akcja „PODZIEL się ŚWIĄTECZNĄ RADOŚCIĄ” zbiórka świątecznych podarunków

DSC_6055.jpg

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To magiczny czas pełen serdeczności, ciepła i radości. To właśnie wtedy uśmiech i pomoc potrzebującym smakują wyjątkowo. Zapraszamy do corocznej akcji „PODZIEL się ŚWIĄTECZNĄ RADOŚCIĄ”, organizowanej przez Fundację Tańca i Sztuki ARToffNIA, Pracownia Tańca PRYZMAT wraz z Fundacją Kreatywnego Rozwoju. Główną ideą naszej akcji jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, w postaci drobnych, świątecznych podarunków.

W siedzibie naszej fundacji będzie można znaleźć kosze, do których będziemy wrzucać najpotrzebniejsze podarunki.
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Al. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16:30-21:00 (do 14 grudnia 2018 r.)
tel. 604-110-894


UWAGA !!!!
Prosimy, by przynosić TYLKO rzeczy NOWE, NIEUŻYWANE, zapakowane i podpisane dokładnie do kogo prezent powinien trafić.

OPIS POTRZEBUJĄCYCH:

 1. Samotna matka wychowuje dwie córki: 6 lat (wzrost 126cm, rozmiar buta 30) i 9 lat (wzrost 145cm, rozmiar buta 35). Mieszkają w malutkim mieszkaniu mieszczącym się przy Al. Wojska Polskiego i w porównaniu do roku poprzedniego (kamienica na Żeromskiego) mają już ogrzewania, ale wciąż dziewczynki potrzebują ubrań, dodatków i zabawek. Chętnie przyjmą też słodycze i podstawowe produkty codziennego użytku. Dziewczynki napisały listy do Świętego Mikołaja: Amelia bardzo by chciała dostać Legofriends, książeczki do nauki rysowania, grę Monopoly i trochę słodyczy, zaś młodsza Malwinka lalkę Barbie, Legofriends i książeczki do malowania o zwierzętach.

 2. Babcia, jako rodzina zastępcza, samotnie wychowuje dwoje wnucząt:
  5 letniego Oskara (rozmiar 116-122) i 4 letnia Zosia (rozmiar 110). Utrzymuje całą rodzinę z niewielkiej renty. Dzieci uzdolnione są manualnie i chętnie przyjmą zestawy do zabaw kreatywnych. Coś do plecenia, malowania, wycinania, klejenia, kolorowania, konstruowania jak i papier kolorowy, kredki, farby, plastelinę, modelinę, itp. Jeśli chodzi o ubranka to dla chłopca potrzebne są spodnie dresowe i piżamka a dla dziewczynki białe lub różowe rajstopki oraz piżamka. Rzeczy z zeszłorocznej zbiórki nadal mają i bardzo za nie dziękują.

 3. Samotna mama, wychowująca troje dzieci

  chłopca lat 10 (rozmiar  ubrań 164, rozmiar buta 38)
  dziewczynkę lat 6 (rozmiar ubrań 134-140, rozmiar buta 28)
  chłopca lat 2,5 (rozmiar ubrań 110-116, rozmiar buta 21-22)

  Pani znalazła się w kryzysowej sytuacji, nie ma swojego stałego  domu. Utrzymuje się z tylko ze środków  finansowych z MOPS. Zapytana czego potrzebuje najbardziej: odpowiedziała, że kurtek na zimę dla dzieci oraz ciepłych spodni. Przyjmie też inne ubranka oraz przybory szkolne, m.in.: kredki, kolorowe flamastry. Chciałaby również, aby dzieci miały swoje ręczniki – kolorowe i dziecięce. Dzieciom brakuje również zabawek - chłopcy lubią samochody, dziewczynka lubi lalki Barbie.  Dzieci nie były nigdy w małpim gaju czy kinie. Mama dzieci nosi rozmiar M - może i dla niej coś się znajdzie z ubrań.

 4. Organizujemy także  zbiórkę dla małych i dużych pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i jednocześnie uczniów Zespołu Placówek Specjalnych. Co robią dzieci w szpitalu aby szybciej wyzdrowieć? Bawią się i uczą dlatego zbieramy to, co da im uśmiech i powód do dobrej zabawy. Co to może być?

  • książki, książeczki

  • gry, puzzle, układanki

  • zabawki dla maluchów

  • materiały plastyczne - kleju nigdy za wiele, farbki, papier, pędzelki, kredki

  • wszystko inne, co przyjdzie Wam do głowy, liczymy na Waszą kreatywność, świąteczne niespodzianki i otwarte na pomoc dzieciom serca