polsko-rosyjski projekt POMIĘDZY NAMI 11-13.04.2017

Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA zaprosiła grupę teatralno-taneczną działającą przy prywatnym ogólnokształcącym gimnazjum „Masterklass” w Moskwie (Rosja) do wzięcia udziału we wspólnym międzynarodowym projekcie artystycznym „Pomiędzy nami”, mającym na celu wymianę doświadczeń w sferze pozaszkolnej edukacji kulturalnej w dniach 11-13.04.2017 r w Olsztynie. Podczas pobytu grupy ze szkoły „Masterklass” odbędą się warsztaty taneczne (Katarzyna Grabińska - Pracownia Tańca PRYZMAT) , warsztaty aktorskie (Barbara Święcicka- Teatr Nieskromny LO2) oraz warsztaty muzyczne (Piotr Kubarewicz). Będzie to pierwszy etap projektu i planowane są kolejne.

Kilka słów o naszych gościach:
Teatralno-choreograficzna szkoła „Masterklass” działająca przy prywatnym ogólnokształcącym gimnazjum istnieje od 2003 roku . Wtedy właśnie podczas ferii i wakacji zaczęły powstawać pierwsze teatralne projekty, które naturalnie przerodziły się w regularne spotkania. Gimnazjaliści razem z ekipą zawodowych reżyserów, wykładowców mistrzostwa aktorskiego, mowy scenicznej, wokalu, choreografów i kostiumologów zaczęli tworzyć  pierwsze spektakle (w języku rosyjskim jak i angielskim).
W roku 2007 powołano Eksperymentalne Centrum Teatralne„Masterklass”, w ramach którego powstawały spektakle dramatyczne i ruchowe, gdzie dzieci występowały na jednej scenie razem z profesjonalnymi aktorami. Spektakle ECT niejednokrotnie pokazywano na takich scenach Moskwy jak: Centrum Teatru Stowarzyszenia Działaczy Teatralnych Federacji Rosyjskiej „Na Strastnom”; małej scenie Teatru na Tagance; Szkole Sztuki Dramatycznej, jakrównież brały udział w międzynarodowych festiwalach, gdzie dostawały Gran Prix i pierwsze miejsca (np. w Odessie, Barcelonie, Moskwie, Sankt Petersburgu, Podolsku, Pradze, Gelendżyke i Sochi).
Dyrektorem artystycznym ECT i teatralno-choreograficznym szkoły „Masterklass” od momentu powstania i do dzisiejszego dnia jest Sergiusz Głazkow. Producentem wszystkich projektów jest założycielka i dyrektorka prywatnego gimnazjum, Natalia Kondraszowa.
Gimnazjum położone jest 50 km od Moskwy w ekologicznym obszarze rzeki Istry.

ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA (Olsztyn, Polska)
Pracownia Tańca PRYZMAT (Olsztyn, Polska)
Teatr Nieskromny (Olsztyn, Polska)
Szkoła „Masterklass” (Moskwa, Rosja)