akcja podziel się świąteczną radością

Gw09.jpg

Chcielibyśmy poinformować, iż Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, wraz z Fundacją Kreatywnego Rozwoju, ruszają po raz kolejny z akcją „PODZIEL się ŚWIĄTECZNĄ RADOŚCIĄ”.
Główną ideą naszej akcji jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom ZATORZA, w postaci drobnych, świątecznych podarunków.

W siedzibie naszej fundacji będzie można znaleźć kosze, do których będziemy wrzucać najpotrzebniejsze pomoce tj. żywność z długim terminem przydatności, zabawki, akcesoria, odzież, książki itp. Wszystkie podarunki zostaną przekazane wybranej rodzinie z osiedla Zatorze.

Zachęcamy Państwa gorąco do udziału w naszej akcji. Dzięki Państwa życzliwości, będziemy mogli sprawić, aby te Święta były piękniejsze dla potrzebujących rodzin z naszego otoczenia.

Podzielmy się świąteczną radością w ARToffNI!

Podarunki przyjmujemy w siedzibie fundacji ARToffNIA:

Al. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16:30-21:00 (do 15 grudnia 2017 r.).


ORGANIZATORZY:

Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Fundacja Kreatywnego Rozwoju

Pracownia Tańca PRYZMAT


OPIS RODZIN:

  • Samotna matka wychowuje dwoje dzieci: 5 i 8 letnią dziewczynkę. Mieszkają w komunalnym mieszkaniu mieszczącym się w starej kamienicy przy ulicy Żeromskiego. W związku z brakiem ogrzewania miejskiego i piecem kaflowym dzieci potrzebują ciepłych ubrań i dodatków, które umilą im zimną porę roku, która się zbliża. Rodzina chętnie przyjmie też jedzenie i zabawki.

 

  • Babcia samotnie wychowuje dwoje wnucząt: 4 letniego chłopca (rozmiar 116) i 3 letnia dziewczynkę (rozmiar 98). W związku z zaistniałą sytuacja nie może podjąć żadnej pracy. Utrzymuje całą rodzinę z niewielkiej renty. Rodzice dzieci nie płacą na ich utrzymanie. Sytuacja prawna dotycząca dzieci jest nieuregulowana w związku z tym babcia nie może korzystać  z żadnej pomocy socjalnej. Rodzina mieszka na Zatorzu i chętnie przyjmie ubranka dla dzieci (chodzi głównie o bawełniane bluzeczki na długi rękawek), jedzenie, zabawki.