widowisko taneczne "GRA o TANIEC"

18 czerwca godz. 11:00 i 15:00
Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie
 

270417martamaciek928_101.jpg


REŻYSERIA i CHOREOGRAFIA: Katarzyna Grabinska
KONSULTACJE REŻYSERSKIE: Tatiana Asmolkova, Tomasz Czaplarski
WYSTĘPUJĄ: tancerze grup zespołu Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT oraz artyści Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA
PRZYGOTOWANIE TANECZNE i CHOREOGRAFIA: Katarzyna Grabińska, Tatiana Asmolkova, Paulina Spiel, Ania Janczarek, Kamila Olszewskaa,Izabela Noskiewicz, Anna Maria Kosik, Anna Afeltowicz
KOSTIUMY: Adriana Jędrych
OŚWIETLENIE: Adam Pawełko
MUZYKA: Atis
KOORDYNATOR: Agnieszka Tomczyk
PRODUKCJA:
Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT
Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szkoła Policealna im prof Zbigniewa Religi w Olsztynie
MZPiTU
MOK Olsztyn

BILETY: https://filharmonia.olsztyn.pl/koncerty/repertuar-i-bilety-2/?d=18.06.2017
"Cały świat to scena,
A ludzie na nim to tylko aktorzy.
Każdy z nich wchodzi na scenę i znika,
A kiedy na niej jest, gra różne role.” 

Wiliam Shakespeare

Jak co roku Pracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA przygotowują wspólne widowisko będące podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze – profesjonaliści jak i amatorzy, artyści, instruktorzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. Językiem przekazu zespołu jest teatr tańca. Tegoroczne widowisko będzie prezentowane w roku jubileuszowym dla Pryzmatu, działającego w Olsztynie od 10 lat pod kierownictwem artystycznym Katarzyny Grabińskiej. 

„GRA o taniec” to widowisko taneczne podzielone na dwie części. PIERWSZA CZĘŚĆ będzie spektaklem tanecznym, w którym nasi tancerze zamienią się w graczy i zabiorą nas do świata wielkich i szalonych gier. Widzowie zostaną wciągnięci w kolejne etapy tanecznej gry. Czy będą to jednak tylko zwykłe rozgrywki? A może w każdej grze chodzi o coś więcej? Może w życiu każdy z nas jest graczem, który dąży do osiągnięcia wyznaczonego celu na scenie codzienności? Uruchom wyobraźnię i zastanów się czy chcesz przestrzegać kolejnych reguł gry. Zagraj z nami o taniec. 

W DRUGIEJ CZĘŚĆI zapraszamy wszystkich widzów na koncert, podczas którego wszystkie grupy zespołu PRYZMAT zaprezentują własne układy choreograficzne, nad którymi pracowały podczas tego roku artystycznego. Będzie można zobaczyć między innymi choreografie grup reprezentacyjnych licznie nagradzanych na konkursach ogólnopolskich oraz choreografie grup naborowych, których tancerze dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem.