PRYZMAT MINI Mistrzem Polski federacji WADF oraz zwycięski duet na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Krakowie

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż  tancerze PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT (działającej w ramach Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA) odnieśli kolejne sukcesy rangi krajowej jaki i międzynarodowej.

W miniony weekend nasi młodzi tancerze po raz pierwszy uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Federacji World Artistic Dance Federation Poland w Białych Błotach WADF Poland. Turniej trwał przez 4 dni od 22 do 25 marca 2018, odbywał się jednocześnie na dwóch scenach, a w tym roku ok 2000 tancerzy wzięło w nim udział. 

Formacja PRYZMAT MINI została Mistrzem Polski w kategorii Contemporary Ballet Showcases 12-15 lat w choreografii "Potęga Słów” Katarzyny Grabińskiej.

Pięknie zaprezentowali się rownież nasi tancerze indywidualnie: Natalia Antolak zdobyła 3 miejsce w kat. Solo Contemporary Ballet 12-13 lat, Nina Radek i Matylda Rybak miejsce 6 w kat. Duet Contemporary Ballet 8-11 lat, Pola i Lena Gregorowicz miejsce 7 w kat. Duet Contemporary Ballet 12-15 lat, a Kornelia Hałuszka miejsce 8 w kat. Solo Contemporary Ballet 8-11 lat. 

Ponadto podczas Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! 2018 w Krakowie (24-25.03.2018) spektakl "zeSTROjeNIE" w wykonaniu i choreografii Marty Jakimicha i Pauliny Spiel (dorosłe, zawodowe tancerki PRYZMATU) otrzymał pierwszą nagrodę indywidualną przyznaną przez Jacka Przybyłowicza w wysokości 500 euro za "oryginalną i dojrzałą formę scenicznej wypowiedzi oraz konsekwentną konstrukcję dramaturgiczną". Ponadto praca otrzymała nagrodę indywidualną od Agaty Moląg w postaci udziału w warsztatach podczas festiwalu SPACER, "za młodzieńczą energię, świeżość i odwagę w podejmowaniu wyzwań ruchowych na wysokim poziomie technicznym” . 

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! (którego organizatorem jest Krakowskie Centrum Choreograficzne) to impreza o charakterze międzynarodowym, prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, służąca również edukacji widowni tańca. Do VIII edycji Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! w Krakowie zostało zgłoszonych 35 choreografii z Polski, Kanady, Japonii, Niemiec, Izraela, USA, Austrii, Portugalii i Słowenii. Konkurs odbywa się od 2011 roku

Więcej o WADF Poland na http://wadf.pl/

Więcej o Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym 3…2…1…TANIEC! 2018 na https://www.facebook.com/kcc.nck/