KATARZYNA GRABIŃSKA 

20841068_10211273689050926_3026869578748966749_n.jpg

Prezes i założyciel fundacji tańca i sztuki ARToffNIA, choreograf i opiekun artystyczny Pracowni Tańca PRYZMAT.  Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Hogeschool AVANS w Bredzie, w Holandii, szkoły choreografii scenicznej Artystyczna Alternatywa w Krakowie oraz licznych konferencji, warsztatów w Polsce i zagranicą. Pasjonatka kitesurfingu. Organizator i koordynator projektów edukacyjnych: LATO w TEATRZE- TANIEC 2012, LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH 2013,2014, MOVE DANCE PROJECT 2010 oraz OTWARTEJ SCENY TAŃCA (spotkania środowiska sztuki tanecznej).  W ramach fundacji ARToffNIA i zespołu Pracowni Tańca PRYZMAT prowadzi regularną działalność́ repertuarową i edukacji artystycznej dzieci i młodzieży. Niejednokrotnie nagradzana przez PREZYDENTA MIASTA OLSZTYNA, MARSZAŁKA WOJWÓDZTWA oraz FUNDACJĘ ŚRODOWISK TWÓRCZYCH. Wraz z zespołem bierze udział w realizacjach, stale współpracując z instytucjami kultury; Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium czy Teatrem im.S.Jaracza w Olsztynie (realizacja choreografii między innymi oper: „Jaś i Małgosia” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, „Amahl i nocni Goście” w reżyserii Janusza Kijowskiego, projektu Księżyc w Poetyce Pink Floyd, czy premiery autorskiego spektaklu „The Selfies” w Teatrze im.S.Jaracza, widowiska tanecznego "Gra o Taniec", "5 Żywiołów"). Jest pomysłodawcą projektów międzynarodowych: w sierpniu 2014 roku zespół przebywał na rezydencji artystycznej w Barcelonie, w lipcu 2015 r. zrealizował projekt MISJA IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN, w lipcu 2016 projekt z Anną Piotrowską na Sycylii, a w lipcu 2017 udział w festiwalu DELTEBRE DANCE FESTIVAL w Hiszpanii i ALTOFEST w Neapolu.

Nagrody indywidualne (najbardziej aktualne):

  • nagroda w konkursie choreograficznym za choreografię "Over Ground", za bogactwo rozwiązań przestrzennych w choreografii zespołowej podczas 7 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA Tarnów 2017

  • nagroda indywidualna za choreografię "Potęga Słów" za najlepszy spektaklu konfrontacji podczas Galeria Tańca - Konfrontacje Kompozycji Tanecznych Teatrów Tańca I Ruchu w Opolu 2017

  • nagroda indywidualna za choreografię "Over Ground" podczas Konkursu Teatrów Tańca w Kieleckim Teatrze Tańca 2017,

  • nagroda indywidualna za choreografię "Potęga Słów" podczas Turnieju 1000 Lakes Cup 2017,

  • nagroda indywidualna za pracę z zespołem podczas Festiwalu KONTRAKCJE 2016 w Teatrze Tańca DF w Krakowie,

  • choreograf turnieju podczas Turnieju 1000 Lakes Cup 2016.

Przygodę z tańcem rozpoczęła w olsztyńskiej grupie tańca współczesnego PARADOX, pod okiem Jolanty Grabowskiej. Dziś eksperymentuje, stawia na fuzje różnych form, skupiając się na doświadczaniu oraz poszukiwaniu własnego wyrazu scenicznego Pracowni Tańca PRYZMAT.
czytaj więcej


19554714_1336574496418880_7311982742602178548_n.jpg

TATIANA ASMOLKOVA
Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Pochodzi z Rosji. W wieku 10 lat los sprawił, że trafiła do prężnie działającego zespołu tańca, korzystającego ze wszystkich istniejących na ten czas technik i współpracującego z wybitnymi rosyjskimi choreografami. Pozostała w zespole 15 lat. Juz tam rozpoczęła praktykę instruktora, studiując równocześnie w College Kultury i Sztuki na wydziałach pedagogiki tańca i reżyserii (dyplom pedagoga tańca). Przez 5 lat kierowała założonym przez siebie Teatrem Mody i Tańca.  Współpracowała jako tancerka również z grupą tańca estradowego „Wenecja"(Rosja) i CirkusKroneBalet (Niemcy).

W międzyczasie ukończyła Sankt-Petersburską Państwowa Akademie Kultury (dyplom choreografa) i Katedrę Teorii i Historii Sztuki Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. J. Waganowoj (dyplom krytyka i historyka sztuki w zakresie choreografii). Obecnie jest doktorantką Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. 

Od 10 lat jest choreografem w teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie i wykładowcą dyscyplin choreograficznych w Policealnym Studium aktorskim im. A. Sewruka. Robiła choreografie do spektakli w Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Słupsku. Prowadzi od lat zajęcia dla uczestników Studium Teatralnego przy Towarzystwie Kultury Teatralnej i Teatrze Jaracza i liczne warsztaty. Specjalizuje sie w rożnych technikach (taniec klasyczny, jazzowy, historyczny, narodowy).
Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej Reebok University.

Od 2011 r. współpracuje z Pracownią Tańca PRYZMAT w zakresie warsztatu tańca klasycznego, broadway jazzu, realizując również wspólne projekty min. cykliczne spotkania sztuki tanecznej - OWARTA SCENA TAŃCA oraz projektu LATO w TEATRZE - TANIEC.


17902028_1539955396037745_999047429_o.jpg

PAULINA SPIEL

Paulina jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Absolwentka Oligofrenopedagogiki (pedagogiki specjalnej zajmujący się nauczaniem i wychowaniem jednostek upośledzonych umysłowo) oraz Diagnostyki pedagogicznej z edukacją międzykulturową na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat. Tam rozwija się pod okiem instruktora i choreografa Katarzyny Grabińskiej. Doświadczenie w tańcu nabiera w Pracowni Tańca Współczesnego PRYZMAT oraz podczas udziału w licznych warsztatach. W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. W 2014 roku wraz z zespołem miała okazję przebywać na rezydencji artystycznej w Barcelonie, w 2017 w Izraelu, w 2016 współpracowała z Anną Piotrowską na Sycylii, w2017 brała udział w festiwalu DELTEBRE DANCE FESTIVAL w Hiszpanii orazALTOFEST w Neapolu. Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczną, za spektakl "open/close". Otrzymała nagrodę specjalną za choreografię OUT zespołu PRYZMAT MINI podczas Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy. Bierze udział w licznych spektaklach realizowanych m.in. wFilharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Olsztyńskim Planetarium jak również Teatrze im. Stefana Jaracza. Instruktor i koordynator projektu LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH.


KATARZYNA RUTKOWSKA

Od najmłodszych lat jej życie było związane z tańcem. W 2005 roku otrzymała Stypendium Starosty Lidzbarka Warmińskiego  - „Lidzbarskie Kłobuki" za osiągnięcia artystyczne o zasięgu ogólnopolskim. Z wykształcenia pedagog, animator kultury, menager NGO, mediator. Od kilkunastu lat doświadcza relacji międzyludzkich związanych z pasją i postawionymi celami do osiągnięcia. Tworzenie płaszczyzn wspólnej pracy i porozumienia sprawia jej ogromną radość i satysfakcję. Od 1999 roku związana ze Stowarzyszeniem Tratwa, gdzie uczestniczy w licznych działaniach edukacyjnych, kulturalnych, artystycznych i społecznych. Tworzy, kreuje, poszukuje własnych inspiracji, przygotowuje i koordynuje liczne wydarzenia i działania. Nie ukrywa swoich fascynacji teatrem...od 2000 roku bierze udział w projektach aktora Przemysława Wasilkowskiego (wieloletniego uczestnika prac w Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards). Za spektakl „Czarne na biało niebieskim" otrzymała wraz z zespołem I nagrodę w Konkursie Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka". Otwarte spojrzenie i niekonwencjonalne sposoby realizowania własnych pomysłów stwarzają jej możliwość ciągłego uczenia się i poznawania.


KAMILA OLSZEWSKA
Z wykształcenia jest pedagogiem i terapeutą zajęciowym. Zawodowo poświęca się pracy z dziećmi w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Jej pasją jest taniec. Najbliższy  jest jej taniec współczesny, jazzowy i modern, w których się realizuje. Regularne uczestnictwo w warsztatach i kursach umożliwiło rozwijanie umiejętności tanecznych, a uczestnictwo w projektach artystycznych pozwoliły zdobywać sceniczne doświadczenie.

Jest tancerką grupy repertuarowej Pracowni Tańca Pryzmat. Swoje umiejętności i doświadczenie taneczne zdobywa w zespole pod okiem Katarzyny Grabińskiej, instruktora i choreografa Pryzmatu. Kiedyś zaszczepiona chęć tańczenia, zdobywania nowych umiejętności i dzielenia się nimi z innymi trwa do dziś. Dlatego od 2011 roku prowadzi zajęcia w grupie dziecięcej Pryzmacik. Poza umiejętnościami tanecznymi stara się również w małych tancerzach rozbudzić chęć obcowania ze sztuką taneczną co daje jej ogromną Brała udział w m.in.:
międzynarodowym festiwalu tańca DARC 37 International Training Festival we Francji, w warsztatach tanecznych w ramach Otwartej Sceny Tańca, międzynarodowym festivalu tańca współczesnego Dancing Poznań 2011, Ogólnopolskich Warsztatach  Tańca Współczesnego w Koninie, warsztatach podczas  Europejskich Dni  Sztuki i Kultury Ulicznej BRUK, polsko-niemieckim projekcie wymiany tancerzy MOVe Dance Project Warmia and Mazury.

Doświadczenie sceniczne, które zdobywała wraz z zespołem to wiele pokazów i występów. Między innymi występ ze spektaklem Open/Close podczas Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej, Widowisko muzyczno-taneczne „Sen jednej nocy" przy współpracy z państwem Mierzyńskimi i wiele innych.

Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczą, za spektakl "open/close"


ANNA AFELTOWICZ
Od 2008 r jest tancerką grupy repertuarowej Pracowni Tańca PRYZMAT. Od tego czasu należy do zespołu, gdzie trenujepod okiem założycielki i choreografki Katarzyny Grabińskiej. Szczególnie bliskie są jej style tańca współczesnego, klasycznego, modern i jazz.

Z zawodu jest fizjoterapeutą i pedagogiem. Pracuje w dziale rehabilitacji specjalistycznej w ośrodku CertusVia, gdzie zajmuje się usprawnieniem dzieci, młodzieży i osób dorosłych po urazach w obrębie kręgosłupa i kończyn. Zamiłowania do aktywności fizycznej realizuje prowadząc zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, natomiast pasje naukowe rozwija jako nauczyciel akademicki Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.
Taniec jest niezwykle ważną częścią jej życia. Regularne uczestnictwo w warsztatach i kursach umożliwiło rozwijanie umiejętności tanecznych, a liczne występy na różnego rodzaju przeglądach i imprezach pozwoliły zdobywać sceniczne doświadczenie.


MONIKA SOBOTA

Z wykształcenia socjolog i pedagog. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w Dziecięcym Zespole Tańca Ludowego Rutka w MDK w Olsztynie. Następnie przez osiem lat związana była z olsztyńskim Zespołem Pieśni i Tańca „Radość” z którym występowała na licznych festiwalach w Polsce i za granicą. W końcu trafiła do grupy tańca współczesnego „Paradox” pod skrzydła Moniki Dąbrowskiej i Jolanty Grabowskiej. To właśnie tam zaraziła się miłością do tańca współczesnego. Obecnie tancerka Grupy Pryzmat 30+ (Dinozaury) z którymi dwukrotnie zdobyła I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych Karnawał Dance Fest w Białymstoku.

Przez ponad 10 lat była pedagogiem i wykładowcą w Katedrze Socjologii Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie. Prowadziła liczne szkolenia i warsztaty dla biznesu i instytucji samorządowych z zakresu komunikacji interpersonalnej, negocjacji, autoprezentacji, technik sprzedaży i obsługi klienta oraz budowania wizerunku.

Z Fundacją Tańca i Sztuki ARToffNIA związana od samego początku. Inspicjentka, copywriterka, „dobra dusza” Zespołu. Obecnie nasz manager ds. rozwoju – człowiek od zawracania chmur i sprawiania, że rzeczy niemożliwe stają się możliwe.


AGNIESZKA TOMCZYK

Z wykształcenia jest animatorem turystyki i rekreacji, ale bliżej jej do Tańca i Sztuki w ARToffNI gdzie zajmuje się koordynacją biura. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja.
Przygodę z tańcem rozpoczęła w szkole podstawowej, w szkole tańca towarzyskiego MIRAŻ, gdzie tańczyła 6 lat. Potem trafiła na krótko do olsztyńskiej grupy tańca współczesnego PARADOX. A dziś kontynuuje swą taneczna przygodę w grupie Pryzmat 30+ (Dinozaury), z którymi zdobyła I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie zespołów Tanecznych Karnawał Dance Fest w Białymstoku.
Poza tańcem fascynuje się technikami Mindfullness i jogą Iyengara, którą praktykuje piąty rok pod okiem Moniki Robaczewskiej dyplomowanego nauczyciela jogi B.K.S Iyengara (II stopień nauczycielski). Regularnie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w ogólnopolskich warsztatach.


ANNA JANCZAREK
Z wykształcenia pedagog, animator kultury. Swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku 6 lat w Szkole Mistrzostwa Sportowego na zajęciach gimnastyki. Przez 12 lat związana była z olsztyńskim Zespołem Pieśni i Tańca Radość, najpierw jako tancerka, później jako instruktor i choreograf. Uczestniczyła w wielu projektach tanecznych opartych na tańcu klasycznym, tańcach narodowych a także folklorze warmińskim. W tym czasie nabyła wiele umiejętności związanych z pracą w zespole tanecznym. Brała udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą (Francja, Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy). W trakcie studiów na UWM była zaangażowana w działa teatru studenckiego. W międzyczasie nabyła uprawnienia wychowawcy i kilkakrotnie opiekowała się grupami dziecięcymi na koloniach. W trakcie 5-letniego pobytu w Irlandii zainteresowała się tańcem irlandzkim – Set Dancing, co zaowocowało licznymi występami scenicznymi. Ukończyła również 2-stoponiowy kurs Salsy. Obecnie tancerka Grupy Pryzmat 30+ (Dinozaury) z którymi zdobyła I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie zespołów Tanecznych Karnawał Dance Fest w Białymstoku . Uczestniczyła w wielu warsztatach m.in. z Anią Piotrowską organizowanych przez Fundację Tańca i Sztuki Artoffnia. Taniec jest dla niej pasja, ale też ciężka i regularna praca oraz samodyscyplina.


67879483_2987988634606856_8762805677044269056_n.jpg

ALEKSANDRA SALEJ
od 2010 roku jest tancerką w Pracowni Tańca Pryzmat, a od 2014 roku jej pedagogiem. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej w latach (2015-2018). W latach 2017-2018 była tancerką w zespole Szkoły Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke w Poznaniu. Ostatnim osiągnięciem artystki jest ukończenie międzynarodowego programu tanecznego Art Factory International w Bolonii (Włochy) .. Tańczyła w spektaklu SIKSIKA/Real People (chor. Anny Marii Krysiak) oraz Un-becoming (chor. Maciej Kuźmiński). 
Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Warsaw Dance Days 2017- duet wraz Sarą Lechowicz Tchnienie, Festiwal Malta w Poznaniu, spektakl Gdybym wiedział (chor. Agnieszka Doberska), Festiwal Teatrów Tańca w Kielcach, spektakl Deadlock.
Z udziałem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zatańczyła w operze Jaś i Małgosia oraz spektaklu taneczno-muzycznym Dziadek do orzechów. Brała udział w rezydencji we współpracy z Mirela de Querol, Cecilia Colarcai, Anna Rubirola w Barcelonie- realizacja spektaklu I see spider. Wystąpiła w żywej instalacji artystycznej z okazji 540. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika O obrotach ciał niebieskich w Toruniu oraz w Paryżu.Występowała w spektaklu Sen Jednej Nocy w ramach Elektronicznych Pejzaży Muzycznych w Olsztynie.
W ramach programu Art Factory International tańczyła w otwartych prezentacjach utworzonych przez Brigel Gjoka,Eduardo Torroja, Antonella Boccadamo, Martina La Ragione, Gioia Maria Morisco, Lara Russo.

Brała udział w Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego Na Bosaka w Połczynie, w Stage International De Danse w Paryżu, w Stage International w Chateauroux.

Uczyła się u takich pedogogów jak: 
Parvaneh Scharafali, Teri Weikel, Taulant Shehu, Joss Baker, Sally Cowdin, Mauro Carboni, Mattia Gandini, Ewa Wycichowska, Paulina Wycichowska, Iwona Olszowska, Anna Maria Krysiak, Eryk Makohon, Andrzej Adamczak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Urszula Bernat-Jałocha,Maciej Kuźmiński, Paweł Konior, Dawid Lorenc, Natalia Iwaniec, Małgorzata Mielech, Paweł Malicki, Ana Kipshidze, Eduardo Bablidze, Aleksandra Foltman, Lario Ekson, Martine Harmel.


68747767_2309439535799033_6137478158263255040_o.jpg

MAGDALENA WIDŁAK
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, na kierunku choreografia i techniki tańca. Ukończyła kurs choreografii scenicznej w Hurtowni Ruchu w Krakowie pod opieką Iwony Olszowksiej. Jest również absolwentką studiów podyplomowych Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek – prowadzenie zespołów tanecznych – taniec polski. Ukończyła kurs instruktora pilates u wszechstronnie doświadczonej Grety Polańskiej-Moidini.

Jako tancerka współpracowała m. in. z Elwirą Piorun (Teatr Tańca Zawirowania, Warszawa), Maszą Triputsen, Karoliną Kroczak, Adamem Adamonisem, Pauliną Święcańską, Teatrem Tańca i Ruchu V6 w Łodzi (chor. Natalia Kielan), Bogusławem Kiercem i Franciszką Kierc-Franik, Maciejem Florkiem. Obecnie związana z Rzeszowem, gdzie tańczy w Teatrze O.de.la (chor. Marta Bury) oraz współpracuje jako twórca ruchu scenicznego, a także jako wykonawca z Teatrem Maska.

Zakwalifikowała się do programu dla początkujących choreografów Julidans Artists’ Lab w Amsterdamie i uczestniczyła w projekcie „Stepping back if back is ahead” Clary Amaral. Stworzyła dwie etiudy ruchowe: solo „La la la la la” wielokrotnie modyfikowane i pokazywane na konkursach i festiwalach w Polsce oraz trio „Szkice węglem” w ramach Stypendium twórczego Marszałka Województwa Podkarpackiego. Etiudą „La la la la la” wygrała m. in. 9. edycję Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie nagrodą była rezydencja, w efekcie której stworzyła spektakl „Studium (Przypadku) Strachu, S.(P.)S.”

Aktywnie działa również jako instruktor tańca. We współpracy z Kamilem Dobrowolskim tworzy musicale z podkarpacką młodzieżą.


IZABELA NOSKIEWICZ
Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Na co dzień pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. W 2013 roku ukończyła Kurs Instruktorski organizowany przez Polską Akademię Sportu we współpracy z Egurrola Dance Studio w Warszawie. Jest także absolwentką I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie, w klasie akordeonu.

Taneczną przygodę rozpoczęła od nauki tańców towarzyskich. Uczestniczka wielu warsztatów z zakresu tańca klasycznego, tańców karaibskich, latynoamerykańskich, dancehallu i innych. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w działalności Sekcji Tańca Nowoczesnego na UWM. Doświadczenie sceniczne zdobywa biorąc udział w różnego rodzaju pokazach tanecznych oraz spektaklach (m.in. „Burleska”, „Alicja w Krainie Czarów”).

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno z małymi jak i dorosłymi tancerzami. W swojej pracy instruktorskiej dużą uwagę skupia na technice tańca oraz poprawności wykonywanych ćwiczeń.


ANNA MARIA KOSIK
Aktorka, absolwentka Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Szerszej publiczności znana z ról w "M jak miłość", "Na Wspolnej", "Bodo" oraz Damy z łasiczką. Niedługo będzie można oglądać ją w nowym serialu "Zawsze warto" oraz "Mowie ptaków" X. Żuławskiego

W trakcie zajęć łączy elementy ruchu, teatru, kształtowania wyobraźni i zespołowości. W formę zabawy zamyka ćwiczenia dykcyjne, emisyjne i improwizacje. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w wieku 8 lat i od tamtej pory z uporem kroczy tą ścieżką. Techniki tańca poznawała pod czujnym okiem Tatiany Asmołkowej.


BEATA LEWALSKA
W latach 1972-1981 zawodniczka sekcji gimnastyki sportowej kobiet SMS – OKS „Stomil” Olsztyn. Członkini Kadry Narodowej i Olimpijskiej w klasie mistrzowskiej. Absolwentka OSW.
Obecnie:
•    nauczyciel W- F
•    nauczyciel akademicki OSW
•    pedagog terapeuta
•    instruktor gimnastyki sportowej
•    instruktor rekreacji ruchowej
www.gimsport.pl


21146689_1543893352347989_696069406_o.jpg

IWONA TRZNADEL
Fizjoterapeutka, instruktor pilates, masażystka, terapeuta NST z holistycznym spojrzeniem na człowieka. Pasjonuje się pracą z ludźmi:uwielbia uczyć miłości do ruchu i ciała.Z ogromną przyjemnością przekazuje wiedzę fizjoterapeutyczną na swoich zajęciach, dostosowuje techniki działania do uczestników. Ma przekonanie że każdy człowiek ma w sobie potencjał do bycia zdrowym i szczęśliwym.Na co dzień prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne fizjoterapii z dziećmi i młodzieżą oraz terapie indywidualne z dorosłymi. Córka Iwony tańczy w Pryzmacie w grupie reprezentacyjnej, a Iwona angażuje się jako fizjoterapeutka i instruktor w różne pryzmatowe projekty.


19400414_10155492353075742_3435186324209613048_o.jpg

JOANNA ŁOTYSZ
Z ruchem związana niemalże od zawsze, instruktorka ruchu, miłośniczka tańca, od którego wszystko się zaczęło, certyfikowana instruktorka Vinyasa Power Jogi (Dyplom Master IFAA), instruktor Aerial Jogi. Ciągle poszerza swój warsztat uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach (Vinyasa Power Joga, Vinyasa Krama Joga, Hatha Joga, Aerial Joga, Kemetic Joga) W swojej drodze do jogi przeszła przez wiele form ruchu, aby w końcu stwierdzić, że … joga jest tym czego szukała. Uważa, że w jodze przede wszystkim należy słuchać własnego ciała, ufać mu i podążać za jego wskazówkami. Prywatnie żona i mama czwórki dzieci, które dają jej ogromną siłę i chęć do działania. ...Chciałabym, aby w trakcie zajęć ze mną każdy odnalazł radość i siłę jogi, odkrył moc ciała i umysłu … bo w jodze zawsze jest coś do zrobienia ..


BARTOSZ PAWLICKI

19275270_1456744571053313_6778843003089927643_n.jpg

Pasjonat Kultury Hip Hopowej od 2003r. To właśnie w tym roku poznał czym jest Beatbox , który praktykował przez 4 lata . Z końcem 2007r pochłonął go jeden z tanecznych styli ulicznych jakim jest Clown Walk . Na tym nie zaprzestał i od 2010r. rozpoczął przygodę z Freestyle Hip Hop Dance , który praktykuje do dnia dzisiejszego . W między czasie poznawał wiedzę na temat wielu innych styli tanecznych m.in. Locking , Breaking(Breakdance) , Popping , House Dance , Taniec współczesny. Wszechstronność rozwoju Pawlika pozwala na poznawanie wielu świeżych ruchów na jego zajęciach . Pawlik jest instruktorem , który stale wiele zawodów oraz jamów, na których zdobywa wiedzę , doświadczenie , które stara się przelać na każdych warsztatach.
Główny solista największego olsztyńskiego spektaklu tanecznego "Dziadek do Orzechów" - Pawlik odgrywał rolę CZARODZIEJA. Reżyser - Iwona Pavlovic. Z PRYZMATEM współpracuję między innymi przy widowisku tanecznym GRA o TANIEC, który wystawiany jest w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.


20170826_141338.jpg

MAGDALENA ZIÓŁKOWSKA
Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat i kontynuuje ją do dziś. Taniec towarzyski, dziecięcy zespół "Bemolki", disco, a wreszcie Zespół Tańca Współczesnego "Paradoks", w którym tańczyła przez 8 lat. Następnie czasy studenckie spędziła w Zespole Pieśni i Tańca "Kortowo" Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, gdzie często tańczyła partie solowe i duety. Ukończyła Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w Olsztynie i z tym kierunkiem związała swoją pracę zawodową. W Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie zdobyła dyplom instruktora tańca. Uczestniczka wielu festiwali międzynarodowych oraz warsztatów tanecznych. Szkoliła się pod okiem m. in. Mileny Jurczyk, Hanny Chojnackiej, Michaela Cassana, Erica Bacona. W latach 2012-2015 instruktor i choreograf zespołu Modern Powerdance, który w 2014r. zdobył wyróżnienie na turnieju tańca w Elblągu, a w 2015r. drugie miejsce na turnieju tańca w Stwigudzie. Prywatnie mama dwóch córeczek, z których starsza jest najmłodszą tancerką grupy P1. Zawsze uśmiechnięta, kontaktowa. Największą satysfakcję sprawia jej obserwowanie rozwoju tanecznego dzieci i młodzieży.


1525117_723231311077195_259600656086951278_n.jpg

EWELINA BEMNAREK
Studentka trzeciego roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu – I stopień w klasie fortepianu, II stopień w klasie rytmiki. Studentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyna w roku 2018. Uczestniczyła w licznych warsztatach rytmiczno – tanecznych w Polsce i za granicą m.im. warsztaty GAGA w Suzanne Dellal Centre w Tel Awiwie. Obecnie swoje umiejętności taneczne rozwija pod okiem Tatiany Asmołkowej. Jej zamiłowanie do muzyki wiąże się także ze śpiewem. Przez 3 lata należała do zespołu wokalnego „Szalone” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, z którym występowała na licznych scenach m.in. na XX Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie. Obecnie członek zespołu wokalnego “ProForma” W Olsztynie.


38942525_221697205191073_4987323583257640960_n.jpg

MACIEK MILCZAREK
Dyplomowany instruktor breakdance, z 18 letnim stażem tanecznym. Reprezentant olsztyńskiej ekipy KnockOut Gang, doświadczenie zbierał na wielu zawodach i warsztatach bboyowych w Polsce i USA.

 

 


64850071_2834086756663712_5812203049233416192_n.png

MARCIN TYRLIK
Absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Współpracował z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Olsztyńskim Teatrem Lalek. Od 2006 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza. Zwycięzca plebiscytu na Teatralną Kreację Roku 2014.

Zainteresowania…
Elektro-akustyka i jej osiągnięcia, słucha wielu gatunków muzycznych. Miłośnik produkcji George’a Lucasa.

Najważniejsze role…
Bernie – Brad Fraser „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości”, reż. Rafał Matusz
Brat Olaf – Michael Hollinger „Palec Boży”, reż. Jerzy Bończak
Drab – Sławomir Mrożek „Mrożek pieszo”, reż. Janusz Kijowski
Rybicki – Marek Hłasko „Pętla”, reż. Giovanny Castellanos
Mairtin Hanlon – Martin McDonagh „Czaszka z Connemary”, reż. Bartłomiej Wyszomirski
Paul – Falk Richter „7 sekund”, reż. Piotr Jędrzejas
Bankier – Zygmunt Krasiński „Nie-Boska komedia”, reż. Krzysztof Zaleski
Prawdin – Maciej Wojtyszko „Bułhakow”, reż. Krzysztof Rościszewski
Janek – Miłogost Reczek „Wesoło”, reż. Tomasz Obara
Adam Le Beau – William Shakespeare „Jak wam się podoba”, reż. Szymon Kuśmider
Kajfasz, Rimski – Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata”, reż. Janusz Kijowski
B – Sławomir Mrożek „Zabawa”, reż. Jacek Jabrzyk
Kjell Bjarne – Axel Hellstenius „Elling”, reż. Norbert Rakowski
Debiliusz – Woody Allen „Bóg. Komedia w jednym akcie”, reż. Marcin Sławiński
Grimpo – Jiří Brdečka „Lemoniadowy Joe”, reż. Małgorzata Głuchowska
Zoli - Béla Pintér „Królowa ciast”, reż. Katarzyna Kawalt


pobrane.jpeg

JAKUB OBAREK
Fotograf.  Absolwent Wydziału Sztuki UWM. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Graficznego. Stypendysta Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Laureat nagrody internautów w ogólnopolskim konkursie fotograficznym: "Świat w dłoniach-niezapomniane pasje". Laureat dwóch nagród w Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych. Zajmuje się fotografią portretową, reportażową, ślubną, dzieci, wnętrz, mody, produktów… Sportretował Bożenę Dykiel, Jerzego Skolimowskiego, Jerzego Bończaka, Wojciecha Malajkata, Wojtka „Wozzo” Łozowskiego. Tworzył kreacje fotograficzne dla Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat. W Nowym Jorku fotografował tancerki Burlesque. Jak mówi: „Tworzyć sztukę na temat sztuki, to najbardziej inspirujące wyzwanie”. Realizował sesje zdjęciowe dla zespołów muzycznych, wśród nich: „Enej”, „The Lollipops”, grupa „Ejtobangla”. Jest autorem reportażu „Za blisko, za daleko”, poświęconego autyzmowi. Jego zdjęcia oddziałują jak plakaty, zapadają w pamięć, szukając z widzem porozumienia. www.fotoserio.pl


RAFAŁ GAJEWSKI

Wokalista, klawiszowiec, kompozytor muzyki rozrywkowej oraz teatralnej, muzyk sesyjny, sideman, założyciel szkoły muzyki rozrywkowej feelHARMONIA, w której uczy gry na instrumentach klawiszowych oraz śpiewu, akompaniator oraz wykładowca sztuki wokalnej w Studium Aktorskim im. A. Sewruka działającym przy Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie.
Autorskie pomysły realizuje jako iNKAS
Założyciel, wokalista i klawiszowiec cover band dePOLIS wykonującego z szerokim powodzeniem po części na nowo zaaranżowane utwory światowego super tria The Police oraz jego lidera Stinga
W niedalekiej przeszłości klawiszowiec w zespołach: KOFEiNA, Enej, Shannon, Babsztyl.
Członek olsztyńskiego zespołu wokalnego muzyki wschodniej i popołudniowej Pro Forma prowadzonym przez Marcina Wawruka. Wraz z Pro Forma koncertował w prestiżowych salach w kraju i za granicą. Nagrał płytę „Pro Forma a capella NIEMEN” Koncerty z programem Czesława Niemena, trzykrotne zdobycie Złotej Lutni podczas turnieju Legnica Cantat, koncert wraz z Leszkiem Możdżerem w studio PR II czy wspólny występ z Bobby McFerrinem (!) i Rogerem Treece w ramach światowej trasy VOCabuLarieS, etc.


JAKUB PTAK 
Aktywny muzyk i nauczyciel olsztyńskiego środowiska muzycznego. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, Student II stopnia Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej. Członek Chóru przy Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej w Olsztynie. Pasją KUBY są gitary, każdego rodzaju, od klasycznej poprzez elektryczną oraz akustyczną, ulubione style to klasyka oraz fingerstyle.


IZABELA KRASUCKA

Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.Gitara towarzyszy Izie od 10 lat. Zamiłowanie do niej zaczęło się (i trwa do dziś) od własnego zaciekawienia instrumentem i samodzielnych poszukiwań dźwięków, barw i rytmu w grze na gitarze. Technika gry, zdobyta podczas nauki w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, pozwala na swobodną interpretację muzyki każdego rodzaju – wykształcenie muzyczne i doświadczenie gwarantuje uczniom dopasowanie wykonywanych na lekcji utworów do ich gustu muzycznego, a czujne oko instruktora zapewnia bezpieczeństwo i higienę gry na instrumencie.


SYLWIA KRAWIEC
Dyplom aktora obroniła w Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka działającym przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Występowała na deskach tego teatru w spektaklach: „Matki/Błagalnice” Łukasza Chotkowskiego, „Stawiam na Tolka Banana” Piotra Ratajczaka, „Separatystach” Adama Sroki, „Zabawach z ogniem” Andrzeja Majczaka oraz w spektaklu muzycznym „Nie dorosłem, czyli Piosenki Taty Kazika” Jacka Bończyka. Wystąpiła również gościnnie na rosyjskiej scenie, grając Nastazję Filipowną w spektaklu „Wiara” Andrieja Szymko w Szkole Rosyjskiej Dramy w Sankt Petersburgu. Jej debiut filmowy to „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona. Do swoich najcenniejszych doświadczeń scenicznych zalicza udział w Masterclass z Władimirem Pankowem z SounDrama Studio z Moskwy. Jednocześnie Sylwia jest doktorantką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Za swoje badania dyplomowe, dotyczące pracy aktora nad sobą, otrzymała nagrodę Dziekana. Autorka licznych referatów i publikacji na temat efektywnych treningów aktorskich. W roku 2014 otrzymała Stypendium Artystyczne od Prezydenta Miasta Olsztyna. W teatrze wyznaje zasadę, że aktor przede wszystkim powinien być człowiekiem.


MAGDALENA FASZCZA
Prekursorka Flamenco w Olsztynie. Pociąga ją taniec jako forma przekazywania tradycji, sposób na komunikowanie się, wyrażanie emocji. Sprowadziła do Olsztyna Flamenco, Burleskę, Taniec brzucha, Bollywood, Taniec irlandzki. Inspiruje swoją taneczną pasją od 2002 roku. Nieustannie poszukuje nowych wyzwań i sposobów realizacji tanecznych marzeń. Akumulatory ładuje w ukochanej Sevilli i podczas spotkań z miłośnikami tańca. Prowadzi własną szkołę Studio Animacji Ruchowej RYTM. http://www.studiorytm.com.pl/


MICHAŁ PISKORZ
Mc Piskorz / Meerkats Crew / Olsztyn
Piskorskee zajmuje się kulturą hip hop nieprzerwanie od 2008 roku. Od samego początku powiązany z Break'ingiem, reprezentował ekipę Fresh łii! Obecnie jest Reprezentantem ekipy Meerkats Crew.
Wygrywał zawody 1vs1, 2vs 2 oraz 3vs3, brał udział w spektaklach teatralnych. Od 2 lat próbuje swoich sił w Mc'ingu


KAROLINA ROGÓZ-NAMIOTKO

Karolina o sobie: "Pracownia Artystyczna Ceramic to miejsce zrodzone z pasji z dużą porcją talentu i wiary w to, że praca może być przyjemnością. Moim głównym zadaniem nie jest tylko tworzenie w zaciszu własnej pracowni, to również spotkania z ludźmi, odpowiadanie na ich potrzeby i wspólne tworzenie pięknych rzeczy. W każdy projekt wkładam serce, a ręce realizują to co podpowiada umysł.

Z wykształcenia jestem artystą plastykiem i pedagogiem. Mam uprawnienia pedagogiczne do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiele lat pracowałam z młodzieżą i dorosłymi. Jestem człowiekiem wielu pasji. Do największych z nich należy praca nauczyciela.

Zajęcia artystyczne to niekończąca się zabawa.  Dzieci posiadają niezwykłe umiejętności twórcze, a świat przedstawiony w ich pracach, to magiczne wielowymiarowe miejsce pełne kolorów, zapachów, smaków i kształtów. Sposób w jaki dzieci postrzegają rzeczywistość, w której"O" jest kwaśne, a trawa ma intensywny odcień purpury, jest dla mnie szalenie inspirujące i daje siłę do własnej pracy artystycznej.

Otrzymałam solidne wykształcenie. UkończyłamWydział Sztuki UWM na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Studia ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym w pracowni rzeźby pod kierunkiem prof. Teresy Platy-Nowińskiej. Ukończyłam również podyplomowe Studia Zintegrowanej Wczesnej Edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim tym samym zdobywając uprawnienia do nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W marcu 2013ukończyłam studia podyplomowe z Technologii Multimedialnych i Grafiki komputerowej, które obudziły we mniepasję do robienia filmów. Ale największą moją pasją jest nauczanie, ta przygoda zaczęła się dawno temu i trwa do dziś. Pielęgnuję w sobie tą umiejętność każdego dnia pracując z dziećmi i młodzieżą".


MONIKA PARAFINIUK
Jest tancerką grupy repertuarowej i instruktorem Pracowni Tańca PRYZMAT. Studiuje na Akademii Muzycznej w Łodzi, na wydziale wokalno-aktorskim, specjalność choreografia i techniki tańca. Jest absolwentką Pedagogiki Szkolnej z Animacją  Kulturalną na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim. Swoją taneczną przygodę rozpoczęła jako dziecko. Od 17 roku życia należy do PRYZMATU i tam rozwija się pod czujnym okiem choreografki oraz instruktorki - Katarzyny Grabińskiej. Razem z Pryzmatem realizuje wiele projektów oraz spektakli, które dają jej wiele satysfakcji. Bierze udział w licznych warsztatach tanecznych, dzięki którym może rozwijać swoje pasje oraz nabywać doświadczenie. Mówi o sobie, że nie wyobraża sobie życia bez tańca i ma nadzieje, że będzie z nim związana jak najdłużej. W 2013 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji.Podczas XII Konforntacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczą, za spektakl "open/close". Instruktor i koordynator projektu LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH.