztynie. 

A już teraz mogą Państwo zagłosować pod poniższym linkiem na Katarzynę Grabińską (poprzez polubienie jej zdjęcia).
https://www.facebook.com/475265692489377/photos/a.2078724352143495.1073741834.475265692489377/2078729508809646/?type=3&theater

Głosowanie potrwa do 6 marca do godz. 12.00.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP, Gustaw Marek Brzezin oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

II miejsce dla JUNIOR 2 w BIAŁYMSTOKU

W Białymstoku w miniony weekend (10-11.02.18) po raz 26. odbył się Karnawał Dance Fest. Na scenach przed widownią i jury zaprezentowało się ponad 700 tancerzy z całej Polski. Rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i tanecznych. Eliminacje odbyły się w sobotę, a gala finałowa odbyła się w niedzielę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. 

Chcielibyśmy poinformować, iż  reprezentacyjna grupa młodzieżowa Pracowni Tańca PRYZMAT- Pryzmat JUNIOR2 zdobyła II miejsce w kategorii  taniec sceniczny 12-15 lat za choreografię "Re(we)lacje" Pauliny Spiel

Jury obradowało w składzie: Marcin Rębilas, Krzysztof Chamera i Katarzyna Kubalska.

Organizatorem festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, a wydarzenie to jest jednym z największych projektów tanecznych od 26 lat. 

Więcej o festiwalu:

http://karnawaldf.pl/#!home
http://www.woak.bialystok.pl/
https://www.facebook.com/Karnawa%C5%82-DF-1842292049327508/

Media o festiwalu:

http://www.bialystokonline.pl/barwne-stroje-widowiskowe-choreografie-to-duze-taneczne-swieto-zdjecia,artykul,103784,2,1.html

http://www.poranny.pl/kultura/aktualnosci/a/oifp-karnawal-dance-fest-2018-gala-finalowa-w-operze-zdjecia,12924518/

http://www.radio.bialystok.pl/galerie/index/id/152191

WAŻNE TERMINY 2018- grupy niereprezentacyjne (p1 gr 1, p1 gr 2, p2 gr 1, p2 gr 2, p3 gr 1, p3 gr 2, p4, p5, p6 gr 1, p6 gr 2, p7, jaroty dzieci i młodzież)

* organizator zastrzega możliwość zmiany daty danego wydarzenia
 

  • 5 luty, rozpoczęcie nowego semestru wg grafiku z I semestru w ARToffNI, wszystkie grupy
  • 17 luty, aktywna sobota w ARToffNI, wszystkie grupy
  • 18 luty, otwarte warsztaty z Kawashi w ARToffNI dla chętnych       
  • 10 marzec, aktywna sobota w ARToffNI, wszystkie grupy
  • 29 marzec-3 kwiecień , przerwa świąteczna w ARToffNI       
  • 7 kwiecień, aktywna sobota w ARToffNI, wszystkie grupy
  • 14,15,16 maj, próby do koncertów letnich w Filharmonii wg specjalnego grafiku, wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • 26-27 maja, aktywny weekend - próby do koncertów letnich w Filharmonii, ARToffNIA/Filharmonia, wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • 28-30 maja, próby do koncertów letnich w Filharmonii wg specjalnego grafiku ARToffNIA/Filharmonia, wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • 31 maja (Boże Ciało), próby generalne do koncertów letnich w Filharmonii Filharmonia, wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • 1,2,3 czerwca, koncerty letnie w Filharmonii, wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • do 15 czerwca, nabór na rok 2018/19 dla osób kontynuujących w ARToffNI         
  • 22 czerwiec, koniec zajęć w ARToffNI, wszyscy tancerze, wszystkie grupy (tancerze zobligowani są do uczęszczania na zajęcia do końca II semestru)
  • 25 czerwiec - 6 lipca, projekt LATO przez PRYZMAT TAŃCA  SZTUK RÓŻNYCH w ARToffNI, dla chętnych
  • 17-28 sierpnia, obóz taneczny MIERKI 2018 w Mierkach, dla chętnych       
  • 3 wrzesień, start zajęć dla osób kontynuujących sezon 2018/2019 w ARToffNI    

 

 

WAŻNE TERMINY 2018 - grupy reprezentacyjne (mikro,mini,junior 1 i 2, dino,repertuar)

* organizator zastrzega możliwość zmiany daty danego wydarzenia
 

  • 5 luty, rozpoczęcie nowego semestru wg grafiku z I semestru, wszystkie grupy
  • 10 -11 luty, KARNAWAŁ DANCE FEST, Białystok, JUNIOR 2
  • 17 luty, aktywna sobota w ARToffNI, wszystkie grupy
  • 18 luty, aktywna niedziela w ARToffNI, dla grup MIKRO, MINI,JUNIOR 1,2
  • 9 marca,  warsztaty GAGA Natalia Iwaniec  dla JUNIOR 1,2, repertuar, DINO, instruktorzy
  • 10 marzec, aktywna sobota w ARToffNI, wszystkie grupy
  • 11 marzec, aktywna niedziela w ARToffNI dla grup MINI, MIKRO
  • 22-25 marca, BIAŁE BŁOTA TURNIEJ TAŃCA, Białe Błota koło Bydgoszczy, chętne duety, solo, trio z grup reprezentacyjnych MIKRO, MINI, JUNIOR 1,2  - zainteresowani prosimy o kontakt z biurem do 3 marca. Instruktorzy służą pomocą w przygotowaniu. Grupowy występ - MINI (stary-szary układ) - do potwierdzenia. Regulamin na: http://wadf.pl/
  • 24-25 marca, 1,2,3 festiwal w Krakowie, grupa repertuarowa (duet)
  • 29 marzec-3 kwiecień, przerwa świąteczna, ARToffNIA               
  • 7 kwiecień, aktywna sobota w ARToffNI, wszystkie grupy
  • 8 kwiecień, aktywna niedziela w ARToffNI dla grup MIKRO, JUNIOR 1,2, MINI
  • 12-15 kwietnia, KONKURS TEATRÓW TAŃCA, Kielce, grupy JUNIOR 1 i repertuar
  • 14 kwiecień, Konkurs etiud własnych w Warszawie możliwość prezentacji etiud własnych (solo, duo, trio z grup reprezentacyjnych MIKRO, MINI, JUNIOR 1,2) na konkursie organizowanym przez Warszawskie Studio Tańca na scenie Szkoły Baletowej w Warszawie zainteresowani prosimy o kontakt z biurem do 10 marca (jeszcze nie ma regulaminu - szczegóły do potwierdzenia)
  • 26-29 kwietnia, festiwal Kalejdoskop w Białymstoku, grupa repertuarowa (duet)
  • 30 kwietnia - 6 maja, projekt PL-RU "Pomiędzy  nami" w OLSZTYNIE dla chętnych
  • 8-13 maja, SZTUKMISTRZ, Teatr im. S. Jaracza-  Obsady do potwierdzenia
  • 12 i 13 maj, Turniej Tańca Ostróda, MIKRO, JUNIOR 2, MINI, duety i solo, trio (do potwierdzenia)
  • 14,15,16 maj, próby do koncertów letnich w Filharmonii wg specjalnego grafiku, wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • 25-27 maja, festiwal MANDALA Wrocław, grupa repertuarowa (duet)
  • 26-27 maja, aktywny weekend - próby do koncertów letnich w Filharmonii wg specjalnego grafiku, ARToffNIA/Filharmonia  - wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • 28-30 maja, próby do koncertów letnich w Filharmonii wg specjalnego grafiku, ARToffNIA/Filharmonia  - wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • 31 maja (Boże Ciało), próby generalne do koncertów letnich w Filharmonii, wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • 1,2,3 czerwca, premiera spektaklu "PANCAKE" (tytuł roboczy) w Filharmonii, grupa repertuarowa+junior1+grupa projektowa
  • 1,2,3 czerwca, koncerty letnie w Filharmonii, wszyscy tancerze, wszystkie grupy
  • 6-10 czerwca, Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, MINI (szary, stary układ) - jeśli zostaniemy zakwalifikowani http://www.festiwaldzieciecy.pl/
  • 10 czerwiec, MONSTARS w Olsztynie, MIKRO, JUNIOR 2, chętne duety, solo, trio grup reprezentacyjnych zainteresowani prosimy o kontakt z biurem do 10 maja (udział grup do potwierdzenia)
  • do 15 czerwca, nabór na rok 2018/19 dla osób kontynuujących w ARToffNI    
  • 16 czerwiec, premiera spektaklu "BIOFITEKOGLUTENFREENOSUGAR" na Festiwalu Teatrów Amatorskich POD BROZĄ w Bartągu, PRYZMAT DINOZAURY
  • 22 czerwiec, koniec zajęć w ARToffNI, wszyscy tancerze, wszystkie grupy (tancerze zobligowani są do uczęszczania na zajęcia do końca II semestru)
  • 25 czerwiec - 6 lipca, projekt LATO przez PRYZMAT TAŃCA  SZTUK RÓŻNYCH w ARToffNI, dla chętnych
  • 2 lub 3 weekend lipca, Festiwal Sztuki Ulicznej (WAR-iacja) w Olsztynie, grupa repertuarowa (do potwierdzenia)
  • 15 lipca - 5 sierpnia, Portugalia Summer Intensive + proces, Portugalia,grupa repertuarowa (do potwierdzenia)
  • 17-28 sierpień, obóz taneczny MIERKI 2018     
  • 3 wrzesień, start zajęć dla osób kontynuujących sezon 2018/2019 w ARToffNI
  • ok. 24-30 września, projekt PL-RU "Pomiędzy  nami" w Moskwie dla grup MINI, JUNIOR 1,2
  • 19-21 października DAWID BOWIE projekt (Planetarium), grupa repertuarowa
  • 24-28 października, SZTUKMISTRZ, Teatr im. S. Jaracza - Obsady do potwierdzenia
  • październik-grudzień, aktywny weekend w ARToffNI    
  • październik/listopad, festiwal OPOLE i MIELEC w Opolu, wszystkie grupy reprezentacyjne - jeden z festiwali (do potwierdzenia)
  • październik, festiwal TARNÓW w Tarnowie, grupa repertuarowa
  • 16-18 listopada DAWID BOWIE projekt (Planetarium), grupa repertuarowa
  • listopad, Eliminacje SOLO DUO w Bytomiu, grupa repertuarowa
  • grudzień, ZAWIROWANIA  Międzynarodowy Festiwal w Warszawie, grupa repertuarowa
  • grudzień, SOLO DUO TRIO w Warszawie dla grup MINI,MIKRO, JUNIOR 1,2
  • grudzień premiera 2018/ trasa na 2019 - premiera nowego projektu PINK FLOYD -trasa koncertowa/Polska do potwierdzenia
  • 8 grudzień lub 15 grudzień  II Turniej VERY MERRY DANCEfloorCEIK lub inne miejsce
  • 9 grudzień lub 16 grudzień Spotkanie Świąteczne CEIK lub inne miejsce
  • grudzień  (2 tygodnie przed świętami 10-22 grudnia) festiwal Sankt Petersburg (do potwierdzenia) - (grupa repertuarowa)

 

 

 

 

BEST DUO DANCE PERFORMANCE BUDAPESZT 2018 dla MARTY JAKIMICHA i PAULINY SPIEL

ZWYCIĘSKI DUET PRYZMATU podczas SzólóDuó International Dance Festival 2018 w BUDAPESZCIE

W dniach 10-13 stycznia odbył się finał Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo Dance Festival organizowanego przez Orkesztika Foundation w Budapeszcie. W eliminacjach do festiwalu wzięło udział 80 spektakli z całego świata, a 20 z nich zostało zaproszonych do finałowych pokazów w Budapeszcie.

MARTA JAKIMICHA I PAULINA SPIEL - tancerki dorosłej grupy repertuarowej PRYZMAT (działającej przy Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA ) otrzymały tytuł NAJLEPSZEGO DUETU / BEST DUO DANCE PERFORMANCE 2018 za spektakl "zeSTROjeNIE / harMOnizaTION" (choreografia i wykonanie: Marta Jakimicha i Paulina Spiel).

Jury doceniło Martę JAKIMICHA i Paulinę SPIEL, które podjęły ryzyko w swoich badaniach nad ruchem, dzięki czemu duet „harMOnizaTION” nosi wyjątkowe, dynamiczne cechy. Tancerki tworzą zwierzęco-organiczne połączenie, prezentując zrównoważoną siłę w partnerowaniach, która w równy sposób obraca się wokół dominacji i uległości.

CZŁONKOWIE JURY

Dr. Lőrinc Katalin (H) uhonorowana tancerka, dziennikarka, profesorka

Anna Piotrowska (PL)  choreograf, reżyser, nauczyciel tańca, performerka, założycielka I prezes Fundacji Rozwoju Tańca_eferte, kierownik artystyczny zespołu Bytomskiego Teatru Tańca I Ruchu Rozbark.

Roos van Berkel (NL) choreograf, performer, nauczyciel

Fenyves Márk (H) Movement artist, teoretyk tańca, artysta sztuk wizualnych, lider i kurator w Fundacji Orkesztika 

 

DSC_6839.jpg

I ŚWIĄTECZNY TURNIEJ TAŃCA "VERY MERRY DANCE FLOOR" dla tancerzy ARToffNI i PRYZMATU

Zapraszamy serdecznie na

dancefloor.jpg

GALERIA ZDJĘĆ tutaj


PROTOKÓŁ z obrad jury 16.12.201 I Świąteczny Turniej Tańca "VERY MERRY DANCEfloor"
Jury w składzie: Monika Sobota, Kamila Olszewska, Maciej Wieliczko, Paulina Spiel, Anna Maria Kosik, Katarzyna Grabinska.
Jury wspomagające: Lenka Sobota (lat 10), Jaś Sobota (lat 😎 .
przyznało następujące miejsca:

POZIOM DEBIUTUJĄCY

1. Kategoria do 7 lat duety
I miejsce: Oliwia Wróbel i Wiktor Wróbel

2. Kategoria 8 – 11 lat

a) Solo:

I miejsce: Pola Nowakowska
II miejsce: Hanna Mystkowska
III miejsce: Maria Paszyńska
wyróżnienie: Zuzanna Burdyło
wyróżnienie: Hanna Zając

b) Duet:
I miejsce: Agata Kowalska i Nadia Bruner
I miejsce: Julia Antoszewska i Nikola Dykowska
II miejsce: Hanna Jaśkowska i Maja Targońska
wyróżnienie: Iga Flisikowska i Maja Domańska

3. Kategoria 12 – 14 lat

a) Solo

I miejsce: Amelia Jarzębowska
II miejsce: Wiktoria Snopkowska
III miejsce: Julia Jankowska
wyróżnienie: Julia Jagaczewska
wyróżnienie: Patrycja Piotrowska
wyróżnienie: Anna Holovin

POZIOM ZAAWANSOWANY

1. Kategoria 8 – 11 lat

a) Solo:
I miejsce: Karol Skrycki
I miejsce: Iga Janicka
II miejsce: Patryk Soliwoda
III miejsce: Patrycja Lubieniecka
wyróżnienie: Antoni Janiszewski

b) Duet:
I miejsce: Nina Radek i Matylda Rybak
II miejsce: Julia Szmigiel i Maja Gryciuk
III miejsce: Zuzanna Reczyńska i Patrycja Lubieniecka

2. Kategoria 12 – 14 lat (solo, duety i mini formacje - razem)

I miejsce: Kinga Łotysz
II miejsce: Maria Błażewicz i Izabela Prymas
III miejsce: Zuzanna Dąbrowska, Kinga Pawłowska i Kornelia Traczyk
III miejsce: Natalia Antolak
III miejsce: Amelia Gołębiewska

3. Kategoria powyżej 15 lat i dorośli

I miejsce: Ewelina Chowaniec
II miejsce: Julia Zabolewicz
III miejsce: Katarzyna Wiergowska
wyróżnienie: Daria Korzeniewska

4. Kategoria rodzic + dziecko

I miejsce: Maria Błażewicz i Barbara Błażewicz
I miejsce: Anna Antolak i Natalia Antolak

Ponadto, Jury podjęło decyzję o zaproszeniu na pokaz wybranych nagrodzonych choreografii, w ramach Spotkania Świątecznego Pracowni Tańca PRYZMAT i fundacji ARToffNIA 17 grudnia w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie:

CZĘŚĆ I - godz. 9:00
I miejsce: Oliwia Wróbel i Wiktor Wróbel
I miejsce: Maria Błażewicz i Barbara Błażewicz
I miejsce: Anna Antolak i Natalia Antolak
I miejsce: Kinga Łotysz
II miejsce: Maria Błażewicz i Izabela Prymas

CZĘŚĆ II - godz. 14:00
I miejsce: Maria Błażewicz i Barbara Błażewicz
I miejsce: Anna Antolak i Natalia Antolak
I miejsce: Ewelina Chowaniec
II miejsce: Julia Zabolewicz
I miejsce: Kinga Łotysz
II miejsce: Maria Błażewicz i Izabela Prymas
III miejsce: Zuzanna Dąbrowska, Kinga Pawłowska i Kornelia Traczyk
III miejsce: Natalia Antolak
III miejsce: Amelia Gołębiewska
I miejsce: Nina Radek i Matylda Rybak
I miejsce: Karol Skrycki
I miejsce: Iga Janicka
I miejsce: Amelia Jarzębowska
I miejsce: Agata Kowalska i Nadia Bruner
I miejsce: Julia Antoszewska i Nikola Dykowska
I miejsce: Pola Nowakowska

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim tancerzom.


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Formularz zgłoszeniowy dostępny powyżej bardzo prosimy o przesłanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08.12.2017 r

Poziom zaawansowania *
Kategoria taneczna *
Kategoria wiekowa *

REGULAMIN TURNIEJU

I Świąteczny Turniej Tańca
"VERY MERRY DANCEfloor"
dla tancerzy ARToffNI i PRYZMATU

            Serdecznie zapraszamy wszystkich tancerzy Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA na wewnętrzny I ŚWIĄTECZNY TURNIEJ TAŃCA 16 grudnia 2017 w siedzibie Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA, aleja Sybiraków 2 w Olsztynie. 
Wybrani finaliści turnieju będą mieli okazję zaprezentować się na profesjonalnej scenie, w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie,  podczas Spotkania Świątecznego Pracowni Tańca Pryzmat i Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA 17 grudnia 2017.

ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, aleja Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn,
Pracownia Tańca PRYZMAT

TERMIN:
16 grudnia 2017

MIEJSCE:
Siedziba ARToffNI, Al. Sybiraków 2
 

KATEGORIE WIEKOWE:

  • do 7 lat
  • 8 - 11 lat
  • 12-14 lat
  • powyżej 15 lat i dorośli
  • rodzice lub rodzic+dziecko

POZIOM ZAAWANSOWANIA:

  • poziom debiut -  (tancerze tańczący do 2 lat)
  • poziom zaawansowany - (doświadczenie taneczne ponad 2 lata)

KATEGORIE TANECZNE:

  • solo
  • duet
  • mini formacje (od 3 do 5 osób)

OGRANICZENIA CZASOWE:

  • solo- do 1 min 30 s.
  • duet- do 2 min
  • mini formacje- do 4 min

KRYTERIA OCENY przez jury:

  • Choreografia i technika tańca
  • Pomysłowość, estetyka, dobór kostiumów i muzyki
  • Ogólny wyraz artystyczny

NAGRODY:

  • dyplomy
  • upominki
  • wybrani finaliści turnieju będą mieli okazję zaprezentować się na profesjonalnej scenie, w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie,  podczas Spotkania Świątecznego Pracowni Tańca Pryzmat i Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA 17 grudnia 2017.
     

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

  • Turniej ma charakter wewnętrzny i dotyczy tylko tancerzy i artystów Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA oraz Pracowni Tańca PRYZMAT
  • Turniej zamknięty jest dla publiczności. Wybrani finaliści turnieju będą mieli okazję zaprezentować się na profesjonalnej scenie, w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie,  podczas Spotkania Świątecznego Pracowni Tańca Pryzmat i Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA 17 grudnia 2017.
  • Formularz zgłoszeniowy, dostępny powyżej,  prosimy o przesłanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08.12.2017 r.
  • Do 13.12.2017 zostaną opublikowane listy startowe oraz wysłany zostanie mail organizacyjny do uczestników turnieju ( na adres mailowy podany w zgłoszeniu). 
  • Do dnia 08.12.2017 r każdy uczestnik zobowiązany jest również do wysłania podkładu muzycznego na adres: biuro@artoffnia.pl. Jednocześnie każdy uczestnik przynosi ze sobą podkład muzyczny na pendrivie na turniej.
  • Organizator nie sprawuje opieki nad uczestnikami turnieju.
  • Organizator Turnieju nie ponosi odpowiedzialności z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków, podczas turnieju.
  • Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione na terenie ARToffNI.
  • Wszyscy tancerze zobowiązani są do używania obuwia tanecznego lub tańczenia boso. Niedozwolone jest używanie obuwia, które może zniszczyć, zarysować podłogę.
  • Przekroczenie czasu prezentacji określonego w regulaminie może spowodować obniżenie oceny lub dyskwalifikację prezentacji.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz zmiany ramowego programu w przypadku małej lub zbyt dużej frekwencji.
  • Przestrzeń do tańca: 5mx5m podłoga baletowa, szara
  • Organizator zastrzega sobie prawo do wykonania dokumentacji filmowej i fotograficznej Turnieju i publikowania jej w mediach.Uczestnicy, biorąc udział w Turnieju, wyrażają tym samym zgodę na rozpowszechnianie ich wizerunków utrwalonych w materiałach filmowych, audio i fotografiach.
  • Zgłoszenie się na Turniej świadczy o akceptacji powyższego regulaminu.
  • W przypadku pytań prosimy o kontakt: biuro@artoffnia.pl 604110894