22 marca warsztaty z Lubelskim Teatrem Tańca

Zapraszamy na warsztaty z Lubelskim Teatrem Tańca, które odbędą się 22 marca 2015 w ARToffNI (ul. Sybiraków 2).

Organizatorzy warsztatów:
Pracownia Tańca PRYZMAT
fundacja tańca i sztuki ARToffNIA

GRAFIK:

grupa A (początkująca i średnio-zaawansowana)
11.30-13:30 Wojciech Kaproń
13.45-15:45 Ryszard Kalinowski

grupa B (zaawansowana)
16:00-18.00 Ryszard Kalinowski
18:15-20:15 Wojciech Kaproń

Cena: 

45 zł dla tancerzy Pryzmatu i studentów Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie
65 zł dla osób chętnych (spoza Pryzmatu i Studium Aktorskiego)

Zgłoszenie do pobrania TUTAJ,  prosimy przesyłać na adres: 
biuro@artoffnia.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

W ramach Olsztyńskich Spotkań Teatralnych zapraszamy 23 marca (poniedziałek) o godz. 17:00 i 19:00 (Scena Margines) na spektakl Lubelskiego Teatru Tańca „STALKING PARADISE”. 
Bilety do nabycia w kasie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.


Lubelski Teatr Tańca

Lubelski Teatr Tańca powstał w roku 2001 z inicjatywy Hanny Strzemieckiej, 
wieloletniego choreografa i dyrektora artystycznego zespołu, oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Grupa ta, wywodząca się z niezależnego ruchu studenckiego, z biegiem lat wypracowała swój własny, niepowtarzalny, a z czasem rozpoznawalny w Polsce i za granicą styl tańca, stając się jednym z wiodących zespołów tańca współczesnego w Polsce. Dzięki konsekwentnej realizacji swojej artystycznej misji liderzy Grupy założyli 
nowy, profesjonalny teatr tańca z siedzibą w Centrum Kultury w Lublinie.

Aktywność twórcza LTT ukierunkowana jest na budowanie teatru tańca jako przestrzeni dialogu z widzem na temat kondycji współczesnego człowieka. Kształt artystyczny spektakli powstaje w procesie indywidualnych poszukiwań każdego z twórców - członków teatru, nadających poszczególnym choreografiom swoistą, autorską dramaturgię i estetykę.


Ryszard Kalinowski

Tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek - pedagogika kulturalno-oświatowa, specjalność - teatr i taniec (1994 r.). W latach 1992-1993 uczeń-aktor w teatrze pantomimy Haliny Studniarz (Lublin). Od 1996 r. uczestnik warsztatów teatralnych w Polsce i tanecznych w Polsce i za granicą, m.in. technika realising, contact improvisation, body conditioning, BMC, polska technika tańca współczesnego, improwizacja. W latach 1993-
2001 w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Twórca choreografii Grupy: "Pomiędzy", "Soliloqium - on, ona, oni" (wspólnie z Hanną Strzemiecką i Tomaszem Siwkiem), "Z rachunku prawdopodobieństwa" oraz spektaklu "Głosy" (wspólnie z Hanną Strzemiecką), który otrzymał I nagrodę na VII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (1999 r.). Zdobywca nagród specjalnych dla tancerza: za rolę w spektaklu "DC 586494" na IX Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (2001 r.) oraz za rolę Akrobaty w spektkalu "Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy" na Łódzkich Spotkaniach teatralnych (2004). Od 2001 r. w Lubelskim Teatrze Tańca, gdzie stworzył choreografie "Ku dobrej ciszy" (2002 r.), "Bellissimo" (2003 r.)"I znów, i jeszcze raz" (2006), "48/4" (2007), "NN. Wacławowi Niżyńskiemu" (2008).
Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Od 2003 r. jest współorganizatorem Forum Tańca Współczesnego oraz współorganizatorem i nauczycielem Otwartych Warsztatów Taneczno-Kondycyjnych w Centrum Kultury w Lublinie. Wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin za całokształt pracy w dziedzinie kultury (2001 r.) i Nagrodą Teatralną Prezydenta Miasta Lublin za twórczość artystyczną i działalność kulturalną na rzecz miasta (2003 r.).


Wojciech Kaproń

Tancerz oraz pedagog . Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek - Menedżer i Animator Kultury, specjalność - teatr (2002 r.) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - Wydział Filozoficzny, Instytut Pedagogiki, specjalność - animacja kultury (2004 r.). Od 1998 uczestnik warsztatów tańca w Polsce: technika releasing, contact improvisation, body conditioning, BMC, polska technika tańca współczesnego, improwizacja. W latach 1988-1995 tancerz Klubu Tańca Towarzyskiego "Lider" w Lublinie, a następnie tancerz Klubu Tańca Towarzyskiego "Zamek" w Lublinie (do 1997 r.). Uczestnik i finalista wielu konkursów ogólnopolskich międzynarodowych w tańcu towarzyskim. W latach 1997-2002 tancerz i asystent choreografa Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Od 2001 r. tancerz Lubelskiego Teatru Tańca. Występuje w choreografiach "Traktakt optyczny", "Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy", "Bellissimo", "plepleJAdy" i "Snooker", "i znów, i jeszcze raz", "48/4". Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Lubelskich Spotkań Teatrów Tańca. Od 2003 r. jest współorganizatorem i nauczycielem Otwartych Warsztatów Taneczno-Kondycyjnych w Centrum Kultury w Lublinie. Wyróżniony Nagrodą Teatralną Prezydenta Miasta Lublin za twórczość artystyczną i działalność kulturalną na rzecz miasta (2005 r.).