projekt taneczny
FERIE przez PRYZMAT TAŃCA
30 stycznia - 4 lutego 2023

wiek 6-18 lat

Stacjonarny projekt taneczny dla grup PRYZMATU
oraz chętnych tancerzy spoza zespołu podczas ferii zimowych.

Projekt obejmuje sześciodniowe warsztaty taneczne, w godz. 9:00-16:00, z różnych form tańca, zakończone pokazem finałowym w ostatnim dniu projektu (offline lub online w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej).

*istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka od godz. 8:00 (prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszeniowym)

W tegorocznej edycji zapraszamy do nowej grupy - STREET DANCE - przeznaczonej dla osób zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach tanecznych ze szczególnym uwzględnieniem stylów takich jak hip-hop i breakdance

**Zajęcia będą odbywać się w podziale na grupy pod względem wieku oraz zaawansowania tanecznego z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów sanitarnych.

***Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, zmianę grup wiekowych oraz kadry instruktorskiej w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych lub nagłych przypadków losowych. Organizator decyduje o podziale na grupy oraz o grafiku danej grupy, dostosowanym do poziomu i wieku grupy.

REKRUTACJA

Rekrutacja trwa do 22 stycznia 2023 r., na podstawie formularza elektronicznego (poniżej). Decyduje kolejność zgłoszeń, a także deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. Ilość miejsc jest bardzo ograniczona.  (do dnia 24 stycznia 2023 drogą mailową zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych do projektu osób). 

Koszt udziału w projekcie wynosi - 690 zł i obejmuje udział we wszystkich warsztatach, kreatywny nocleg w ARToffNI (dla chętnych).

Istnieje możliwość wykupienia obiadów (zupa + drugie danie). Cena jednego obiadu: 20 zł (łącznie 120 zł). Płatności za obiady należy dokonać przelewem na konto Fundacji.

Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn NRB: 21 2030 0045 1110 0000 0389 7090

Tytułem: „imię, nazwisko uczestnika, obiady (rodzaj diety: normalna, wegetariańska) ferie TANIEC

UWAGA - bardzo WAŻNE - wysłanie formularza zgłoszeniowego oznacza akceptację niniejszego regulaminu. PO WYSŁANIU ZGŁOSZENIA nie ma możliwości REZYGNACJI z projektu, co oznacza, iż w przypadku zakwalifikowania uczestnika na projekt, prawny opiekun jest zobowiązany do uiszczenia PEŁNEJ OPŁATY.

PROSIMY o przemyślenie decyzji o zgłoszeniu przed wysłaniem FORMULARZA. 

ZAPISY:


KADRA

KAMIL ZDAŃKOWSKI - urodzony w Tarnowskich Górach. Z wykształcenia fizyk. Instruktor i choreograf. Tancerz Kieleckiego Teatru Tańca, z którym związany jest od 2014, kiedy to zadebiutował w spektaklu pt. Pasja. Od tego czasu nieustannie występuje w spektaklach i produkcjach Kieleckiego Teatru Tańca, a pod okiem Elżbiety i Grzegorza Pańtaków szkoli swój warsztat taneczny, choreograficzny i pedagogiczny.

Przez wiele lat był członkiem Zespołu Tańca Nowoczesnego TESS, działającego przy Tarnogórskim Centrum Kultury. Jako instruktor prowadził tam w latach 2013-2014 grupę Mały TESS, a w 2016-2018 Formację Taneczną EKS-tremum w Centrum Kultury w Jędrzejowie. W swojej tanecznej karierze występował na wielu scenach w kraju, jak i za granicą (Niemcy, Portugalia, Izrael, Szwajcaria, Ukraina, Austria czy Chiny). Tańczył z Art Color Ballet, Teatrem Muzycznym Castello, Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk czy ze szwajcarskim zespołem Alias, założonym przez Guilherme Botelho. Brał także udział w produkcji Krakowskiego Forum Kultury pt. Brzydkie Kaczątko, które współtworzył również choreograficznie.

Debiut choreograficzny nastąpił w 2016 roku, kiedy na scenie Kieleckiego Teatru Tańca pokazał swoją choreografię dyplomową Festiwal Słowian. Dla tego samego Teatru przygotował również dwa inne spektakle. W ramach Wieczoru Młodych Choreografów w 2021 był to spektakl Noc na Łysej Górze. Wiosną 2022 roku premierę miała Sodoma i Gomora, będąca częścią Dyptyku Biblijnego Kieleckiego Teatru Tańca.


PIOTR SKALSKI - tancerz, pedagog, choreograf, specjalizuje się w improwizacji i tańcu współczesnym. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej (Muzykoterapia) oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego o specjalności Taniec Współczesny, Od 2008 roku związany z Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej jako tancerz, choreograf, twórca improwizacji, instruktor. Uczestnik wielu warsztatów tańca współczesnego, contact improwizacji i improwizacji. Współpracuje z krakowskimi teatrami jako tancerz, twórca choreografii i ruchu scenicznego. Improwizator w polskiej wersji spektaklu „Soul Project" w reż. i chor. D. Zambrano. Tancerz w spektaklu „Lighting” w chor. A.Konjetzky, „Trans_Miss(i)on” w chor. I.Olszowskiej i F.Fehera oraz “Kantor.Burza” w reż. S.Krawczyńskiego i chor. A.Godowskiej.

Na zajeciach z Piotrem pracować będziemy nad świadomym posługiwaniem się swoim ciałem podczas wykonywania fraz ruchowych opartych na technice tańca wspòłczesnego. Punktem wyjścia będą nasze zmysły, dzięki którym poznamy więcej odczuć i możliwości dotarcia w głąb „ciekawego siebie”. Dotrzemy do stawów, kości, kontenerów i wielu innych ciekawych zakątków w naszym ciele, dzieki którym świadomie i bezpiecznie zanurkujemy w ocean możliwości ruchowych


PIOTREK “DZBYNIO” DZBYŃSKI - absolwent Olsztyńskiej Szkoły Wyższej w Olsztynie. Magister wychowania fizycznego.

Ze sportem związany od ponad 15 lat. Do jego głównych zainteresowań należy akrobatyka,  Capoeira, a przede wszystkim Tricking.

Brał udział w międzynarodowych warsztatach Capoeiry prowadzonych przez znanych na całym świecie mistrzów takich jak   mestre Casquinha, czy mestre Xuxo, uważanego za największy autorytet w świecie Capoeiry.

Posiada  praktyczne umiejętności  niezbędne do pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

Podczas 5-letnich studiów zdobył wiedzę o uwarunkowaniach teoretycznych i praktycznych aktywności fizycznej. Pogłębił wiedzę na temat technik sportowych oraz ruchu rekreacyjnego.

Pracował jako animator sportu. Zajmował się organizacją i prowadzeniem różnego rodzaju imprez sportowych.

Jest osobą, która w pracy zawodowej ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem. Cechuje go otwartość oraz duża cierpliwość. Potrafi zmotywować do pokonywania własnych lęków związanych z wykonywaniem coraz trudniejszych elementów akrobatycznych.

Aktualnie trener akrobatyki i Capoeiry w Olsztynie i okolicach.


ŁUKASZ SZLESZYŃSKI - tancerz, aktor, performer. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, występował w spektaklach u Anny Piotrowskiej, Katarzyny Grabińskiej, Anny Godowskiej. Instruktor tańca współczesnego, asystuje nauczycielom w Jodze Życia – powoli wchodzi na ścieżkę nauczycielską. Wraz z Olsztyńskim Teatrem Tańca odbywał rezydencję artystyczną w Tenuta Dello Scompiglio we Włoszech. Laureat w konkursie na współpracę z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel-Avivie. Wraz z zespołem otrzymał pierwszą honorową nagrodę specjalną OFF za spektakl Szekspir:makieta na FestiwaluSzekspirOFF 2021 w Gdańsku.


EWELINA CHOWANIEC - tancerka, performerka, od dziecka związana z teatrem i tańcem.
Uczęszczała na koło teatralne Olsztyńskiego Teatru Lalek, poznając techniki aktorskie pod czujnym okiem Tomasza Czaplarskiego.
Do PRYZMATU dołączyła w 2011roku. Brała udział w licznych spektaklach realizowanych m.in. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, czy w Olsztyńskim Planetarium.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej .
Ukończyła kurs aktorski w Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w 2016roku. Współpracowała przy różnorodnych widowiskach artystycznych jak największy projekt wizualny na stadionie INEA z okazji 25-lecia marki Volkswagen w Polsce, performowała w Muzeum Narodowym w Poznaniu we wrześniu 2018, brała udział w operze "Paria" Teatru Wielkiego w czerwcu 2019roku.
Ostatni semestr nauki spędziła w Portugalii na wymianie studenckiej, poszerzając wiedzę dotyczącą ekspresji i komunikacji scenicznej.  


ANNA JANCZAREK
Z wykształcenia pedagog, animator kultury. Swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku 6 lat w Szkole Mistrzostwa Sportowego na zajęciach gimnastyki. Przez 12 lat związana była z olsztyńskim Zespołem Pieśni i Tańca Radość, najpierw jako tancerka, później jako instruktor i choreograf. Uczestniczyła w wielu projektach tanecznych opartych na tańcu klasycznym, tańcach narodowych, a także folklorze warmińskim. W tym czasie nabyła wiele umiejętności związanych z pracą w zespole tanecznym. Brała udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą (Francja, Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy). W trakcie studiów na UWM była zaangażowana w działa teatru studenckiego. W międzyczasie nabyła uprawnienia wychowawcy i kilkakrotnie opiekowała się grupami dziecięcymi na koloniach. W trakcie 5-letniego pobytu w Irlandii zainteresowała się tańcem irlandzkim – Set Dancing, co zaowocowało licznymi występami scenicznymi. Ukończyła również 2-stoponiowy kurs Salsy.

Od 2015 roku rozpoczęła współpracę z Pracownią Tańca Współczesnego Pryzmat najpierw jako tancerka Grupy Pryzmat 30+ (Dinozaury), z którymi zdobyła I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie zespołów Tanecznych Karnawał Dance Fest w Białymstoku, następnie jako instruktor tańca grup reprezentacyjnych. Instruktor pilates MAT 1,2,3 w szkole Greta’s Pilates oraz trener Terapii Tańcem i Analizy Ruchu w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem IBA.

Uczestniczyła w wielu warsztatach m.in. z Anną Piotrowską, Anną Krysiak, Natalią Iwaniec, Małgorzatą Mielech, Elżbietą i Grzegorzem Pańtak, Małgorzatą Ziółkowską, Gregiem Puchalskim, Andrzejem Morawiec, Natalią Oniśk, Łukaszem Wójcik, Gosią Mielech, Iwoną Olszowską, Maciejem Kuźmińskim, Marion Sparber, Alanem Fuentes-Guerra.

Obecnie jako tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca występowała w spektaklach choreografa i reżyserki Katarzyny Grabińskiej („ The Selfies”, „Gra o taniec”, „Pan Kejk”, „Nie-uprzejmość w operze”, „Over Grand”), Antonelli Boccadamo („Nienasycenie”), Anny Rubiroli („Poruszony Las”). Gosi Mielech („MOA”). Współpracowała z reżyserami Agnieszką Kołodyńską-Iglesias oraz Tomaszem Czaplarskim. Współtwórca czterech odcinków „OTT/m2. Za OTT/m2 odc. 1- otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie The BestOff // On-line za Najlepszy Projekt Teatru Niezależnego On-line. Wraz z Aleksandrą Salej współchoreograf i współreżyser spektaklu „ Mapa Twarzy” powstałego w samach projektu „Seniorzy w teatrze tańca”.

Taniec jest dla niej pasją, ale również regularną pracą, przy czym ważna jest samodyscyplina. 


PAULINA LUBOWIECKA - studentka II roku Studium Aktorskiego im. Aleksandra Seweruka w Olsztynie. Ukończyła również studia licencjackie na kierunku ekonomia. Poza miłością do teatru uwielbia gotować i śpiewać. W pracy warsztatowej stawia na kreatywność, możliwość improwizacji a także łączenia elementów rytmicznych z tańcem.





JOANNA SŁOTA - tancerka, instruktorka, dziennikarka. Przez lata związana z klubem tańca towarzyskiego Miraż, oraz Zespołem Pieśni i Tańca Kortowo. Obecnie instruktorka kursów High Feels dla kobiet. Zajęcia obejmują m.in. nauka tańca i poruszania się na wysokich obcasach, pracę nad techniką, naukę choreografii, poprawę kondycji i koordynacji, balansu, pracę nad samooceną i akceptacją, technikę pracy z lustrem oraz rozciąganie i relaksację. Specjalizuje się w technikach tańca latino.




ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn

KOORDYNATOR projektu

Karolina Wolf tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl