I nagroda dla PRYZMAT MINI podczas FESTIWALU KONTRAKCJE w KRAKOWIE

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, iż dziecięca gruparepertuarowa PRYZMAT MINI zdobyła I miejsce, 23 października  br. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu KONTRAKCJA w Krakowie czyli III Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA organizowanym przez Stowarzyszenie Teatr Tańca DF w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Jury w składzie: Jacek Owczarek, Joanna Lichorowicz, Agata Syrek przyznało dla PRYZMAT MINI   I nagrodę w kategorii zespołów 12-15 lat za choreografię OUT Pauliny Spiel. 

PRYZMAT MINI istnieje od stycznia 2014 roku  przy Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA w Olsztynie. Opiekunem artystycznym grupy jest Katarzyna Grabińska. 

PRYZMAT MINI jest dziecięcą grupą repertuarową, a wraz z dorosłą grupą, w ramach działań fundacji realizują autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne i edukacyjne. Tancerze biorą udział w realizacjach, stale współpracując z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Olsztyńskim Planetarium czy Teatrem im.S.Jaracza w Olsztynie. W sierpniu 2014 roku dorosły zespół zrealizował projekt artystyczny w Barcelonie, a w lipcu 2015 r. przebywał na dwutygodniowej rezydencji artystycznej w Izraelu.

Zespół dziecięcy oraz dorosły prezentują wysoki poziom artystyczny, co potwierdzają nagrody zdobyte na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach tańca współczesnego.  Ostatnim osiągnięciem zespołu PRYZMAT MINI jest  występ przed panią Premier Ewą Kopacz oraz Minister Edukacji Narodowej Joanną Kluzik-Rostkowską, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Na co dzień młodzi tancerze pracują pod okiem: 
Katarzyny Grabińskiej, Tatiany Asmolkovej, Pauliny Spiel, Beaty Lewalskiej.

Obecnie repertuarową grupę dziecięcą tworzą
Pola Gregorowicz, Lena Gregorowicz, Wiktoria Grygorczyk, Maja Mazuchowska, Amelka Gołębiewska, Kinga Łotysz, Marysia Błażewicz, Iza Prymas.