otwarte warsztaty z Anną Krysiak (taniec współczesny)
i Jackiem Wazelinem (taniec musicalowy)
30.01-2.02.2017

poziom średnio-zaawansowany i zaawansowany

Otwarte warsztaty z Anną Krysiak (taniec współczesny) i Jackiem Wazelinem (taniec musicalowy)
dla tancerzy na poziomie średnio-zaawansowanym i zaawansowanym.

Program warsztatów:
30 stycznia 2017 godz. 19:00-21:00 Jacek  Wazelin TANIEC MUSICALOWY
31 stycznia 2017 godz. 19:30-21:30 Jacek  Wazelin TANIEC MUSICALOWY

1 lutego 2017 godz. godz. 19:00-21:00 Anna Krysiak TANIEC WSPÓŁCZESNY
2 lutego 2017 godz. godz. 19:30-21:30 Anna Krysiak TANIEC WSPÓŁCZESNY


GOŚCIE SPECJALNI

ANNA KRYSIAK (taniec współczesny)

Anna Maria Krysiak - absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu.
W 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca .
Występowała w choreografiach wielu artystów m.in.: Jacka Łumińskiego, Anny Sokolov Conrada Drzewieckiego, Avi Kaisera (Batsheva Dance Company), Melissy Monteros, Mariusza Olszewskiego, Paula Claydena (DV8), Marka Haima, Davida Dorfmana, Stephana Brinkmana ( Pina Bausch Theatre). Brała udział w projekcie Battery Dance Company ( USA ) z udziałem Cracow Klezmer Band. Jako pedagog współpracowała ze Szkołą Baletową w Bytomiu, Swarthmore College, Salt Lake City University, Mary University oraz University of Calgary. Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce i w Europie oraz Indiach, USA i Kanadzie. W 2000 r. otrzymała medal im. Karola Szymanowskiego 200- lecia baletu polskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego . W latach 2004-2008 współpracowała z W&M Physical Theatre( Kanada).
W latach 2006-2008 była choreografem i tancerką w Theatre Junction at the Grand (Calgary/Kanada). Od 2009 roku pracuje jako niezależny choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego współtworząc projekty artystyczne zarówno w Polsce jak i poza granicami. Nieprzerwanie od tego czasu współpracuje z reżyserami teatralnymi co wzbogaciło jej doświadczenia i język artystyczny.
Jest autorką choreografii „Apie mus” dla Aura Dance Theatre (Kowno-Litwa).
Współpracowała z Mariuszem Trelińskim przy realizacji Opery "Król Roger”, wystąpiła także w operze „Latający Holender”.
Wzięła udział w spektaklach „Between” oraz „Slow Man” w reżyserii Mai Kleczewskiej.
Wystąpiła w operach „Medea” oraz „Moby Dick” w reż. Barbary Wysockiej.
Tańczyła w „Barocco” Anny Godowskiej, „Melancholia bez Villas”Tomasza Wygody, „Potępieniu Fausta” w reżyserii Maciej Prusa i choreografii Jacka Przybyłowicza.
Od 2014 współpracuje jako choreograf z reżyserem Wojtkiem Klemmem. Wspólnie zrealizowali „Antygonę” ( Lucerne Theatre), „Czyż nie dobija się koni” ( Horage Mccoya - Harward Univercity Cambrige), oraz „Świętą Joannę Szlachtuzów” (Teatr Bogusławskiego w Kaliszu).
Była tancerką i asystentką w spektaklu Jana Komasy pt.: „Ksenofonia”

Styl ruchu Anny Krysiak powstawał na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Jej styl jest wynikiem własnych badań nad możliwościami ciała człowieka. Kładzie nacisk na wykorzystanie naturalnych impulsów oraz ciężaru ciała, swobodnego przepływu energii i wykorzystania pędu, zawieszeń w tym balansowania miedzy stanem równowagi, a upadkiem. 


JACEK WAZELIN (taniec musicalowy)

Jacek Wazelin ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć w dziedzinie tańca musicalowego. Przygodę z tańcem rozpoczął w zespole tańca ludowego jako ośmiolatek, a potem przez wiele lat tańczył w najlepszej w Polsce formacji tańca towarzyskiego "Takt" z Chełma. Z nią właśnie zdobył Mistrzostwo Polski i IV miejsce na Świecie.
Został tancerzem etatowym w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Jednak to był dopiero początek jego błyskotliwej kariery. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji a może też odrobinie talentu, dostał się do niemieckiej produkcji musicalowej Mamma Mia- Come Together. Praca w międzynarodowej obsadzie weszła mu w krew i po pierwszym sezonie artystycznym dostał ofertę objęcia funkcji kierownika baletu i asystenta choreografa. Kolejnym jego sukcesem był angaż w kultowym musicalu West Side Story z udziałem gwiazd niemieckiej sceny musicalowej. Zaraz potem otrzymał kontrakt taneczny w paryskim Disneylandzie. 
Po powrocie do Polski postawił na przekazywanie wiedzy i naukę/propagowanie musical dance w największej w kraju szkole tańca Egurrola Dance Studio. Następnie przez 6 edycji był filarem choreograficznym programu You Can Dance w stylu Broadway Jazz. Równocześnie tworzył choreografie do spektakli teatralnych tj. "Jajo węża" w Teatrze Jaracza w Łodzi i "Płomień żądzy" w krakowskiej Bagateli. Był choreografem musicali wystawianych w Teatrze Rampa jako owoc współpracy z Teatrem Muzycznym Tintilo (" W cieniu", "Zaczarowani", "Opowieść wigilijna", "Księżniczka Sara"). Jest organizatorem festiwali i warsztatów tanecznych, które stoją zawsze na najwyższym poziomie merytorycznym. Jego pracą i pasją jest taniec w wielu wymiarach i ciągłe jego doskonalenie.


REKRUTACJA

Rekrutacja trwa do 20 stycznia 2017 r., na podstawie zgłoszeń oraz wpłat. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. 
Ilość miejsc jest ograniczona.  
Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem prosimy o wypełnienie TYLKO online (dostępny poniżej). 

 • Płatność należy dokonać przelewem na konto:
  Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
  Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn NRB: 21 2030 0045 1110 0000 0389 7090
  Tytułem: „imię, nazwisko WARSZTATY Ania i Jacek”
 • Opłata za uczestnictwo jest bezzwrotna.


*organizator zastrzega możliwość zmian w programie oraz zmianę grup wiekowych, w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych


Koszt uczestnictwa za warsztaty z Anią Krysiak 90 zł (za 4 h za 2 dni)
Koszt uczestnictwa za warsztaty z Jackiem Wazelinem 90 zł (za 4 h za 2 dni)


ORGANIZATORZY i MIEJSCE WARSZTATÓW:
Pracownia Tańca PRYZMAT
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn
tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.plFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

w przypadku osób niepełnoletnich
w przypadku osób niepełnoletnich
w przypadku osób niepełnoletnich
Czy uczestnik posiada jakiekolwiek przeciwwskazania (zdrowotne lub inne) wyłączające lub ograniczające jego zdolność do udziału w zajęciach, w szczególności natury zdrowotnej. Uczestnik, który zatai informacje o w/w przeciwwskazaniach, w szczególności je przemilczy lub poda je niezgodnie z rzeczywistym stanem rzeczy ponosi z tego tytułu pełną odpowiedzialność.
prosimy wybrać warsztaty *
prosimy o zaznaczenie ( w przypadku osób niepełnoletnich formularz wypełnia rodzic lub opiekun *

REGULAMIN i WARUNKI UCZESTNICTWA

 • Organizator zastrzega możliwość zmian w programie oraz zmianę grup wiekowych i tematycznych, w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych.
 • Opłata za uczestnictwo jest bezzwrotna.
 • Płatność należy dokonać przelewem na konto:
  Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
  Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn NRB: 21 2030 0045 1110 0000 0389 7090
  Tytułem: „imię, nazwisko WARSZTATY Ania i Jacek”
 • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany w programie
 • Dane kontaktowe organizatora: tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl
 • Każdy uczestnik oświadcza, że posiada ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i OC
 • Na salę taneczną można wejść tylko w czystym obuwiu zmiennym, które nie zniszczy podłogi ( nie posiada metalowych elementów, mogących mieć kontakt z podłożem oraz nie pozostawiania innych śladów)
 • Każdy uczestnik projektu powinien zgłosić się na miejsce minimum 15 minut przed rozpoczęciem.
 • Organizator nie zapewnia wyżywienia, zwrotu kosztów dojazdu czy zakwaterowania.
 • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom.
 • Organizator ma prawo do wykluczenia z udziału w projekcie osób, które, zakłócają przebieg zajęć. W szczególności niedozwolone jest palenie tytoniu, spożywanie alkoholu oraz wnoszenie i zażywanie narkotyków.
 • Z uwagi na komfort zajęć instruktor prowadzący zajęcia ma prawo do nie wpuszczenia na salę osób spóźniających się.
 • Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Osoby nie przestrzegające tej zasady będą ze skutkiem natychmiastowym skreślane z listy uczestników warsztatów bez zwrotu pieniędzy.
 • Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
 • Uczestnik warsztatów wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
 • Zgłoszenie udziału w projekcie jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926