akcja PODZIEL SIĘ ŚWIĄTECZNĄ RADOŚCIĄ

Pragniemy poinformować, iż fundacja tańca i sztuki ARToffNIA wraz z Fundacja Kreatywnego Rozwoju ruszają po raz drugi z akcją „PODZIEL się ŚWIĄTECZNĄ RADOŚCIĄ”. Główną ideą naszej akcji jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom ZATORZA, w postaci drobnych, świątecznych podarunków.

W siedzibie naszej fundacji, będzie można znaleźć kosze, do których wrzucamy najpotrzebniejsze pomoce tj. żywność z długim terminem przydatności, zabawki, akcesoria, odzież, książki itp. Wszystkie podarunki zostaną przekazane w dniu 6 grudnia dla dwóch wybranych rodzin, z osiedla Zatorze.

Im większa pomoc tym większa świąteczna radość. Podzielmy się nią w ARToffNI. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji! Liczymy na Wasze wsparcie !

Podarunki przyjmujemy w siedzibie fundacji ARToffNIA
al. Sybiraków 2 od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-21:00 (od 18 listopada do 4 grudnia).


ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Fundacja Kreatywnego Rozwoju
Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT

______________________________________________________
______________________________________________________

OPIS RODZIN:

Czterech chłopców w wieku 4,8,11 i 14 lat, których wychowuje dziadek. Chłopcy mieszkają w jednym pokoju małego mieszkania na ulicy Zamenhoffa w Olsztyna. W związku z uzależnieniem ich mamy od alkoholu prawa do opieki nad nimi przejął dziadek, który mimo niewielkiej emerytury stara się dać chłopcom wszystko co może. Chłopcy interesują się piłką nożną i motoryzacją, ale najbardziej są im potrzebne rzeczy codzienne, tj. skarpetki, zeszyty itp.

Druga rodzina to samotna matka wychowująca 3 dzieci - 4 i 7 letnią dziewczynkę oraz 16 letniego chłopca. Mieszkają w komunalnym mieszkaniu mieszczącym się w starej kamienicy przy ulicy Żeromskiego. W związku z brakiem ogrzewania miejskiego i piecem kaflowym dzieci potrzebują ciepłych ubrań i dodatków, które umilą im zimną porę roku, która się zbliża. Rodzina chętnie przyjmie też jedzenie i zabawki.