"...Tancerze z Olsztyna zawojowali dziś białostocką scenę…”

"...Tancerze z Olsztyna zawojowali dziś białostocką scenę…” tak napisał wczoraj o nas BIAŁOSTOCKI portal BIA24.pl

Chcielibyśmy poinformować, iż cztery grupy reprezentacyjne zespołu Pracowni Tańca PRYZMAT, zdobyły aż 4 puchary, w tym jeden GRAND PRIX -  na ogólnopolskim FESTIWALU KARNAWAŁ DANCE FEST BIAŁYSTOK  2017 r.

W Białymstoku w miniony weekend (11-12.02.17) po raz 25. odbył się Karnawał Dance Fest. Na scenach przed widownią i jury zaprezentowało się ponad 700 tancerzy z całej Polski. Rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i tanecznych.Eliminacje odbyły się w sobotę, a gala finałowa odbyła się w niedzielę w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

• grupa PRYZMAT MINI zdobyła NAGRODĘ GŁÓWNĄ festiwalu czyli  GRAND PRIX w kategorii  taniec sceniczny i inne formy tańca  za choreografię „Potęga słów” Katarzyny Grabińskiej,
  • grupa PRYZMAT DINOZAURY zdobyła I miejsce w kategorii formacje 30+ za choreografię „prze-ŻYCIE" Katarzyny Grabińskiej,
  • grupa PRYZMAT JUNIOR 2 zdobyła I miejsce w kategorii debiuty do 15 lat za choreografię „Tchnienie” Pauliny Spiel,
  • grupa PRYZMAT JUNIOR 1 zdobyła II miejsce w kategorii taniec sceniczny powyżej 16 lat za choreografię „Over Ground" Katarzyny Grabińskiej,

Jury obradowało w składzie: Michał ‘Kaczorex’ Kaczorowski – zwycięzca 4 edycji „Got to dance”; BBoy „Kuzya” – jeden z 16 finalistów Red Bull BC One w Chinach; Adrianna Piechówka – finalistka IV edycji „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”; Natalia Madejczyk – finalistka I edycji „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”.

Organizatorem festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, a wydarzenie to jest jednym z największych projektów tanecznych od 25 lat.